Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért hívják a melluket...

Sokan miért hívják a melluket szülés után cicinek?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet normálisan beszélni?
2019. jan. 31. 23:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Mi baj van a cicivel?

Amúgy valószínű azért, mert megszokják az anyukák hogy azt mondjak a picinek hogy gyere cicizni, nem azt hogy gyere mellezni 🤷🏻‍♀️

2019. jan. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Én korábban is hívtam cicinek
2019. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Hogy hivjak, csöcs ?

" gyere babám, itt a csöcs ? "

2019. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyszerűen mellnek? A szoptatást meg szoptatásnak?
2019. jan. 31. 23:36
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert szülés előtt is annak hívják, pl én is. A normális meg relatív, neked ez nem normàlis, nekünk igen..tolerancia.
2019. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Sosem mondtam, h cic, pedig 3 gyereket szoptattam 1-1 évig. 😊
2019. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Ennél nagyobb gondod soha ne legyen. Tudod ugye, hogy ez csak szőrszál hasogatás?

(Sokan mondjátok "add oda nekem", én is kérdezhetném miért nem lehet normálisan beszélni?! Hiszen az helyesen "add ide nekem". De nem írok ki kérdést róla, mert mindenki úgy beszél ahogy akar.)

2019. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Azért hívom cicinek, mert a gyermekemet érdekli, nyilván tudni akarja, mi az, utána viszont az újonnan tanult szót úton-útfélen használja is, és a saját testén is megkeresi, mutogatja. És még mindig jobb egy két-három éves kisgyerektől azt hallani a tömött buszon hogy "Az óvónéninek is van cicije?", mint ugyanezt mellel, csöccsel, emlővel.

Ugyanez okból hívjuk apa szerszámát fûtyinek és nem pénisznek, faroknak, a vizeletet meg pisinek, stb. A többi elnevezést ráér megtanulni a gyerek, ha már azt is megérti, hogy ezekkel a szavakkal nem dobálózunk akárhol.


Egyébként csak a gyerek előtt hívom cicinek, fütyinek, felnőttek között beszélgetve nem.

2019. febr. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Előtte is így hívtam. A férjem is így hívta, ahogy most is.

A szopás egy érdekes szó, sok esetben nem engedi át a trágárságszűrő.

2019. febr. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

A pisi szot hasznalod egyebkent, vagy azt mondod arra is a gyerekednek, hogy vizeletet uritek? :D


Amugy en megertelek, nalam pl. a jatszi, tejci vertek ki a biztositekot... De annyiszor hallottam mar, hogy volt, hogy en is hasznaltam, aztan utolag esett le. Hat ez van.


Amugy senki nem kotelez ra, hogy a cici szot hasznald.


P.s.:Cici, cici, cici, cici, cici

2019. febr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!