M.ani kérdése:

Egy gyerek nem gyerek?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy az állam az első gyereket, illetve ha csak egy van azt támogatással nem igazán értékeli? (Nem a családi pótlékra, egyszeri anyaságira, adókedvezményre gondolok.) A csed, gyed,gyes a jövedelem töredéke.Éljek meg ebből plusz a gyerek? Vagy csak ez nekem probléma, mert egyedülálló minimálbéres anyuka vagyok nagyszülők nélkül? ( a bunkó kommenteket légyszi mellőzzétek. )

2019. márc. 10. 10:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
81%
Kapod a gyerektartást, plusz lehet dolgozni a gyerek 6 hónapos korától. Az, hogy te minimálbérre szültél, nem az állam problémája. Igen, bunkó komment. De attól még igaz.
2019. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%

Minimàlbérből megélni lehetetlen.

Sajàt kertes hàzban élünk, de csak a rezsink kb 70.000 ft havonta, kajàt nem szàmoltuk, kocsit sem, ruhàzkodàst sem.Hiàba, hogy többet keresek mint minimàlbér, nem tudnék egyedül megélni a lànyommal.Elvàltam, de havi 50.000 ft gyerektartàst kapok, és még így sem lenne elég fizetéssel együtt.

Pàrom 3x annyit keres mint én, nélküle keserves lenne az életünk, viszont SOHA nem akartam màsodik gyereket, ezen a kedvezmények sem vàltoztatnak.És igen, pofàtlan dolog, hogy az egygyermekeseket semmibe veszik, de ez van, vàltoztatni nem tudunk.

2019. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
59%

#1 hsz.-nak.

Nagyon sok helyen minimálbér van. :(

2019. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak neked probléma, én nem vagyok egyedülálló, a párom nem minimálbéren van (én majdnem), élnek a nagyszülők, mégis problémás a dolog.


És nem tartom korrektnek az egész rendszert, amikor ma már Magyarországon eleve jellemzően az vállal kettőnél több gyereket, aki tehetősebb. (Nyilván van kivétel, meg ugye van az a bizonyos "réteg"... de nagyrészt igenis az vállal tudatosan, aki tudja, hogy megteheti.) Így elég bizarr hogy még ők jutnak rengeteg plusz támogatáshoz.

Aki tudatosan alapít családot és tudja, hogy meddig ér a takarója, az nem fog 1-2 gyereknél több gyereket vállalni.

2019. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
61%
Állam szempontjából igy van 1 gyerek nem gyerek. Még saját magatokat sem termeltétek újra, 2 gyerekkel is csak saját magatokat, ahhoz hogy gyarapodjon a nemzet 3 gyerek kell.
2019. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%
Nem az allam dolga a gyereket eltartani, hanem a szülőké. A csed, gyed, valóban a mhnakber toredeke, de 1, ezért kell előre megtakarítást képezni, 2, gyed mellett vissza lehet menni dolgozni. Arról meg végképp nem tehet az allam, hoyg te 3gyedulallo anya vagy
2019. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
53%

Ez igaz, de nem sokan vàllalnak 3 gyereket, van aki anyagi okok miatt, van aki azért, mert nem akar. (pl én)

Ezt erőltetni szemétség, màsrészt nem is lehet.

2019. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
88%
Gyereket nem munka HELYETT, hanem MELLETT vállal az ember. Főleg egyet... Én is egyedülálló vagyok, igen, nehéz, de nem az államtól várom a csodát!
2019. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon ügyes vagy én megveregetem a vállad, hogy minimálbérre szültél egy idiótának (ha meghalt akkor sajnálom). Megtehetnék, hogy semennyi gyereket nem támogatnak de mivel a népességnövelés a cél így azt aki mondhatni szinten (se) tart hova jutalmazzák. Ha már anya-apánál (vagyis kettőnél) több emberkét előállít valaki az mondhatni eleget tett a célnak és mivel ez jelentős teher ezért ők kapnak támogatást. Sok országban elmondom, hogy messze nincs ennyi támogatás: a gyerek 6 hetes kora után lehet visszamenni dolgozni. Ezt pedig te is megteheted, menjél el dolgozni ma már GYED mellett is lehet és máris lesz több pénz + gyerektartás. Azt viszont nem tudom miért várja el sok ember, hogy azért mert hülye és felelőtlenül szüli a gyereket majd az állam benyúl mindenki segge alá és pénzeli az életképteleneket. Ha ilyen ambícióid és “elvárásaid” vannak akkor keress egy pasast magadnak akinek nem gond hogy van már egy gyereked és akkor már két kereső lesz. Bunkó komment de sajnos ez van, nem foglak itt sajnálni hiába várod.
2019. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
88%

Az állam álláspontja az, hogy szüljenek a magyar nők minél több gyereket, de NE MINDENKI. Nem véletlen, hogy ilyen a támogatási rendszer. Akinek semmije nincs abból haszna sincs az államnak, aki tehetősebb az már jobb alapokkal indítja a gyerekét is az életben, így őket kell támogatni és jobban nyomni, hogy több gyereke legyen.

Gondolod a segélyre alapozó/élősködő/munkanélküliekkel vagy az értelmiségi/hasznos szakmával rendelkező/vállalkozó, jól kereső munkavállalókkal fejlődik jobban az ország?

Nem az államra kell alapozni mikor gyereket vállalsz, hanem saját magadra. Nekem is volt rosszul fizető munkám, de inkább összeszorítottam a fogam és munka mellett szakmát szereztem, hogy legyen jó munkám és jó fizetésem. 6 évet vártunk erre a férjemmel, és soha egy percig nem jutott eszünkbe a semmire családot alapítani, hogy majd az állam kisegít.

2019. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!