Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van ezzel így, érez...

Más is van ezzel így, érez így? Van egy kisfiam, viszont nem tudom szeretni sajnos, pedig én próbáltam, de valamiért nem megy. Van egy húgom és neki van egy 4 éves kisfia, de ő érte ölni is tudnék.

Figyelt kérdés
Mivel úgymond a kis testvérem, lehet azért érzek nagyobb kötődést. Igen be vallom, nem vagyok apának való típus, pedig rengetegszer megpróbáltam az apa szerepet, de olyan mint ha ketrecbe lennék. Más is van hasonló "helyzetben"? 27F
2019. febr. 27. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, ez szörnyű :( Szegény kisfiad :( Nem elég hogy nem vagy jó apja (hiszen nem tudod szeretni és a gyerek nem hülye, nyilván érzi) még szembesülhet azzal is majd, hogy viszont más gyerekét meg tudod szeretni:(

F.ca megalapozása az önbizalmának.

2019. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
valószínű egyfajta féltékenység van a tudat alatt- amit persze nem vallunk be. Egy kicsit engedd el a témát- legyél mellette, tedd a dolgodat, hagyd hogy utánozzon. Olvass neki mesét, ha kisvonattal játszotok, hagyd őt is hozzáférni. Az apa jó barát lesz.
2019. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka biztosan van. Történt valami? Együtt éltek? Szerettél volna családot? Szereted az anyukáját?

Húgod kisfiával hogyan alakult ki ez a kapcsolat?

2019. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kreténpali ***** válasza:
94%
Nőj fel haver! Csak lépésenként. Vállald a felelősséget és neveld fel! Nem kell túlgondolni.
2019. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel úgymond a kis testvérem, lehet azért érzek nagyobb kötődést." -ez baromság, a kisfiad meg a saját véred, a gyermeked.

Én nem tudnék ilyet elképzelni, de biztos vannak ilyen férfiak. Én lehet, hogy pszichológusnál kezdeném, aztán remélhetőleg majd csak alakul valami, ha nő a gyerek, egyre több dolgot tudtok csinálni.

2019. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kisfiad?

Mennyi időt töltessz vele? Szoktál vele kettesben maradni?(magyarul, ismered egyáltalán?)

2019. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak pár hónapos, akkor szerintem nem gond, majd megjön a kötődés, ez az anyáknál sem ritka, hogy később érzik azt az igazi szeretetet a gyerek iránt. De ha már elmúlt 9-10 hónapos akkor az nagy baj, talán egy jó pszichológust fel kellene keresned. Esetleg családállítás, ha hiszel az ilyesmiben.
2019. febr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2 éves, idén lesz 3. Nem, nem élek vele több 2 éve és az anyjával sem tartom a kapcsolatot és a gyereket sem akartam. Szerintem nem kell nekem pszichológus és okoskodni sem kellene még ítélkezni felettem! Miért, ti talán szentek vagytok?? Szerintem nem!
2019. febr. 27. 13:57
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tehát kvázi semmi közöd a gyerekhez a mindennapokban, idegenek vagytok egymásnak. Így nem csoda, hogy nincs kötődés. Gondolom néha meglátogatod, letudod a kötelező köröket, azt kész, az unokaöcséddel viszont rendszeresen találkozol, vannak élmények stb. Így érthető a dolog.
2019. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Senki nem ítélkezett, a kérdésedre próbáltunk válaszolni és tanácsot adni.


De részemről mostmár megvan az ítélet, baromira sötét vagy. Adott egy gyermek, a húgod fia, akit a családodnak tekintesz.

Illetve van egy gyermeked, akinek az életében nem veszel részt, nem neveled, csak találkoztok néha.


Ezt persze találjuk ki magunktól, mert egy rohadt szót nem írtál róla.


Akkor a kérdésedre a válasz: Próbálj meg minél jobb kapcsolatban maradni a sráccal, még ha nem is lesz olyan közeli kapcsolat, szüksége lehet rád a későbbiekben. Fizesd a gyerektartást és próbálj a lehető legtöbbet megadni neki.

2019. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!