Indokolt megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Lenne pár kérdésem így,első terhes kismamaként.

Indokolt megvenni szerintetek a

-vízhatlan lepedőt a baba alá?Nem jó a sima?ha igen,hol kapni?Sehol nem találok :(

-rácsvédőt?

-külön hőmérőt a babának?

-bimbó krémet a sebesedésre?

-mellszívót?


Köszi,ha van türelmed és segítesz.


2019. márc. 17. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

-vízhatlan lepedőt a baba alá?Nem jó a sima?ha igen,hol kapni?Sehol nem találok :(


De, jó a sima is, ha nem zavar, hogy a matrac is pisis lesz és azt nem tudod kimosni. Gyógyászati segédeszköz boltban kaphato


-rácsvédőt?


Nem kell, ha nem baj,hogy a baba feje beszorulhat a rácsok koze


-külön hőmérőt a babának?


Az se kell, a sajátodat is dughatod a fenékébe, aztán meg a hónod alá, vagy a szádba, vegulnis le lehet mosni


-bimbó krémet a sebesedésre?


Na ez felesleges addig amíg azt se tudod, hogy tudsz e szoptatni és az se törvényszerű, hogy ha tudsz, ki fog sebesedni.


-mellszívót?

Mint az előző, felesleges amíg nem derül ki, hogy tudsz e szoptatni

2019. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

A vízhatlan lepedő kell mert szivarogha a pelus és könnyebb a lepedőt tisztítani mint a matracot.

Rácsvédő nem kell ha nem félsz hogy beveri a kis fejét.

Bimbokrem is azért kell hogy ne sebesedjen illetve jobban gyógyuljon. A babának se jó ha nem tudsz szoptatni mert szenvedsz a fájdalomtól

Mellszívó. Jó ha van mert ha nem ürül ki normálisan akkor fáj, begyullad. De fejheted kézzel is.

Mondjuk az utolsó kettő csak akkor ha lesz tejed és tudsz szoptatni. Ez esetben viszont jó ha van tej tárolásra alkalmas edény vagy zacskó. Lefagyasztva nagyon praktikus

2019. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

1. Vízhatlan lepedő - teljesen felesleges, nem ázik át a pelenka, ha a megfelelő méretet hordja. Az ráér majd ha nagyobb lesz, és már nagyjábol ágytiszta, csak néha vannak balesetek.


2. Rácsvédő - szintén csak dísz, el ne hidd mar, hogy beszorul a feje a rácsok közé, eselytelen. Ráadásul csak 2 hós kora kölül kezd úgy mocorogni, hogy helyet is változtat, de addigra meg pláne nem fog beszorulni az a fej.


3. Külön hőmérő - Azt érdemes venni,mert eleinte amugy is végbélbe mérsz hőt.


4. Bimbókrémet raérsz a szülés utan, mikor mar latod, hogy sebesedik, vagy sem.


5. Mellszivó - ez is szules utan, ha latod, hogy belövellt, nem szivja ki rendesen, vagy szaporitasra, mert keves tejed van.

2019. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Vízhatlan lepedő:

Abszolút indokolt. Elég ha egyszer ázik át a pelenka, dobhatnád ki a matracot. Bababolt, gyógyászati. A frottír felületű a jó. A csörgős nájlon csak izzaszt.

Rácsvédő:

Kihagyható. Ha szabvány ágyad van nem szorulhat be, hülyeség az egyes állítása. Ha beveri a fejét se lesz baja.

Külön hőmérő:

ha nem zavar, hogy neki a fenekében méred kezdetben, használhatod a tiéteket, már ha a tiétek flexibilis (mondjuk ezer forintos tételen spórolni...)

Bimbó krém:

legjobb rá az anyatej és a szellőztetés

Egyébként akkor sebesedik, ha rossz a technika, rosszul tapad a gyerek.

Mellszívó:

kell ha kevés a tej és kell ha nagyon sok

ha pont elég, akkor nem kell

2019. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
🤣🤣🤣 Az se hasznos válasz, hogy kell, az se higy nem, érre köss csomót 😂😂😂😂
2019. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind kellenek.

Vizhatlan lepedot nagy nehezen a Rossmanban vettem, gyogyazsti boltban nem volt babaagy meret es draga is volt, mellszivot meg kinait rendeltem az ebay-rol, meg terhesen, ennyit raszantam, megha nem is kell majd, aztan majdnem masfel evig hasznaltam is (tonkrement a vegere) most megint ilyet fogok rendelni.

2019. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Vízhatlan matracvédö-ikea, kelleni fog.

Rácsvédö: nekünk kellett, különben beütötte a fejét, tépözáras változat jobb, mint a kötős.

Külön hőmérő: van neki.

Bimbokrém: lansinoh-ot vettem, 1 hetet szoptattam, szóval nekem lényegében nem kellett.

Mellszívó: ha szoptatsz akkor nagy eséllyel fog kelleni, nekem avent kézi volt, biztos nem rossz, nekem nem volt tejem.

2019. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. Vízhatlan lepedő - Nekünk nem volt rà szüksèg, egyèbkènt nem is vettem alapból, nem èreztem hogy feltètlen szüksèg lenne rá..A majdnem 8 hónap alatt pl nekünk nem volt pisis baleset egyszer sem.


2. Rácsvédő - miután megvettem rápróbáltuk a kiságyra majd eltettem a szekrènybe..na azóta ott is van. Egyszer nem tettem fel, babafèszekben aludt a kislányom kb. 3 hónapos koráig.


3. Külön hőmérő - Vettünk neki külön hômérôt.


4. Bimbókrémet is vettem, vittem magammal a kórházba is.


5. Mellszivó - én megvettem elôre. Úgy voltam vele, hogy inkább legyen, mint ne. Egyèbként ki is használtam, szòval az èn esetemben hasznos volt.

2019. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vízhatlan lepedőt mi is kihagytuk recseg ropog a babám nem tudott rajta aludni.

Rácsvédőt vettünk de mikor már mászott levettük mert folyon beleakadt..

Volt hőmérője ami a fülben mér nem dugdostam semmit a fenekébe

2019. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És a sima lepedő alá berakható vízhatlan betét ugyanolyan jó,mint a vízhatlan lepedő? Az is jól funkcionál?

Természetesen 1000 ft-on nem akarok spórolni,csak írták, hogy nem kell külön babahőmérő,teljesen jó az oldschool régi is,de akkor veszek inkább.

Nem hiszem, hogy beférne amúgy a rácsok közé az a fejecske majd:D Vannak nagyon szép rácsvédők, nem is sajnálnánk rá a pénzt, de valahol olvastam, hogy felesleges sőt még bölcsőhalálhoz is vezethet.

2019. márc. 17. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!