Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy közölnéd valakivel azt...

Hogy közölnéd valakivel azt hogy kevesebb képet küldjön, anélkül hogy abból sértődés legyen?

Figyelt kérdés
Tesóm mióta csak megszületett a babája (lassan 6 hónapos) , mindennap vagy minden másnap küld képeket nekem. Amiről azt gondolom egy bizonyos határon belül normális, csupán az zavar hogy egyszerre akár 50 képet is elküld, ebből több egyforma mivel sorozatfelvételeket csinál. A képek mellett több videót is küld. A másik ami zavaró hogy sokszor este 11 után küldi, holott pontosan tudja hogy hajnalban kelek, és dolgozom. Próbáltam már célozgatni neki finoman pl " húú jó sok kép, ne haragudj de nem tudom mindig végignézni az összeset mert nincs túl sok szabadidőm mostanság", egy ideig kevesebbet küldött de aztán ugyanúgy mint addig. Nem akarom megbántani, nagyon sértődékeny és hirtelen haragú, de szerintem ez már nem egészséges. Ti mit tennétek? A kérdést nem provokációnak szánom, nem magával a kép küldéssel van a baj szerintem, inkább a mennyiség ami kiakasztó ebben az esetben.
2019. márc. 6. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sztem nem tudsz mit csinálni. Tesód nem lehet valami nagy IQ bajnok. Mér bocs. Amit tennék: megmondanám neki, hogy elég heti egy kép, mivel ez süket fülekre lelne az tuti a következő lépés az lenne, hogy este mikor pihenek, kikapcsolom a telefonon a netet, így nem zavar senki. Küldenék a képeire egy tetsziket és nagyon cuki kommentet, de, hog tutira nem néznék végig 50 darab egyforma képet az biztos. Küldhetné felőlem...
2019. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Pont amiatt mert úgyis megsértődne. Épp eszű ember eleve nem küldözget ötvenesével képeket.

Max amiatt szólj, hogy este X óra után már ne küldjön, mert alszol és felébredsz rá. A többit sajnos rá kell hagyni, ha nem akarsz összeveszést.

2019. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Nekem keresztanyu küld ezer képet és videót egyszerre a kislányáról. Küldök rá egy ☺-t és kész 😀 Nem kell egyesével lereagálni, ő pedig úgysem tudja meg, hogy végiglapoztam-e az összeset. Túl lelkiismeretes vagy ☺ Kicsit lehetünk "szemetek" ebben a tekintetben. Este vedd le a hangot messengeren, hogy ne pittyegjen, ha zavar az alvásban. Ennyire egyszerű.
2019. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
kapcsold be a do not disturb módot (magyarul nem tudom mi a neve). az a lényege hogy be tudod állítani, hogy melyik napokon hánytól hányig kapcsolja ki az értesítéseket (be lehet állítani kivételeket, pl hívás, sms stb)
2019. márc. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Vedd le a hangot, akár csak a beszélgetést is lenémíthatod, így nem jön külön értesítés, ha ír neked.
2019. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen le van némítva a telefonom, ha épp nem felejtem el. Az a baj ha ha nem nézem meg az aznapi képeket, másnap ugyanugy "ráküldi" a frisseket és csak tornyosulnak. Legutóbb 120 kép gyűlt így össze. De igaza van abban az első 2 válaszolónak hogy sértődés nélkül ezt nem igen lehet elintézni. Akkor marad a smiley és a like.
2019. márc. 6. 15:05
 7/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

de minek nézed meg?nézetlenül mentsd el valami felhőbe, ha kérdezi,

-szia tesóm,ugye milyen aranyos a pannika azon a 1567 darab képen amit hajnal 2:34-kor küldtem?és a 432 videón? ugye cuki?

-szia évi, nem tudtam megnézni,és egy darabig tuti nem tudom megnézni, mert 1. éjjel alszom(te is aludjál) 2.dolgozom/sulizok/buliba voltunk/moziba voltunk/vizsgára készülök/stbstb.Ha minden nap EGY darab képet küldenél NAPPAL azt szívesen megnézem/annyira van időm.

2019. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legjobb barátnőm ilyen. Mindig is ilyen volt, képet küldött MINDENRŐL, hogy mit eszek, mit csinál a kutya és igen, sorozatfelvételeket meg ezer féle szögből... :D Most, hogy babát vár, folyamatosan a hasával, illetve vásárol gyerekholmikkal csinálja ezt, én küldök neki egy mosolygós fejet, szivecskét vagy "szép, aranyos, szép vagy, nagyon szép" és ennyi. Nem akarok emiatt konfliktust, nekik ez a "kattanásuk". Ha meg nem olyankor küldi, mikor ráérsz, akkor ne nyisd meg, csak ha már nincs dolgod. Esetleg éjjel kapcsold ki netet, ha megoldható - mert más fontos értesítés nem jön.
2019. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös ötletét követném, simán a beszélgetést némítanám.

Én szerintem napi 1x néznék rá aztán maradhat némítva. Ugye értesítést így nem kapsz, ha ő ír valamit.

Egyszer hátha észreveszi magát.

2019. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett azota?
2021. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!