Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kell megadni a baba...

Mikor kell megadni a baba nevét? Szülés előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Tehát ha beindul a szülés, még papairozásnál, vagy elég ha kibújt a baba?

2 név között nem jutunk dűlőre (semmiképp nem lesz mind2). Ha mondjuk szülés előtt megadjuk az egyiket, de meglátjuk Őt, és mégis a másik illik hozzá ? Amíg nem jönnek anyakönyvezni, még meggondolhatjuk magunkat?


2019. márc. 24. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Majd ha élve megszületett ...

Hivatalos meg akkor lesz ha anyakönyvezik pár naposan, úgyhogy addig megváltoztathatod.

2019. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Tőlem előre kértek fiú és lány nevet (tudtuk az ultrahang alapján egyértelműen , hogy lány, mégis kellett fiú változat is), ezt odakészítették az asztalhoz, ahol szülés után mosdatták és rögtön ráírták a karperecre a nevét. Hozzám már igy hozták oda megnézni (császár volt, apuka előbb látta, mint én).
2019. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Van ahol előre megkérdezik, máshol ha kibújt.

Nálunk mindkétszer akkor tették fel a kérdést, miután megszületett. Az elsőnél engem kérdeztek, a másodiknál az apját.

Nyilván az anyakönyvezéssel lesz hivatalos, ami pár napon belül történik, de oda egyébként már úgy jött az ügyintéző, hogy XY, igaz?

2019. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
#2 vagyok, az lemaradt, hogy a kórház első nap elküldte az adatokat az anyakönyvi hivatalnak, hozzám már csak az aláírandó kitöltött papírokkal jöttek. 1-2 napig lehet módosítani, de lehet, hogy némi késést jelent majd.
2019. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Császárnál kérjük a beavatkozás előtt (kell fiú és lány is, mindegy, mit mondanak UH alapján), hüvelyinél a baba megszületése után.
2019. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem vajúdás közben kérdezték, csak fiú nevet kellett megadnom.
2019. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahol èn szültem, ott csàszàrnàl előtte kèrdezik, termèszetes szülèsnèl utàna! Nekem 3 csàszàrom volt, mindig kellett fiù ès làny nèv is.
2019. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Természetesen szültem, már vajúdás kor kértek egy fiú és egy lány nevet.
2019. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor a fiam született még az elejen az adminisztrációs résznél meg kellett mondanom, a fiú és a lánynév variációkat is.

Mikor a lányomat szültem, ott kitolás előtt kérdezték meg, és csak lánynevet kértek.

2019. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!