Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fog ez változni...

Szerintetek fog ez változni valaha? Van a környezetetekben olyan aki talpra állt ebből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 31 éves vagyok és pont ma van 3 hónapja h halva született a kislányom, a kiírt dátum után két nappal. Egészséges baba volt,a nyakára tekeredett köldökzsinór miatt veszítettük el őt. A férjemmel próbálunk túlélni, de embert próbáló feladat... A férjem idővel szeretne gyermeket, de én rettegek, h sosem tudom majd újra végigcsinálni a kilenc hónapot. Annyira boldogok voltunk, most pedig csak a reménytelen szomorúság van számunkra. Fizikailag is rettenetes volt a szülés, és jelenleg el sem tudom képzelni, h szexeljek a férjemmel. A hideg kiráz a gondolattól is. Egyébként ő nem erőlteti, de érzem, h lassan vissza kellene találnunk egymáshoz ilyen téren is. Ismertek olyat, aki átélt hasonlót? Mennyi időbe telt mire talpra állt? Szerintetek a nemi életünk is helyre áll majd idővel? Mit gondoltok, lehetséges, h egyszer majd ne páni félelemmel gondoljak egy következő terhességre? Amúgy járok szakemberhez, de lehet h egy szexuálterapeuta segítsége is jól jönne? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 24. 12:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan attól félek, h sosem leszünk már igazán boldogok az életben... de örülök, h leírtad a tapasztalataidat, reményt adnak számomra. De jelenleg még minden sötét és kilátástalan. Remélem egyszer majd tényleg könnyebb lesz mindannyiunk számára. Nagyon köszönöm, h írtál!!!
2019. febr. 25. 15:13
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmasan sajnálom, hogy ezt át kellett èlnetek. Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön talpra állnotok és találjon rátok újra a boldogság. Megérdemlitek.
2019. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A faültetés nagyon jó gondolat! A nővérem sírja mellé is ültetett édesapám egy fát. Gyönyörű, hatalmas fa, madarak fészkelnek rajta. Olyan jó látni, hogy élet lett a halálból (az én felfogásom szerint) Tényleg szép, terebélyes fa már. Ő az én nővérem. Hidd el, hogy nektek is eljön majd az idő, amikor gyerekekkel kergetőztök a kertetekben a fa körül, vagy madáretetőt akasztotok az egyik ágára, vagy az árnyékában ültök majd, és napoztok. Mindig emlékeztetni fog, hogy kit vesztettetek el, de idővel szépen az életetek része lesz, és fel tudjátok dolgozni a történteket. Ezt a kisbabát már sosem kapod vissza, vele más tervei voltak Istennek. Vallásos emberként é így gondolom. De ha készen állsz rá, érkezik majd egy másik kisbaba, aki nem pótolja az elvesztettet, és biztosan egészen más lesz a személyisége is. Talán majd felteszed magadnak a kérdést, hogy vajon az elveesztett gyerekem sem szeretné a salátafőzeléket? Amikor a pici rád prüszküöli, vagy elgondolkozol azon, mi lett volna az ovis jele, vagy pedig hogy őt is járatnotok kellett volna vajon külön németre, hogy a lépst tudja tartani az osztálytársakkal. Szerintem normális, ha gondolsz rá majd különféle helyzetekben. Hiszen ő is a te gyereked, őt is kihordtad, csak sajnos, végül tragédia történt. Nem szabad őt sem elfelejteni, de ne merülj el a gyászban majd, ha újabb gyerek érkezik a családba, és azt az időt, és energiát, amit az elvesztett babádra fordítanál, inkább fordítsd az élőre, hidd el, hogy minden másodperc törődést meghálál majd. Biztosan sok időnek el kell telnie ahhoz, hogy késznek érezd magad a gyerekvállalásra, de el fog jönni, és amikor az ember nagyon lent van, akkor fordul a kerék, és felfelé vezet majd az út, és rendbe jönnek a dolgok. Kitartást és erőt kívánok ehhez!
2019. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves sorokat az utolsó két válaszadónak is, jó érzés h szántatok időt arra, h valami vígasztalót és bíztatót írjatok nekem. Meghatódtam a gesztustól, olyan jó, h vannak még ilyen emberek a világban!!! Sokat segítettek már így is, van miből erőt merítenem!!!
2019. febr. 26. 18:13
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Eltelt némi idő eltelt azóta... hogy vagy? Remélem, sokkal jobban?

(egy korábbi válaszoló)

2020. márc. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!