Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek tönkreteheti a...

Egy gyerek tönkreteheti a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Jelenleg építkezésben vagyunk párommal és nyáron már biztosra beköltözhetünk a saját kis házikónkba.eddig is felmerült a gyermek kérdést nálunk.többször beszéltük hogy szeretnénk de még várjunk 1-2évet vele.

Viszont most én már 2napja azon agyalok hogy mivan ha tönkre megy a kapcsolat miatta..nem tudunk egymással annyit foglalkozni.Párom is és én is "rajongunk" a szexért.akár napi többször is.de nekem ő olyan is mint a legjobb barátom és szerelmem is egyben.nem tudom miért de most elkezdtem ettől félni..pedig a párom szeretne babát..valakinek volt már ilyen?


2019. jan. 31. 15:57
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem oda írni hogy nagyon szeretem a gyerekeket és szeretnék is.

Csak most jött egy ilyen érzés.

2019. jan. 31. 15:59
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ja, hát igen, a gyerek megérkezésével a szex mindenképpen második helyre szorul majd nálad, a párodat illetően meg szinte biztosan lesz majd némi feszültség.
2019. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Csak azt a kapcsolatot teszi tönkre, ami amúgy sem volt kerek. Az addig elfojtott feszkó fokozódik, jobban előtérbe kerülnek olyan dolgok, amik addig nem voltak olyan hangsúlyosak (ki mennyit vállal be otthon stb). Ha tényleg jó a kapcsolat, nem megy tönkre. Mi is ilyenek vagyunk, ahogy írod, hogy a legjobb barátom is egyben a férjem. Pár hete született a második gyerekünk, egy pillanatig nem volt válságban a kapcsolatunk azóta, hogy megszületett az első gyerek (előtte sem).
2019. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Érdekes kérdés.



De szerintem ott,ahol ez felmerül,még nincs itt az ideje..

Akkor még bizony élni kell, és élvezni a kettes létet. :)


Én a terhesség végén járok, bennem is kavarogtak végig kérdések, de nem ilyen formában, hanem inkább amiatt, hogy minden,ami eddig kettőnkről szólt,mostmár megszűnik,átalakul, és hogyan fogjuk megélni, de ez egy teljesen új élet lesz, és minden megy majd magától. Szóval egy csoda..

Sokmindenről le kell mondani, főleg az "ÉN" igényekről,de ez természetes lesz.

2019. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Én a saját tapasztalatomat tudom neked leírni mert voltak hasonló félelmeim. A gyerek lett az életünk központja, nemcsak az enyém, az övé is. Teljes világnézet váltás, fontossági sorrend megváltozott. Ez nem rossz változás, ez a szükséges változás 🙂 én anno még azt is mondtam h a páromat fogom majd úgyis jobban szeretni meghogy a gyerek utána jön majd úgyis stb.. hát marha nagyot tévedtem! Ugyanúgy szeretem a férjemet mint eddig, de ahogy a gyerekemet szeretem kismiska ehhez a hatalmas szeretethez képest. Ez jött magától nem így terveztem. Ha választanom kéne a gyerekemet választanám, egy mp ig nem gondolkodnék. Szóval nyugi minden rendben lesz de megváltozik! Ez így van rendjén. Nekünk pl javított a házasságunkon. Van ellenpélda is, de én úgy gondolom tenni is kell érte, hisz ha van gyerek kevesebb idő jut a másikra. De nem lehetetlen megtartani a jó viszonyt. Szóval ne aggódj, a világ legszebb ajándékát adod majd annak akit szeretsz és ezt ő is így látja majd.
2019. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak és kedvesek vagytok!köszönöm ❤️
2019. jan. 31. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


IGEN!


Megváltozik a tested.

Anyagilag is sokba kerül.

Ha beteg lesz...

2019. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Tönkre szerintem direktben nem teszi, hacsak valamit nagyon extrém módon el nem szúr valamelyik fél. De feltétlenül kihoz olyan új tapasztalatokat, ismereteket egymásról, amelyek azelőtt nem voltak meg. pl. Gyereknevelési kérdésekben még viszonylag egyszerű 100%-ban egyetérteni, amíg az egész csak elmélet. Mi is így voltunk vele. Amikor már élesben kell kezelni egy nehéz helyzetet, nem biztos, hogy egyetértés lezs, ami önmagában szintén nem baj, csak nem mindegy, hogy ezt hogyan kezeli a pár.


A napi többszöri szex lehet, hogy megmarad, lehet, hogy drasztikusan csökkenni fog a várandósság alatt, egyrészt a hromonváltozások miatt, másrészt előfordulhat, hogy az orvos nem javasolja. EZ próbatétel még a szokványosabb étvágyú párok számára is.


A gyermekágyra, az első hónapokra ugyanez vonatkozik.


De egy normális kapcoslat a megritkult szex miatt nem mehet tönkre, hiszen ez átmeneti.


A kettesben töltött zavartalan idő szintén drasztikusan lecsökken, még akkor is, ha sokat vigyázna a babára valaki más.


Ezek mind-mind a világ legtermészetesebb következményei, ha eg ypár babát vállal, sem nem jó dolgok, sem nem rosszak. MÁs kerül a fókuszba egy időre. Ha nem készültök fel rá alaposan lelkileg, akkor okozhat gondot.

2019. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerek teszi tönkre ott sem ahol elromlik a házasság, hanem a megváltozott életforma eltérő kezelése.Ki mennyit ad bele az új családi formába és hogy ez a másik félnek elég e?Amíg kételyt érzel ne szülj.
2019. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!