Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek terén abszolút nem...

A gyerekek terén abszolút nem rendelkezem tapasztalattal. Be merjem vállalni a bátyám kvázi újszülött babáját bizonytalan ideig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én 28 éves nő vagyok, a gyerektéma egyelőre abszolút távoli tőlem, soha nem is fogtam az ölemben kisbabát, de élet most közbeszólt. A bátyám felesége súlyos szülés utáni depresszióban szenved, annyira, hogy be is kellett fektetni őt a pszichiátriára... Hogy meddig, nem tudjuk. Remélem, hamarosan rendbejön, viszont addig a bátyám egyedül maradt a 3 hetes kisfiúval és segítségre van szüksége. Lehetőség az anyósa (aki dolgozik, tehát olyan intenzíven nem tudna részt venni), illetve én, én szabadabban vagyok, itthon vagyok kb. egész nap, nem dolgozom.


Nagyon szeretnék segíteni a bátyámnak, de félek, mert nem tudom, mennyire tudnék helyt állni egy ilyen picike baba mellett. Szerintetek be merjem vállalni? Eddig egyszer találkoztam a babával, mikor megszületett (távol élek tőlük, de addig odaköltöznék).


Holnap kb délig döntenem kellene. A bátyám dolgozik is közben, szóval sokat lennénk ketten az unokaöcsémmel.


2019. febr. 4. 18:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

Ezt te tudod!Én biztos segítenék,de ez én vagyok. Imádom a gyerekeket,saját is van.

Neked kell eldöntened bírnád e egy ujszülöttel!

Sok sikert, és szép gondolat hogy segíteni szeretnél! :)

2019. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%

Azt csinálsz, amit akarsz.


Egy csaknem újszülöttel, elég sok a teendő, de nem hiszem, hogy elviselhetetlen lenne, mert különben rég kihalt volna az emberiség. Én nagyapaként sokat voltam az unokámmal, mert a menyem tanult mellette és voltak olyan napok, amikor 8-9 órát is egyedül voltunk az unokámmal. Igaz, hogy a menyemnek volt lefejt teje, később meg tápszer és más. Esetetekben a táplálás talán macerásabb, mert anyatejhez a megszokottnál nehezebben juttok hozzá és ha folyton tápszert kell főzni, az némileg macerásabb. Ettől eltekintve a pelenka csere, az egyéb teendők (séta, mozgatás, "játszás") semmi gondot nem jelentenek. Közben vidáman ki lehet takarítani a lakást is.

2019. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem vállald el, a legfontosabbakat biztos elmondja a bátyád és az anyósa. Te meg, ha időd engedi, bújd a szakkönyveket!

Sok-sok kitartást és szerencsét kívánok neked, jó gyakorlat lesz ez a sajátodhoz...

2019. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan vállald. Nagyon gyorsan bele fogsz jönni meglátod :)


Nézd meg milyen emberek nevelnek gyereket. Te intelligens nőnek tűnsz, menni fog ez :)

2019. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
14%

Én kikészülnék, ha tudnám, hogy olyan ember van a gyerekemmel, aki még babát sem fogott csak egyszer.


Az anyós vegyen ki egy hét szabit, gyakoroltassa be veled a dolgokat, ahogy az apa is.


Gondolom az apa már képben van, otthon is maradna, neked csak segítened kell.


Szerintem nem elsősorban a babázásra gondolt, hanem takarítás, főzés, lehetőleg az apa legyen a legtöbbet a gyerekkel.


Azt én nagyon durvának tartom, hogy apuka nekiállna dolgozni, miközben a felesége a kórházban és a tesója vagy az anyja vigyázna az újszülöttre.

2019. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nagyon arra húzok én is, hogy segítek és a szívem is ezt diktálja, csak nagy bennem az aggódás a tapasztalatlanságom miatt.
2019. febr. 4. 18:48
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

vállald el, segítsél...


Szerintem keresd meg a baba védőnőjét és gyerekorvosát.

Nekik őszintén el kell mondani a jelenlegi szituációt.

És kérd meg a védőnőt, hogy segítsen, adjon tanácsokat, meg hogy ott helyben kihez fordulhatsz, ha minden kötél szakad.


És gondolj arra, hogy a legtöbb első babás anyuka is így kezdi ám, hogy húúú mi lesz, ha haza megyünk a kórházból...


Ha segíteni akarsz, akkor ügyes leszel, ne félj.

Kitartást, sok erőt kívánok, és jobbulást az anyukának!

2019. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodj meg, egy friss anyuka pont annyi tapasztalattal rendelkezik, mint Te. Semennyivel. Az lesz a kemèny, amikor vissza kell adnod az anyukának a kicsit.
2019. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
16%
A bátyád miért nem hajlandó nevelni a saját gyerekét? Mindenképp le kell passzolni egy nőnemű rokonra? Szegény gyerek épp csak megszületett és egyik szülőjére sem számíthat, de az anyukája legalább beteg.
2019. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%
A bátyád igazi mintaapa, minden nő ilyenről álmodik, hogy ha neki a baja van, lepasszolják a gyereket...
2019. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!