Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek tönkreteheti a...

A gyerek tönkreteheti a házasságot?

Figyelt kérdés
A lányunk állandóan sír, mindenért, ha beszél, akkor is sírós hangon. Egyszerűen nem tudunk vele mit tenni, kikészülünk tőle idegileg. Sokszor nekem is alig van türelmem hozzá, a párom meg végképp nem bírja. Mi is sokat veszekszünk miatta. Kinövi valaha ezt a sírós kort? Már négy éves.
2011. ápr. 12. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
sajnos el lett kényeztetve
2011. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy kinövi.

Egyébként én úgy gondolom, hogy ha jó egy házasság, akkor nem teheti tönkre a gyerek.

Régen a nevelőapám is úgy gondolta, én tettem tönkre a házasságát édesanyámmal. De ez nem igaz.

2011. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Egy jó házasságot megerősít, egy nem túl jót tönkretesz. Szerintem érzi a gyerek otthon a feszültséget köztetek, és szerintem ez is kihatással lehet arra, hogy nyávogósan beszél és sír... figyelemfelhívás saját magára! Először próbáljatok meg ti szülők türelmesek lenni, és lássa azt a gyerek, hogy szeretitek az apjával egymást, és őt is! Ha megnyugszik, és érzi a biztonságot maga körül, akkor elmarad ez sírás, nyafogás is!!! Próbáljátok meg!!! (leendő pszichológus palánta).
2011. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

"Ha sz@r a házasság, csinálj gyereket. Ha így is sz@r, csinálj még egyet." - Al Bundy


El lett kényeztetve ja, nem kicsit. Szerintem később még csak rosszabb lesz, ha most nem nevelitek meg.

2011. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha a gyerek miatt veszekedtek, akkor igen, tönkremehet. Valamikor biztos kinövi, de kérdés, hogy addig kibírjátok-e együtt. Szerintem sajnos egy gyerek nemcsak az ember türelmét teszi próbára, hanem igenis egy kapcsolatot is.
2011. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
"El lett kényeztetve ja, nem kicsit. Szerintem később még csak rosszabb lesz, ha most nem nevelitek meg." - nem nevelni kell elsősorban, hanem szeretni! Az fontosabb. Utána kell nevelni!
2011. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Az én lányom 6 éves, és ugyanilyen, de én nem esem kétségbe, bár az igaz, hogy néha a plafonon vagyok tőle. Másodpercek alatt képes úgy kiborulni, ha nem veszem meg az ezredik műanyag dínót, hogy ömlik a könnye. Nagyon gyakran sírós-nyafogós hangon beszél, ha kér valamit, vagy akkor is, ha csak kérdez. Szörnyű. A lányok erre hajlamosabbak, meg el is kényeztettem.

De a legfőbb oka, hogy látja, hogy idegesít és ugrok rá!

Talán nálatok is ez lehet. Iszonyú rafináltak a kicsik, ha látja, hogy az agyadra megy, sőt, ha azt is látja, hogy a pároddal miatta balhéztok, akkor pláne élvezi, ha heccelhet!!!

Én ilyenkor "megsüketülök", oda se nézek, vagy otthagyom, és magamra csukom a konyhaajtót. Előtte persze elmondom neki, hogy a bőgéstől vörös lesz és bedugul az orra és égni fog a szeme. De felőlem nyafoghat reggelig, ideje van bőven, de én nem hallgatom, ha nem haragszik...

Nagy színésznő.

A lényeg, hogy nem szabad látnia, hogy viszályt szít és éket verhet a szülei között, mert annál inkább csinálja!

Egyszer olvastam valahol, hogy mindig a gyereknek kell megtanulni velünk élni és alkalmazkodni hozzánk, mert mi a párommal előbb voltunk együtt, ő jött később közénk...

2011. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Ja és még valami: persze, hogy kinövi! A diplomaosztójára már biztos nem bőgve-nyafogva megy :)
2011. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A párommal szeretjük egymást, ezt látja is a gyerek. Alapból sosem veszekszünk, csak akkor ugrunk egymásnak (csak szavakkal!), amikor a gyereknek már bármit mondunk, akkor sem hagyja abba a sírós hangon beszélést, vagy sírást. Jó gyerek ő, okos, ügyes, de a legkisebb sérelem esetén és rákezd (pl. nem azt a kanalat adom oda neki a leveshez, ami a kedvence), és csinálhatunk mi bármit, kész. Elsőzör nagyon türelmesen próbáljuk megértetni vele a dolgokat, megvigasztaljuk, de makacs, csakazértis típus. Olyan feszültséget generál, amit már nem tudunk leküzdeni. És ha apa rákiabál, mert már elszakadt a cérna, én meg próbálom védeni, mert megsajnálom, akkor kezdünk el mi is veszekedni.
2011. ápr. 12. 14:30
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha tényleg szeretitek egymást, akkor egy-két veszekedésből még nem lesz válás. Feltéve, hogy ha lenyugszotok ti is meg a gyerek is, utána rendesen meg tudjátok beszélni egymással a dolgaitokat.
2011. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!