Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mindkét nagymama odacsődül...

Ha mindkét nagymama odacsődül az újszülött köré, miután hazajöttünk a kórházból, nem fogják "legyilkolni" egymást? És én hogy fogom bírni?

Figyelt kérdés
Mindkét nagymama jó messze lakik és anyum már egyből mondta hogy mihelyst hazajövünk jön segíteni, erre egyből anyós is, hogy akkor ő is... nem lenne több értelme ha inkább egymás után jönnének? Hogy mondja meg anyósomnak, hogy okés, jöjjön el, nézze meg, aztán menjen haza és jöjjön vissza egy hét múlva? Mindkettő anyagilag is sokat támogat meg minden...olyan tanácstalan vagyok. Az agyamra fognak menni szerintem! Mit tennétek ilyen helyzetben?
2008. aug. 1. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet ez valóban. Itt felmerül egy olyan csúnya kérdés, hogy a konfliktusokat mennyire tudják intelligensen kezelni..Mert szerintem érdemes rákérdezni, hogy szerintük egyszerre nem lesztek-e túl sokan. Ebből a kérdésből szerintem válasz nélkül is kapcsolniuk kéne. És OK, hogy támogatnak titeket (hozzáteszem nálunk is ez van), de azért a viszonzás ésszerűú keretek között kell, hogy történjen. Azt is meg lehet próbálni, ha érzel magadban annyit, hogy egyedül is helytállj, hogy azt mondd, szeretnétek az első héten legalább hármasban lenni,mert össze kell szokni. És azután felváltva, hogy ne legyen tumultus a baba körül jöjjenek felváltva. És hogy mennyire örülsz, hogy ilyen segítőkész anyukád és anyósod van, de ez most a te nagy erőpróbád (ami igaz is...).

Sajnos ha esetleg sértődékenyek vagy nem ennyire belátóak akkor szerintem bármit mondasz semmi sem lesz jó...:-(

Talán ez az erőpróbás tűnik a legjobbnak, és ha rájössz, hogy mégis segítségre van szükséged még mindig mondhatod azt, hogy igazatok volt, gyertek..:-)

2008. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezzel az a gond, hogy anya már a kezdet kezdetén mondta, hogy jön, mert hogy én lehet hogy fel sem tudok majd kelni...stb..stb. És ezt ugye tényleg nem tudhatom előre. De anyós eddig nem említette, hogy ő is ott tölti az első hetet (neadjisten heteket), hanem most mondta. 33 hetes vagyok. Erre egyből rávágtam neki, hogy anya is ott lesz már az első naptól, de csak annyit mondott, hogy az nem baj! Az tuti hogy nagy erőpróba lesz, főleg hogy egyiket sem akarnám megbántani...azért köszi az ötletet!
2008. aug. 1. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is azt tanácsolom hogy az legyen amit te akarsz és ne hagyd magad mert megbolondulsz!!!!

A helyzetem ugyan ilyen volt sőőőőőőőt.....

Anyummal nem volt gond, inkább az anyósommal aki már a kórházban kikészitette az idegeimet.

Az volt a kérésem hogy 1 hétis mikor haza megyünk akkor senki ne jöjjön oda.

Ahhoz képest anyósomat már másnap itt ette a fene.

Mi szerettünk volna összeszokni és családi életet élni. Nagyon mérges voltam rá hogy ezt nem tartotta tiszteletben. Most sogornőm ikreket vár októberben aki már most elmondta neki a miheztartást mert én ugye panaszkodtam neki, és anyósom persze azt mondta neki hogy tiszteletben tartja a kérését. Hát nagyon kiakadtam. Persze monduk a sogornőm az ország másik felében lakik mi meg 20km-re. Azóta nem is vagyunk olyan jó viszonyban mert még plusszban ki is akart oktatni dolgokról amit én már nem viseltem el és beszóltam neki. A napi 6-7 telefonhivásrl nem is szólva. Szóval leállitottam rendesen.

Most az van amit én akarok.

