Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az első hétről...

Mit gondoltok az első hétről otthon az újszülött babával, költözzön be a nagymama, vagy sem? Hasznosnak találnátok, vagy zavarónak?

Figyelt kérdés

Én a férj vagyok a történetben, tehát anyósról fogok beszélni. Nemrég jelezte a feleségemnek, hogy kezdjen barátkoztatni a gondolatával, hogy az első hétre ideköltözik a másfél szobás lakásunkba, hogy tudjon neki segíteni, főzzön, mosson, takarítson. Én is otthon leszek, a házimunkában most is 100%-ban kiveszem a részem, ha nem bírunk főzni majd maximum rendelünk, a takarítást meg ki nem ... le...


Nem akarom megbántani, normálisan fogok vele beszélni, hogy jöjjön nyugodtan minden nap, hozzon kaját ha megnyuggtatja, segítsen nyugodtan fürdetni, de szerintem ez az időszak arra való, hogy mi hárman összerázódjunk, megszokjuk, megismerjük egymást. Nem szeretném az anyukát kerülgetni, meg várni, hogy mikor kaphatom meg tőle a saját gyermekemet. Szerinte majd leszünk együtt még eleget.


A feleségemmel beszéltünk róla, ő sem nagyon látja értelmét, de ő sem szeretné/meri megbántani.


Nektek mi a véleményetek? Jól jöhet az állandó segítség, fogadjuk el, ti örültetek/örültetek volna neki?


Amúgy fél órára lakik, tehát nem arról lenne szó, hogy a fél országot kellene napi szinten átutaznia.


2019. márc. 1. 10:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
48%
Mi első 5 napba magunk voltunk, utána jött anyukám egy hétre. Ilyen megoldás? Akkor lesztek magatokban is elsőre kicsit.
2019. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%

Én nagyon jó kapcsolatban vagyok anyósommal. Anyám nincs.

Férjem szakács, neki nem volt szabija, amikor hazajöttünk a kórházból.

Én nagyon örültem, hogy nálunk volt anyós 1 hétig. Nekem nagyon hasznos volt, hogy ő elvégezte a házimunkát, amíg babáztam.

Persze 1 hét után is ott a baba is meg a háztartás is, és bele kell jönni, de én nekem nagyon jól esett.


Ha ti ezt máshogy látjátok, beszéljétek meg a mamával, hogy köszönitek szépen a felajánlást, de nem éltek vele, mert mindketten otthon lesztek, így el tudjátok látni magatokat is, meg a babát is.

2019. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

Gyerek születése előtt én is olyan voltam mint ti.

Jaj csak meg ne bántsam.. hidd el el megbántam! :)

Anyám is kijlelentette hogy ő minden nap látni akarja a picit meg segíteni nekünk, gondoltuk ámen, de voltak kétségeink.

Ezek be is bizonyosodtak, férjem is itthon volt szabin és nem tudtunk egyszerűen összeszokni mint egy család.

Ha nem anyum volt itt akkor egy másik nagyszülő, rokon, alig aludtunk valamit de pihenni nem tudtunk mert hiába a szülőd azért idegen előtt aludni nem épp kellemes, nálunk meg pl nem is volt különvonulási útvonal.

Másik idegesítő pl ha szoptatni akartam aztán különvonultam akkor még képes volt rokon utánam kiabálni 2 percenként hogy szopik? Na jön a tej? Minden rendben?

Aztán sajnos tápszeres lett, amitől a nagyszülők felhatalmazva érezték magukat hogy bármikor elkérjék mert hogy én bármikor megetethetem. Szegény gyerek sokszor kézről kézre járt..

Na aztán betelt a pohár, az asztalra csaptunk, mindenki jön heti 1x, pihennünk kell és slussz, nincs vita, többet kell együtt lennünk mint egy család.

Megértette mindenki, nem volt sértődés, legalábbis nem mondták a szemünkbe.

Na most nálatok még összeköltözés is lenne az még szebben megkoronázná az első hetek kálváriáját.

Össze kell szoknotok mint család,ki lesztek merülve, felfordul teljesen az életetek, hidd el nem kell még a nyakatokba egy fontoskodó nagyi.

Álljatok ki mielőbb magatokért.

2019. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így ahogy leírtad, elmondjátok neki, az nem bántó és érthető is. Teljesen normális hogy így gondoljátok. De inkább csak a feleséged beszéljen vele. Nálunk hasfájós volt a pici, nem volt se éjszakánk, se nappalunk, nem örültem volna ha anyósom is ott van. Az jól esett volna mondjuk ha hoznak nekünk kajcsit vagy megmutatják hogy kell fürdetni, de ennyi. Ha átjön napközben 1-2 órára, bőven elég. Nyugodtan mondjátok meg neki.
2019. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se. Nektek kell összeszokni. Nagymama járjon át látogatni (ha nem lakik túl messze ehhez), beszélgessenek nagyokat, legyen riasztható vészhelyzet esetén, és már ez is nagyon rendes tőle, de ne aludjon ott és ne pakolásszon.
2019. márc. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám ajanlokozott. Azt mondtam neki, hogy szeretnénk mi megoldani, ha szükségünk lesz ra szólunk. Mindent tok jól megoldottunk, de a mi fiunk nagyon könnyű eset volt.


Tehát számomra anyukám is, anyósom is zavaró lett volna

2019. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell tudni, én nem örültem volna.
2019. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy gondoltam mint te. És jól tettem. Hidd el nincs mit segítenie tényleg. Csak útban lenne. A baba kb végig aludni fog. Főleg, hogy közel lakik. Akkor még minek? Nem is értem. Hát te is otthon vagy.

Nincs az a házimunka ami 1 hétig kihagyhatatlan. Ha annyira akár főzzön és hozzá át. Csodálja meg a babat és mehet haza. Nincs miben segíteni. Főleg ha szoptatni is fog a feleséged. Engem meg kifejezetten zavart is volna anyu

2019. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor segítség, ha nem a babát kapkodja ki az anyuka kezéből, babagondozásban, szoptatásban, anyai teendőkben kizárólag akkor ad tanácsot, ha konkrétan tőle kéritek. Ehelyett ha szívesen főz és rendben tartja a háztartást, hogy addig az anyuka és te is maximálisan a babára tudjatok hangolódni, illetve az egész család egymásra és az új helyzetre, akkor van értelme, hogy odaköltözzön, de csak ekkor és ezekkel a feltételekkel. Minden más verzióról csak rosszat hallottam és rosszak a saját tapasztalataim is.
2019. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad, semmi értelme. Ott van csak, ahol apuka pl: nem tud szabit kivenni, vagy többedik gyerek érkezik és a nagyi arra kell, hogy a nagyobbal is foglalkozzon valaki 100%-osan.

Elsőnél senki segítségét nem kértük, az ajánlkozásokat finoman, de határozottan hárítottuk és jól tettük. Nagyon jó volt hármasban összeszokni.

Most a másodikkal (mindjárt szülök) más állásponton vagyok. Jól fog jönni a nagyi, ha betartja, hogy nem körülöttem sündörög, hanem a nagyot viszi gyógytornára, játszótérre, hogy az újszülöttet ne kelljen az első időkben rángatnom.

2019. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!