Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tgyásom lejár július 18....

A tgyásom lejár július 18. -án. Előtte mikor érdemes elintézni a gyedet hogy viszonylag időben is utalják?

Figyelt kérdés
És mivel én munkanélkülin voltam szülés előtt 1 hónapig,ezért vissza is kell jelentkeznem újra munkanélükire 1 napra?vagy hogy működik ez?Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. júl. 1. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elötte intézd el az igénylést, hogy folyamatos legyen az utalás!

2010. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Előtte
2010. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell vissza jelentkezned munkanélkülire!

Szerintem nem is lehet!

Ahogy lelár a Tgyás, másnaptól kapod a Gyedet!

2010. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szülés előtt 90 napig munkanélkülin voltam, utána elmentem tgys-ra, ez lejárt ápr 16-án. Elvileg azon a napon kellene visszajelentkezni a munkanélkülire, de előttehéten felhívtam az ügyintézőmet, akinél szülés előtt voltam, elmondtam, h babával vagyok, így behívott 19-re akkor ujraindította 17-től visszamenőleg, majd azonnal szüneteltette is 19-től, megcsinálták a papirokat, amit a munkáltató szokott kiállítani, ezt kell bevinni, v beküldeni a Tb-hez. És amivel mi nem voltunk tisztában, gyed-et lehet igényelni attól a naptól, mikor lejár a tgys, tehát nekem 17-től. A mi esetünkben nem lehet korábban intézni sajna. A tb-hez való beadástól 22 munkanapra utalják az első darabhónap összegét. Remélem tudtam segíteni.
2010. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2010. júl. 1. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:
30 nap az elbírálási idő, minden hívatalban. Már intézed bátran július 19-től igényelheted. Munkanélkülire nem kell elmenni. A gyeded visszamenőleg 6 hónapra adják. Én is így voltam. Csak én nem kértem a gyedet előre, mert azt hittem autómatikusan küldik.
2010. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11.19-es vagyok. Hidd el, be kell jelentkezni a munkaügyibe, ha szülés, v tgys előtt szüneteltetve lett, mert most ő a munkáltatód, és nem csinálják meg neked automatikusan. De tök egyszerűen kiderül, ha betelefonálsz a helyileg illetéke oep-hez és ott elmondják, de én 2 és fél hónapja intéztem ugyanezt.
2010. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2010. júl. 7. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!