Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az a férfi, aki a...

Milyen az a férfi, aki a családjának él?

Figyelt kérdés

Ha nektek ilyen, hogyan tudnátok jellemezni a hozzátok, gyerekhez, munkához, világhoz viszonyuló kapcsolatát? Egyáltalán miben nyilvánul meg, hogy nektek él? Mitől jó ember ő?

Köszönök minden választ, remélem, sokan írtok!


2010. jún. 30. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Maga a párválasztás eleve egy ösztönös dolog,a nő leendő gyerekei apját keresi,a férfi pedig az ideális anyát!Tehát optimális esetben a nő eleve annak szül gyereket akit érdemesnek tart rá!Én szerencsés vagyok,nálunk működik az ösztön és a kémia,és hiszek a szerelemben is!Ezért én nem akarok tulajdonságokat sorolni(sok van)de azt elárulhatom hogy az antennáim igen jól működtek :) Remélem sokan vagytok ezzel így!Maximális apa,társ,családfő és nem csak álmodozik,hanem tesz is az álmaiért!
2010. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
pont ezért voltam kíváncsi. lassan 7 éve vagyok férjnél, 3 gyerekünk van, csak a házasság nem működik már... a 2. gyerekig alig volt gond, utána kezdődött minden rossz, a 3. becsúszott, abortusz kizárva. férjem maradt ugyanolyan önző, mint volt, 70.000-et keres, ezt megbízásosként, másik munkát nem akar, lusta, szabadidejében fekszik, úgyis eszik, inkább zabál, gyerekek elől is. itthon semmit nem segít, iszonyat trehány, csak kapni szeret. igazából a váláson gondolkodom. beszélni nem lehet vele, ugyanúgy csinál mindent azután is. egyszóval éli az életét.
2010. jún. 30. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen férfiak (szándékosan nem Apát írtam...) A helyedben én is elválnék. Az én férjem is hasonló volt, rég nem is vagyunk már együtt.
2010. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, te hogy vágtál bele a válásba? gyerekkel? hova mentél? meg tudtál szabadulni a férjedtől? én ettől félek a legjobban. ha nem mondok neki semmit, addig provokál, beáll az ajtóba, nem enged ki stb. elmebeteg
2010. jún. 30. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, nem túl szép kilátások...Nem vagyok a helyedben, így nem írom, hogy én mit csinálnék.

Én a viszonylag szerencsés kategóriába tartozom ilyen szempontból, mert a férjem próbál jobb munkát találni, egy állásinterjú eredményére épp a hetekben várunk (a nyelvvizsgáért 2 éve rágom a szám, most kezdett el tanárhoz járni, szóval vannak hibái. Leginkább az, hogyha nem mondok neki valamit, akkor nem csinálja meg, nagyon szeret halogatni. Pl. ablakcserénk volt fél éve, de még az utómunkálatokat most sem fejezte be). Ilyenek. Meg néha kiborul nála a bili, és tud ám nagyon ideges és kiabálós lenni :(

Haverokkal kb. 2 havonta 1x találkozik. A gyereket imádja (1 van, 1 éves), bármikor megeteti, bepelenkázza, hétvégén ő kel fel hozzá reggel. Nem szól érte, ha gép előtt ülök, vagy ha éppen nem főzök, olyankor jó neki a virsli is.

Tulajdonképpen minden viszonyítás kérdése, van minden férjnél jobb és rosszabb is, a kérdés, hogy te hogy állsz hozzá. Azt látom a kommentedből, hogy neked ez már nem jön be. Csak sokan ilyenkor nem lépnek. Lhet én sem merném. Bár most azt mondom, hogy lépnék, de hát nem voltam még ilyen szituációban. Sok munkatársam viszont ilyen házasságban "ragadt", 40-50 évesek, és nem mondanám, hogy boldogok :(

2010. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, két pici gyerek mellett váltam, nem volt egy öröm-menet. A szüleim segítettek, mellettem álltak, hozzájuk mehettem, ha féltem a férjemtől. Nagyon sok idő kellett, hogy elfogadja azt, hogy tényleg válunk.

Nagyon sok erőt kívánok Neked hozzá! Utána iszonyú nehéz lesz egyedül, de sokkal nyugalmasabb, boldogabb!

