Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek terén abszolút nem...

A gyerekek terén abszolút nem rendelkezem tapasztalattal. Be merjem vállalni a bátyám kvázi újszülött babáját bizonytalan ideig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én 28 éves nő vagyok, a gyerektéma egyelőre abszolút távoli tőlem, soha nem is fogtam az ölemben kisbabát, de élet most közbeszólt. A bátyám felesége súlyos szülés utáni depresszióban szenved, annyira, hogy be is kellett fektetni őt a pszichiátriára... Hogy meddig, nem tudjuk. Remélem, hamarosan rendbejön, viszont addig a bátyám egyedül maradt a 3 hetes kisfiúval és segítségre van szüksége. Lehetőség az anyósa (aki dolgozik, tehát olyan intenzíven nem tudna részt venni), illetve én, én szabadabban vagyok, itthon vagyok kb. egész nap, nem dolgozom.


Nagyon szeretnék segíteni a bátyámnak, de félek, mert nem tudom, mennyire tudnék helyt állni egy ilyen picike baba mellett. Szerintetek be merjem vállalni? Eddig egyszer találkoztam a babával, mikor megszületett (távol élek tőlük, de addig odaköltöznék).


Holnap kb délig döntenem kellene. A bátyám dolgozik is közben, szóval sokat lennénk ketten az unokaöcsémmel.


2019. febr. 4. 18:11
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%
Az egyedülálló anyukák sem fénymásolják a pénzt, mégsem dobják oda a rokonságnak a 3 hetes gyereküket, hanem megoldják. Egy apa is meg tudná oldani, hogy néhány hétig/hónapig nevelje a saját gyerekét, ha akarná.
2019. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Este akkor te mennel haza, reggel meg mennel at hozzajuk?
2019. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Mennyi naiv ember...
2019. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
65%

A segítséget bevállalnám, hiszen tényleg nehéz tök egyedül egy újszülöttel, pláne, ha első gyerek. De azt nem, hogy egész nap én legyek vele az apja helyett.

Ha ilyen helyzet van, hogy az anya nem tudja ellátni a gyereket (mert pl. kórházba kerül), akkor az apa is lehet gyed-en már ilyen picivel is (ugye amúgy az anya ilyenkor CSED-en van kb fél évig, GYED-re csak ezután mehet az apa).

Olyan picike még ez a baba, nagyon fontos lenne, hogy az elsőszámú gondozója (akivel a legtöbb időt tölti), valamelyik szülője legyen, és ne más. Ha nem az anyja, akkor az apja. Na meg igen, ha én kórházba kerültem volna, én sem díjaztam volna, ha a férjem átpasszolja a gyerekeket valaki másnak. Pláne háromhetesen.


Persze nehezebb így, hogy messze is laksz, így az nem működik, hogy napi pár órára átmész, vagy elmész nekik bevásárolni. De mégis, pont, hogy a baba érdekében az lenne a jobb, ha elsősorban az apukája gondoskodna róla.

A másik, ami bennem felmerült, hogy ha te nem dolgozol, és odaköltözöl a bátyádhoz, akkor te addig miből élsz? A baba mellett a bátyád téged is eltart ez idő alatt? Mert akkor kétlem, hogy itt a pénz akkora gond lenne. Még jobban is jönne ki, ha elmenne gyed-re, és abból csak kettejüket kell eltartania, mint egy fizetésből hármótokat.

2019. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
59%
Itt szerintem is a gyerek szemszogebol kellene donteni, mert most ha tobb hetig, honapig te leszel vele intenziven, aztan egyszercsak eltunsz, az milyen lesz neki? Inkabb az apukanak kellene otthon maradnia vele, ha valahogy megoldhato.
2019. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítő szándékú válaszát, illetve a kedves, építő jellegű, tanácsot adó privát üzeneteket is. :) Aranyosak vagytok. Úgy döntöttem, segítek, már csomagolok.
2019. febr. 5. 16:07
 27/29 anonim ***** válasza:
Majd számolj be néha hogy mi újság :)
2019. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Engem is erdekelne :)
2019. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
mi lett?
2020. aug. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!