2008. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia! Ezek szerint nem egyedi az esetem, hát ez megnyugtató...:-) Mi eddig anyummal is és anyóssal is jóban voltunk/vagyunk, bár így könnyű, hogy 200km-re vannak. A vége lehet az lesz, hogy vagy egyiket vagy másikat vagy mindkettőt hazaküldöm, aztán ha sértődni akarnak hát tegyék! Bármennyire is nem szeretném. Olyan tanácstalan vagyok! Az én anyósommal is tuti ez lesz a gond, hogy mindenbe beleszól majd...már most tudja hogy hogyan szoptassak majd, pedig ő egyik gyerekét sem szoptatta...

És nálatok végülis megbékélt anyósod? mert azért végleg összeveszni se lenne jó vele...

2008. aug. 1. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én épp most töltöm az utolsó napot anyóssal és már nagyon jó érzés,hogy holnap egyedül lehetünk.Nekem tök ugyan ez volt a helyzet.Én császáros voltam,3 hete szültem,A párom volt velem első héten-mi megmondtuk azért vette ki a szabit,hogy segítsen.Második héten anyum volt itt-ő megmondta ő lány avagyok ő akar jönni előbb.Anyós megértő volt ebben,majd most a 3dik héten anyós van itt.Hátt qva hosszú volt ez a hét,mert hiába nem akart beleszólni semmibe csak beleszólt mindenbe..csak apróságokba de nagyon zavart.Igaz semmit nem kellett mellettük csinálnom ez jó is volt,de zavart is ,mert kicsit olyan volt mintha vendég lennék a saját lakásomba.Mi mondjuk megbeszéltük a férjemmel,hogy mindenki a saját szüleivel beszéli meg ha valami nem tettszik neki,tehát ezt a beosztást is úgy intéztük,hogy a férjem kérte meg,hogy ekkor jöjjön.Nem is hadakozott.Attól,hogy 1 vagy 3 hetesen látja nem fog lemaradni semmiről ,meg kell értesd vele,mert különben nagyon rosszul fogod érezni magadat és ahhoz,hogy nyugodt legyen a baba neked is nagugodtnak kell lenni.NEm beszélve arról ha idegeskedsz nem lesz annyi tejed sem!!!!És az nagyon fontos,hogy legyen!

Szval én a helyedben azt tenném mint amit tettem is,megkérem őket akkor jöjjön amikor hívjuk!!Nektek is meg kell tanulni ellátni egymást!Ha nem érti meg nem vessen magára,te csak magaddal és a babával foglalkozz most és ez komoly!!!!21napos baba mamája

2008. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nagyon sok igazság van abban amit írsz! Azt hiszem megpróbálok 'önző' lenni és megmondani kerekperec, hogy ki mikor jöjjön! De jó neked hogy már túl vagy ezen az időszakon! Nagyon köszi!
2008. aug. 1. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is hasonló volt a helyzet. Az én anyámm is azzal jött, hogyszülés után jó, ha magamat ellátom :-). Hát nem így leet. leültünk és megbeszéltük, hogy mikor hazajövünk az első héten úgyis itthon lesz a férjem, akkor ő segít nekem, mert össze akarunk egy kicsit szokni. Után meg felváltva jöhetnek egy-egy hétre, de nem babát abajgatni, hanem főzni, mosni, takarítani. A baba az én dolgom.

A sogornőm ezt anno nem kötötte ki az anyósomnak, és az lett a vége, hogy anyósom babázott, sogornőm meg takarított.

Még a szülés előtt tisztázd a dolgokat. Nagyobb sértődés lesz, ha odamennek és te akkor zavarod el őket.

Neked meg sok nyugalmat és gyors, és könnyű szülést, és a végére jó babázást kívánok

2008. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne, ha egy hétig az egyik, egy hétig a másik jönne segiteníteni. A segítség amúgy szerintem elkell ilyenkor, nem leszel még túl fitt, de ha ketten nyüzsögnek, az csak fárasztani fog. Inkább egyesével jöjjenek. Szerintem ezt udvariasan meg lehet mondani. Mondd meg anyósodnak, hogy inkább egy héttel később jöjjön, és akkor maradjon segíteni egy hétig, mert ha két nagyi is ottvan az téged fárasztani fog, inkább egyesével jöjjenek.
2008. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!