Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtétek el élvezni...

Ti mikor kezdtétek el élvezni az anyaságot?

Figyelt kérdés
Két hónapja szültem. Kettős érzésem van, mert egyrészt imádom a fiam, imádok vele lenni, és ha alszik már hiányzik, másrészt pedig sajnálom, hogy az eddigi életem (egy időre) véget ért. Irigylem a férjem, hogy reggel elmegy, Délután hazajön aztán pihi van. Én meg 0-24 órás ügyeletben vagyok. Persze ő is foglalkozik a fiúnkkal, de ha sír én megyek oda hozzá meg nyilván nálam van el jobban. Alváaidőben főzök, takarítok aztán ha marad idő pihenek én is. Most, hogy már gügyög, elnézelődik látom, hogy van értelme annak amit csinálok, élvezem is. Nálatok mikor jött el ez a pillanat?
2019. febr. 22. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

Enyém 7 hetes, és nincs el az apjával, azonnal sikítva sír, ha nála van. Kb ha meglátja, sír, mert zuhanyzásnál szoktam rábízni és a tőlem elszakadáshoz köti. Ha zuhanyzok-hajat mosok, azalatt dagadra sírja a szemét. Séta alatt alszik, amúgy napközben semmit, max séta után még a babakocsiban, amíg főzök. De ha felébred, rögtön sír, ölbe kell venni vagy a kocsival ringatni. Gyakorlatilag 24 órában vele kell lenni.

Az éjszakáink jók, 3-4 óránként ébred, evés után vagy azonnal vagy max egy örán belül visszaalszik.

De amúgy én élvezem a kezdetektől. Igaz, nem volt mindig ennyire elszántan anyás.

2019. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is van mint az elsőnél. Ha apa hazajon, nekem van pihi :D neki még sz a pihi hogy végre itthon van és játszhat a fiunkkal. Másfél éves amúgy, férjem kezdetektől besegitett, amikor munka után hazajott mindig atvette, ha sírt ő vette fel stb. Nagyon jó lett így a viszonyuk, most már ha meghallja hogy zörög a kulcs az ajtóban én el vagyok felejtve és rohan az apjához. Onnantól csak ő létezik számára lefekvésig. Nekem meg jut idő magamra, a háztartásra, vagy főzésre, attól függ napkozben mit tudok a gyerek mellett megcsinalni és mit nem. Én most érzem könnyebbnek egyébként, hogy végre oda megy ahova akar, jár kel a házban, elég sokszor eljatszik magában és még nem beszél de mutogat, magyaráz a saját nyelvén, és végre így valamennyire meg tudjuk érteni egymást. Most kezdem élvezni, úgy érzem.
2019. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%
Én az első naptól kezdve. Baromira be lettem paráztatva, hogy mennyire nehéz lesz és mennyire utálni fogom, így az egész első terhességemet végig rettegtem. Aztán megszületett, hazamentünk és vártam, hogy szar legyen, de nem lett. Élveztem vele lenni, volt időm mindenre, új hobbi, pihenés stb. A következő 3 terhességemet már mertem élvezni.
2019. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Elsőnél élveztem végig a terhességet de a nemalvasa-nemevése kiboritott, nem volt egyszerű, párom alig segített. Másodikat már szülés után is tustam azonnal élvezni, evett aludt mosolygott , jol elvolt. Mindkettő mellett dolgoztam otthonrol ahogy tudtam.
2019. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Èn kb. fèl èves koràtól kezdtem èlvezni, addig elèg szenvedôs volt. (Bocs a rózsaszín ködnek!) :)
2019. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kb. 1 éves korától, mikor kialakult a napközbeni egyszeri alvás. Addig mindig folyton változott valami.

Most 20 hónapos, nem besz3l de kifejezi magát így már könnyebb, bár ezzel együtt jár az akaratosság és hiszti. Pl. megy az ajtóhoz, mutatja, hogy menne ki, de nekem még dolgom van, képes fél órát sírni az ajtóban.

Mostanában kezdett el játszani, eddig csak ment-mászott-rámolt-dobált, de már kezdi rendesen használni a játékokat. Hív játszani, megmutatja hova üljek mit csináljak nagyon cuki😍

Ahogy nő egyrészt könnyebb vele, viszont mások a nehézségek mint mikor pici volt. Pl. öltözés-peluscsere. Kicsinek fogod csinálod. Na ez most már nem így működik.

Nekem a párom sokat babázik, segít, pedig 12 órában dolgozik. Egyedül az altatás necces, azt csak velem.

2019. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

kezdezektől élvezem az anyaságot, még a nehéz időszakokat is! 3 éves lesz a fiam, és 34 hetes terhes vagyok

szerencsére még sose gondoltam arra,hogy hiányozna a régi életem vagy,hogy mindent visszacsinálnék!

párom munka után pihizik egykicsit és utána ugyanúgy besegít mindenbe :) ha nem venné ki a részét a gyereknevelésbe..az számomra váló ok lenne! nem csak magamnak vállaltam a gyerekeinket

2019. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!