Ti hogy döntenetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudunk dönteni a párommal. Az lenne a felállás hogy babánk lesz. Jelenleg nagyon messze lakunk az otthonunktól, szülőktől, és minden rokonunktól. Dolgozunk mindketten megtakarításunk nem nagyon van. Szeretünk itt lenni viszont belegondoltunk hogy így a gyerek távol lesz mindenkitől. 3-4havonta pár napra szoktunk hazajárni. Ha itt maradunk távol lesznek a rokonok és nem sűrven látnák a gyereket de viszont jobb anyagi körülmények vannak itt. Ha hazaköltözünk akkor az anyagi körülmények változnak (Sajnos nem jó iranyba) de viszont a család is latja a gyermeket és segítségünk is lenne (mivel első baba lesz). Sajnos nagyon nehéz döntés. Lenne otthol anyagi segítségünk is de viszont mi saját érőnkből szeretnénk felnevelni és mindent megadni neki. Mit gondoltok? Hogy döntenetek? Ja és kérem mellőzzenek az olyanok akik nem tudnak értelmesen válaszolni a kérdésre :) köszönöm :)
2019. márc. 2. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Én haza mennék, azért ha két szülő van, abból lesz elég pénz a gyerekre. Mondjuk ha 2-nél több lesz, akkor már nehezebb, de addigra nektek is lehet johb munkátok, fizetésetek. De sztem fontosabb a családi szeretet, összetartás, kapcsolat, minthogy mindenből 30 legyen neki, mindenből a legjobbat, legmárkásabbat kapja. Én imádtam a papámnál "nyaralni", volt a kertben kis medencénk a tesómmal, voltak kutyusok, gyümölcsöskert, konyhakert, határ, erdők, szántók nagyon közel. Nagyon hiányzik.
2019. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Maradnék ahol vagyok.

Saját tapasztalat: a megígért segítség nem érkezik meg, aztán amikor mégis, az olyan, hogy többet nem kérsz belőle. Persze ti ismeritek a szüleiteket, ha eddig is segítettek, ráadásul önként és szívesen, valamint volt értelme is a segítségnek (pl. nincs értelme, ha kérdésed ellenére átrendezi a konyhaszekrényedet, amit később vissza is rendezel, ő pedig hálát vár érte, rosszabb esetben még fel is emlegeti), akkor megfontolnám, hogy mégis a közelükben költözünk.

2019. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is első baba, 300 km-re a családtól, de nekünk eszünkbe se jutott felrúgni a jelenlegi életünket.

Ha kellett volna segítség (az elején), akkor arra az időre jöttek volna a szülők, de szerencsére nem volt rájuk szükség, mindent meg tudtunk oldani a férjemmel. Váltakozva jöttek hétvégére baba látogatóba, illetve mi mentünk hozzájuk. Jön a nyár, majd több időt töltünk náluk, de nem vállalnék úgy gyereket, hogy nem kielégítő az anyagi hátterünk és majd a nagyszülők eltartanak minket. Nem arról van szó, hogy mindenből 30 db kell hogy legyen,de nekem nem lenne képem beállítani a szüleimhez, hogy figyelj anyu, adj 40 ezret, mert kell az oltás ára vagy dobj meg 10 ezerrel, mert fejlesztésre kell vinnem a gyereket.

Nektek kell eldönteni/mérlegelni, hogy mennyivel lesz gázabb az anyagi helyzettek ha hazaköltöztök vagy mennyire tudjátok megoldani kettesben a gyereknevelést ha maradtok.