2010. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

18:03 vagyok, most látom a másik kommented. Tehát akkor megtennéd, hogy elválsz? Csak félsz a férjedtől?

A gyerekeknek (ugye) jobb lenne, ha külön élnétek?

Tudnál hova menni? Szülők, anyósék (csak mert ilyenre is tudok példát :), barátok? Közös albérlet valakivel?

Nehéz téma, de "verekedős" a tisztelt férj? Remélem nem, de nagyon szánom az ilyen embereket, akik a tőlük gyengébbeket tartják rettegésben (sarkítottam). Egyszer olvastam egy olyat, hogy a rabszolga és az úr közül az úrnak rosszabb, mert ő mindig parancsolni akar, a szolga viszont otthagyhatja. És élheti az életét, de az úrnak újabb rabszolga kell majd. Mert ilyen. Bocs az offért..

2010. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
tanácsot nem tudok adni, csak a kérdésre válaszolok. Szerintem az az ilyen férfi, aki akármilyen ideges, mikor hazajön a munkából, ha mi megállunk üdvözlésére az ajtóban, azonnal elfelejti minden baját és csak ránk mosolyog, a babának nevet. Ő az, aki a szájától veszi el az utolsó falatot, de a fiát úszni viszi, az utolsó spórolt pénzünkből útlevelet csináltat, babaúszásra hordja, gyerekülést vesz neki. Ő az, aki mikor a nő bekerül szülni a kórházba, és a lakásfelújítás nincs kész, reggel 8-tól este 8-ig dolgozik, utána pedig éjjel 3-ig vakolja a falkat, hogy minden kész legyen, és mihamarabb hazahozhasson minket. Az én férjemnek is vannak hibái, ő is tud nyűgös, trehány lenni. De én sem vagyok hibátlan. Viszont szeretem, ő is imád minket és képes volnék neki akárhány gyermeket szülni. És igen, ahogy az első írta: ha jól működnek az antennáid, igenis képes vagy megtalálni az Igazit.
2010. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk apukám volt ilyen típus. Sokat szenvedtünk miatta, főleg anyum. Sokáig ment a huzavona, hogy váljanak vagy se. Miattunk(3gyerek) nem akartak, mivel csonka családba felnőni nem jó. Anyum ment reggeltől estig, majd bele gebedt, plusz hozzá még mi is. A végén mi gyerekek könyörögtünk, hogy váljanak szét, mert így élni borzalom. Aztán anyum megismerte a mostani élettársát, és apám féltékenységből jól elverte(nem kívánom senkinek azt az éjszakát). Végül elváltak, mi a nővéremmel anyuval az öcsém apuval ment(persze mindig velünk volt az öcsém is). Kint ültünk a bíróság előtt a tesómmal, és mikor végre "szabadság" volt nagyon boldogok voltunk. Ennek már több mint 16 éve, azóta a szüleim boldogok, de külön:-) Apukám is megtalálta a boldogságot és lenyugodott, sőt, megváltozott:-) Anyum pedig boldog nagymama és feleség. A mostohaapám nagyon jó ember, apámként szeretem.

A férjem nagyon jó ember, mindenbe segít, mindent értünk tesz. Sokat dolgozik(sajnos), de ha van idő velünk van. Imádj a fiát, és sokat játszik, dobol Neki. Mitől jó egy ember?Nehéz kérdés! Talán szükséges hozzá, a jó családi háttér, és példa. Írhatnám, hogy ezt teszi meg azt teszi, de ha nem tenné is tudnám, hogy csak nekünk él:-)) Harmonikus a kapcsolatunk, jó persze néha össze vitatkozunk csipp-csupp dolgokon, de ez normális

2010. júl. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy 3 közül csak velem meg az öcsémmel(vele ritkán) tartja a kapcsolatot. A nővérem már kb 10 éve nem áll vele szóba. Nem ismeri az unokáit, nem boldog nagypapa csak mióta én is szültem van egy unoka akit láthat Emiatt nagyon szomorú szokott lenni és már tudja, hogy elrontotta el, már békülni akarna meg jó apa lenni.
2010. júl. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!