Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy mókuskerékben érzem magam...

Egy mókuskerékben érzem magam a babámmal. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Leszögezem: imádom a kislányom, aki nagyon jó baba is, rengeteget vártunk Rá...

De: semmilyen segítséget nem kapok. Se a férjemtől, se a nagyszülőktől. Mindenki nagyon szereti, odavannak Érte, de csak addig, amíg mosolygós, vidám. Ha nem így van, akkor mindenki kihátrál...

Apuka mindent alárendel annak, hogy Ő dolgozik. Ha itthon van: egész nap dolgozott.

Miközben én is dolgozom a hét minden napján, még éjjel is.

Nagyon szépen sikerült kialakítanom egy napirendet, ami tök jól működik, de ez a monotonitás mostanra kezd már nagyon terhes lenni nekem. Fizikailag is egyre nehezebben bírom, hogy cipelni, tartogatni kell a babámat -ha pl. nyűgös- és senki sem veszi át. Egy idő után a hátam majd beszakad, amitől én is csak türelmetlenebb, feszültebb leszek. Jól esne időnként egy 10 perces masszázs, de ha megkérem a férjemet, a válasz vagy az, hogy Ő most fáradt, vagy az, hogy Ő utál masszírozni. Ha elmennék masszőrhöz, akkor kész logisztika, hogy hogy oldjuk meg addig a babát, ki vigyázzon rá; na meg luxus dolgokra szórnám a pénzt. Pedig teljesen kikészít már ez a hátfájás...

Kész logisztika még takarítani, főzni is a baba mellett, mert alig van el, ha nem Vele foglalkozom.

Korábban sportoltam, ami nagyon jól esne most is, de nincs 'Én időm', amikor ezt megtehetném.

A férjemmel is többet vitatkozunk már. Ő nem érti meg a problémáimat, hiszen itthon vagyok egész nap...


2019. febr. 17. 09:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%

A hangod felemelése nélkül magyarázd el ezt férjednek.


Pl. hogy a feltöltődéshez kell neked napi egy óra kocogás, tőle egy kis kényeztető masszázs, heti pár alkalommal meg pl. babatorna, babaúsztatás, stb. Ha nem álltok rosszul, akkor jöhetne bejárónő takarítani, kb 9-10 ezer most hetente egy 100 négyzetméter körüli kisebb ház takarítása.


Ha közös életetekhez a te vagyonod (ideértve a szüleidtől kapottat is) komolyan hozzájárult, akkor ezt nem tekintheti súlytalannak. Ha meg még baba születése előtt jól is kerestél, akkor meg pláne nem.

2019. febr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%
Heti egyszer csinálj magadnak valami programot és arra az időre bízd a gyereket egy bébiszitterre. Ha ez rendszeres, anyagilag se lesz olyan sok, mintha alkalmanként fizetnél valakinek.
2019. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Én nagyon megértelek. Fenékbe is billenteném a férjem, ha semmit nem segítene! Amíg ő dolgozik 8 órát, te 18-at, úgyhogy ezentúl felezni kell. Te sem mondod délután 4-kor, hogy lejárt a műszak, neki kötelessége mindenből kivenni a részét, mert sajnos a kapcsolatotok is rohamosan romlani fog. Ő is eltudja vinni a babát levegőzni 1-2 órát, tud fürdetni, de bátran porszívózhat is, vagy összedobhat egy vacsorát. Pénz ide vagy oda, ha ennyire nem segítene, én bizony hívnék bébiszittert és elmennék lazítani. A kedves mamákat is noszogatni kell, jöjjenek és segítsenek. Már az is segítség, ha megfőznek, vagy sétálnak a babával. Muszáj, hogy legyen magadra is időd, mert egy fáradt, elégedetlen nő nem sok jót ígér....

Kérj segítséget, legyél kicsit önzőbb, muszáj.