2019. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Dettó ez a helyzet nálunk. 180 km-re költöztem a szülővárosomtól, mert a férjem abban a térségben nem kapott volna munkát, illetve ha kap, maximum a felét keresné, mint amennyit jelenleg. Nekem olyan végzettségem van, hogy igaz nem keresek sokat, de bármelyik részén az országnak könnyedén kapok munkát. Így anno költöznünk kellett. Akkor még nem voltak gyerekeink. Most kettő van, a nagy 4 éves, a kicsi 3 hónapos. A férjem hétfőtől péntekig dolgozik, este fél 8-kor ér haza. Szóval segítség nulla. Nem könnyű, ráadásul hiányzik a családom, főleg azért, mert a két testvérem gyerekei úgy nőnek fel, mint az édes testvérek, minden nap találkoznak.Az én gyerekeim meg csak látogatóba járnak haza. Ráadásul az ottani munkahelyem is nagyon hiányzik. A férjem belemenne a költözésbe, ha nagyon-nagyon szeretném, de sokkal rosszabb lenne az anyagi helyzetünk. Ezt viszont nem akarja egyikünk sem. Szóval ha csak nem telepítenek oda egy olyan multit, amilyenben a férjem is dolgozik, akkor nem fogunk soha visszamenni.
2019. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Maradjatok és bírjátok majd ketten is a terheket. Mi is messze lakunk a rokonoktól, ráadásul a szüleink egy háromszög két csúcsa a térképen, mi meg a harmdik. Senki nem tud csak úgy beugrani a másikhoz, és az anyagi lehetőségek miatt nekünk is itt a jobb. A lányunk 2 éves. Eddig nagyon kevésszer volt szükség segítségre és ők is mondták, hogy jönnek, de nem tudnak úgy és akkor elazabadulni, ahogy épp szükség lenne rá, tehát végeredményben mindig csak a férjemmel és a magam idejével számolok, ha adódik megoldandó helyzet. Jobb az, hogy anyagi és napi stabilitásban élünk, mintha állandóan a nagyitól függenénk, hogy vigyázzon a kicsire, amíg másodállásban dolgozom, hogy ugyanannyit keressek, mint előtte. Meg aztán velük is történhet bármi, baleset vagy betegség máris képtelenné teszi őket. Picit rosszabb, amikor rájönnek, hogy annyira mégsem akarnak vagy tudnak segíteni, vagy hogy fárasztóbb, mint gondolták. Ez csalódás mindenkinek és nagyon nehéz lesz visszamenni a jó körülmények közé, ha már megbántad, hogy hazaköltöztél.
2019. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Biztos nem mennek haza. Egyszer ti mentek egyszer nagyik jönnek. Ennyi elég.
2019. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Haza mennék, de csak külön, nem szülőhöz.

A család fontos. Megtakarítások nincs, szóval nem kerestek olyan jól, hogy ne érné meg ezt feladni.

2019. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi külföldön élünk, babát tervezünk, és semmiképpen nem szeretnénk hazamenni. Elsősorban a család miatt!! Amíg otthon éltünk, hiába költöztünk külön, nem tartották tiszteletben. Elvárták, hogy hétvégén/karácsonykor/családi eseményeken stb. részt vegyünk, és konfliktus volt belőle meg sértődés, ha nem. Az nem lehetett elég indok, hogy csak kettesben szeretnénk tölteni pl.hétvégét, karácsonyt. Hacsak nem kellett túlóráznia mindkettőnknek, vagy éppen elutaztunk máshova, akkor kötelező volt a megjelenés. Amióta külföldön élünk semmit nem erőltetnek. Ha hazaköltöznénk, kezdődne előlről. Ha rá is lennénk utalva a családra, akkor még extra feladatokat is adnának: nincs olyan, hogy nem érsz rá (vagy csak nincs kedved a hétvégédet azzal tölteni),hogy segíts költöztetni, veteményezni, kerítést festeni, bevásárolni, vagy bármi, mert hát ugye húzd meg magad, nélkülük sehol se lennél.

Na én ezt a szabadságot ami most megvan, nem tudnám feladni, és inkább ne legyen segítségem, mint hogy ne legyen terünk meg saját életünk. És akkor még nem is említettem, hogy a gyereknevelésbe sincs, aki bele tudna szólni.


Én a helyetekben biztos, hogy nem mennénk haza. Mindenképpen megpróbálnám először önállóan megoldani, és csak ha nagyon nem működik, akkor gondolkoznék azon, hogy kinek a segítségére támaszkodjunk.

2019. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy döntöttetek végül?


Mi közelebb költöztünk, de nem teljesen vissza, hanem inkább hétvégente hazajárunk.

2023. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-ast teljesen megértem. Érdekes, hogy mennyit számít, hogy hogyan kérik a dolgokat az embertől a családtagjai. Mi pont azért költöztünk közelebb, hogy tudjunk segíteni, és tudjunk menni minél többet együttlenni velük, pont a veteményezés volt legutóbb, vittük a gyerekeket is, tök nagy élmény mindig velük ott lenni és segíteni. De ők sosem ugráltattak minket, hanem kértek, és elfogadták a nemleges választ is adott esetben sértődés nélkül.


Én régen nagyon sokáig az ügyintézője voltam a családnak, olyan 22 éves korom körül tanultam meg először igazán nemet mondani az ilyen lőcsölős helyzetekre, amit akkor még természetesnek vettek, hogy megcsinálom. Nem éppen a legdiplomatikusabb módon tettem ezt, így aztán nem is értették a kirohanásomat. Azóta megtanultam jobban kommunikálni. Meg sokkal messzebb is költöztünk, és sokszor nekem volt szükségem segítségre, hogy az otthoni ügyeimet intézzék. Aztán lett gyerek, és borzasztóan el kezdett hiányozni a család. Mikor 3 éves volt a nagyobbik, és a látogatásból indultak haza a nagyszülők, sírt, hogy ne menjenek el. Mi minden alkalommal, mikor ritkán hazautaztunk, rosszul éreztük magunkat, mikor indultunk vissza az elvileg otthonunkba. Szóval nálunk nem volt kérdés, hogy újra közelebb költözünk, ha nem is teljesen vissza.

9-es voltam

2023. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!