Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazam van? Szomszéd asszonyom...

Igazam van? Szomszéd asszonyom nagyon felvágott mikor a 9 és fél hónapos babája már totyorgott. Az enyém 11 hónaposan még nem ült és azt mondta, vigyem el gyógytornászhoz, hátha valami izom van letapadva vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Azóta az orvos is elküldött bennünket, de semmi baja a gyereknek.Na eltel kis idő.Az én fiam már beszél az ő korán totyogója meg még max babanyelven fújja.Mondta neki, ennyi idősen már bizony illene szavakat mondania, sőt kisebb mondatokat is.Erre azt mondja ,hogy majd jönnek a szavak a gyereknek magától, nem lehet azt erőltetni.Bezzeg az én gyerekemet elküldte volna gyógytornászhoz csak mert nem menetrend szerint ült ahogy kellett.Mondtam neki, csak kárt tesz a gyerekébe ha nem nincs időben neki állva a fejlesztésnek, simán lehetnek nehézségei a tanulással, lehet hogy beteg..Erre felkapta a vizet.

Amúgy jót akartam neki, mert múltkor mondta a másik szomszéd, hogy panaszkodott neki, hogy jó volna ha már beszélni kezdene, jobban megértenék egymást.



2019. márc. 14. 21:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
37%
Ne halgass senkire minden gyermek mas es minden gyermek mashogyan fejlodik. A tied kicsit kesobb tanulta meg es akkor mi van? Fo hogy megtanulta es ugyes. En ilyenekkel nem baratkoznek csak lehuz es beleulteti a bogarat a fuledbe. Nalunk a csaladban van ket kisgyermek akik egy idoseg az egyik 2 evesen mar folyekonyan mondta a verset a masik 3 evesen kezdett nehany szot normalisan kimondani megsincs semmi baja egyiknek sem csak nem olyan tanulekony. Mindennek eljon az ideje ne halgass senkire
2019. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nincs igazad. Tényleg fura, ha egy 11 hónapos nem ül, bár az még furább ha nem mászik és nem áll. Lehet, hogy, jofejségböl mondta vidd el szakemberhez. A beszéd meg, akár 3 éves korig is normális ha nem beszél.
2019. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Jaj ezek a falusi pletykamamik..
2019. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%

A szomszédnak igaza volt, nem véletlenül küldött el a doki is.

Nem írtad mennyi idősen nem beszél. Ha még nincs 3 éves akkor butaságot mondtál.

2019. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, a szomszéd Maris meg a Joli esete... Foglalkozz magaddal, meg a szomszéd is meg a harmadik szomszéd is és még van oldva!
2019. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

18 hónapos náluk a gyerek,már kellene szavakat mondania. Státusz kérdésekben is benne volt. Tőlünk is kérték.Az enyém mondta már 16 hónaposan, hogy apa,anya,kutya stb ..

Mi van ha tényleg beteg az a gyerek.Orvos azért megnézheti,ha aggódik az anyuka,mert minél előbb van a baj észre véve annál könnyebben orvosolható.Nem szégyen segítséget kérni!

Én nem láttam még olyan gyereket aki ne beszélt volna már ennyi idősen.

2019. márc. 14. 21:58
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Na hát akkor te dettó szomszédasszonyod vagy. Nem tűnt fel? Vagy te mitől vagy más? :D
2019. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%
🤦‍♀️Istenem! ilyen szomszédom ne legyen, mint te..
2019. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%

Nincs igazad. A mozgás igenis fontos. Ahogy a doki is elküldött titeket, mert ő is úgy látta jónak, hogy lássa szakember.


A beszéd más. A fiamat pl. az ovi első pár hetében senki sem értette rajtam kívül, aztán indult be a beszéde a közösség hatására. Viszont már 7,5 hónaposan felállt, 8 hónaposan bútorok mellett ment. Szobatiszta volt 20 hónaposan, pelusmentes 23 hónaposan.


A lányom már 6,5 hónaposan felállt, 10 hónaposan elindult. Angolul és magyarul is mond szavakat (angolul nézünk néha youtuberól mesét), de többségében csak én értem, hogy mit szeretne. 2,5 éves, nem szobatiszta, de kaki csak bilibe megy már 1 éve.


Minden gyerek más. Ki ebben, ki abban fejlődik gyorsabban. Te megsértődtél anno, mert adott egy tanácsot, hogy nézesd meg, most viszont nyeregben érzed magad, hogy visszavághattál, mert bezzeg a tiéd beszél... 18 hónaposan még bőven ráér beszélni, nálunk 2 éves státuszon kérdezik csak, akkorra "kell" 50 szót tudni.

2019. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

18 hónaposan ÁLTALÁBAN már mondanak szavakat, de az, hogy ennyi idősen nem beszél, még nem számít megkésett beszédfejlődésnek.

Mi lenne, ha kiszállnátok egymás életéből? Nincs semmi érdekes a tévében?

2019. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!