2019. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, de én nem értelek. Nem írtad, mekkora a gyerkőc, de ha baba, akkor gondolom egy év alatti. Akkor pedig alszik sokat napközben. Az egyik alvásidőt szánd magadra, tojd le a házimunkát meg minden mást, csak foglalkozz azzal, ami jól esik. Nézz meg egy sorozatot, olvass egy fejezetet, fesd ki a körmödet, tornázz, vagy egyél egy sütit. Ami épp jól esik. A férjednek ne panaszkodj, meg engedélyt kérj, hanem - ha erre van igényed -, akkor szólj előre, h mikor mész el 1 órára és akkor menj el.
2019. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

70 % os, nem minden baba alszik am nappal !

Az enyem 3* 20 percet aludt ujszulott koratol kb. 1 eves koraig.

2019. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Neki egy óra kimozdulásra van szüksége, a négy fal közül. Minimum egy óra. Egy körömlakkozás vagy olvasás nem fogja megoldani, mert az is otthon történik a négy fal között, a gyerkőc alvásidejében..
2019. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%
#4 attól, hogy baba még nem biztos, hogy jó alvó. Az enyém csak valakin tud órákat aludni, kiságyban kb 20 perc és már ébred is. És ébren sincs el egyedül túl sokat...
2019. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen más az, ha a gyerek alszik kiszámíthatatlanul 1-2 órát és a kérdező otthon addig azt csinál, amit akar, tudva, félve hogy a gyerek bármikor ébredhet, vagy van 1-2 valóban szabad órája, amikor mindegy, higy a gyerek ébred e, hiszen más van vele, o pedig tényleg kikapcsolódhat az alatt az idő alatt valahol mashol
2019. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%
Tornázz naponta, amikor alszik a baba vagy járj el vele babakocsis futásra, baba-mama tornára... és menj el nyugodtan masszázsra: időpontot kérsz pl. hétvégére és - nem nagy logisztika - bejelented a férjednek, hogy másfél-két órát távol leszel, gyerek előtte megetetve. (Nem tudom persze hogy álltok anyagilag, meg kell-e beszélni ekkora kiadásokat, nálunk nem kellene.)
2019. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Valoszinuleg nem vesz komolyan, nem latja, neked milyen rossz, mert mindent megcsinalsz. Elmondod neki, mi a baj, de nem koveti cselekves. Ezen az segit, ha elhatarozod elore, hogy a kovetkezo ilyen helyzetben mit teszel, es ezt vele is kozlod. Nem otszor, megcsak ne is ketszer. Vagy mondd meg neki, hogy csereljetek, mert neked ez igenis 0-24 oras keszenlet, ha ez neki nem munka, akkor maradjon o itthon, te majd visszamesz dolgozni, o meg csinaljon akkor meg mindent a haztartastol kezdve a gyerekkel egyutt. Es mivel ez ugyis csak lablogatas, hetvegen neked el kell utaznod xy-hoz, es mire hazaersz, legyen rend, fott etel, legyen kitakaritva, es a gyereket is lassa el szepen. Es tenyleg menj el. Nem vesz komolyan.


- Szervezz magadnak rendszeres programot, amikor a ferjednek kell vigyaznia a gyerekre (munka/sport/nyelvtanfolyam, barmi).

- Kerj fizetett segitetseget, amikor mas vigyaz a gyerekre.

- Rendelj etelt.

- Menj el csontkovacshoz, masszorhoz. A penzetek kozos gondolom.

- Hagyd, hogy o is segitsen (ilyen is van, hogy az apa azt erzi, hogy az anya nem hagyja).

- Osszatok fel a hazi munkat, hogy ki, mit csinal, es o mikor veszi at a gyereket, miben segit. En ezt ugy csinaltam, hogy felsoroltam, hogy mikbol valaszthat, es o valasztott belole egyet, aztan egyre tobb mindent csinaltunk kozosen.

- Es meg egyszer, igen, ertheto, hogy o is faradt, es az o energiaja is veges, akkor viszont ujabb embert erdemes bevonni a gyerek/haztartas ellatasaba. Jo, ne takaritson, de akkor fizesse a takaritonot, meg rendeljetek atmenetileg az etelt.


Ha pedig mindezeken kiakad, akkor johet a parterapia/csaladterapia.

2019. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!