Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért teszi ezt? Lehet gonosz...

Miért teszi ezt? Lehet gonosz egy 2 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Tesóm 2 éves kisfia egyfolytában bántani akarja az 5 hónapos kislányom. Dobálja direkt kemény fa játékokkal ezek elől mindig sikerül még kivédenem és nevet rajta. Tegnap a férjem fogta oda ment a kisfiú és elkezdte csapkodni a hasát. Rá lett szólva és nevetve elszaladt. Ma itt feküdt mellettem a kislányom a kanapén és a férjem mutatott valamit, az én hibám volt mert nem figyeltem, a kisfiú oda szaladt megkarmolta majd megfejelte a fejét a kislányom elkezdett torka szakadtabol ordítani és ő pedig elszaladt nevetve... Miért csinálja ezt? Vele sokkal többet van foglalkozna, mindent meg mindig rá van szólva meg buntetesben van ha rosszat csinál. Mindenkit harap, karmol, rugdos. Senkit nem szeret, senkihez nem közeledik mindenkit csak bánt nevet és elszaladt. Mi lenne a megoldás? Tényleg van gonosz gyerek?
2019. márc. 28. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Igen, vannak gonosz gyerekek. Szerinted miért bántják az állatokat?

Mondd meg a testvérednek, hogy addig nem akarod a kis taknyost látni amíg meg nem neveli. Lehet, hogy a túlzott figyelem hiány, önállóság hiánya, hiperaktivitás vagy az unalom váltja ki. Adjanak neki feladatot, ami le is köti.

2019. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Fogalmam sincs van-e gonosz gyerek. Én túl kisember vagyok hogy ilyet megállapítsak helyeselve vagy tagadva. De az szent, hogy amíg a gyerek nem viselkedik normálisan, nem engedném a közelébe a babát. Ha ez kell, nem találkoznék velük. Nem várnám meg míg nagyobb baj történik az fix.
2019. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

2 évesen nem gonosz egy gyerek, hanem az ösztönei, érzelmei vezérlik, mert még nem alakult ki a felettes énje. Nem tanulta még meg, hogy pl. ha idegesít valaki/valami, akkor nem csaphatom agyon. Ezt egy egyébként normális, és nem pszichopata gyereknek meg lehet tanulni, de 2 évesen azért még ne mondjuk ezt rá.

Valószínű féltékeny rá, vagy zavarja, hogy sír, ilyesmi.

Az autisták csinálják még azt, hogy nem ismerik az érzelmek valódi hátterét, ezért pl. nekik nagyon vicces, ha sír valaki, mert víz folyik a szeméből, jé. Nem jön rá, hogy ez valójában azért van, mert fáj neki. De mondom, 2 évesen én azért ezt még nem merném rámondani.

Bizonyára van egy veleszületett temperamentuma, van amelyik gyereknek elég egyszer elmondani, van amelyiknek meg 100-szor is kevés. Mindenesetre én is ritkítanám a találkozásokat.

2019. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmi felé képp nem fogom a közelébe engedni és a találkozások száma is megcsappan lényegesen. Addig nem leszek hajlandó találkozni úgy, hogy ott vannak a gyerekek ameddig fent áll a helyzet. Minden figyelmet meg kap a kisliu amit csak adhat egy anyuka. A bátyját véresre harapta múlthéten mert azt mondta neki, hogy szia mikor haza jött az iskolából. Egyfolytában hisztizik ha nem kap meg valamit, minden csak az övé mikor tisztában van vele, hogy egyébként nem az övé. Olyan hisztirohamot kap ha azt mondja valaki neki, hogy nem, hogy azonnal krokodil könnyekkel próbálja megsajnáltatni magát. Feladatot nem lehet adni neki mert még arra is azt mondja, hogy nem amit egyébként szeret. Nem hiszem, hogy a sírás idegesíti ugyan is a kislányom csak akkor sír ha éhes egyébként nagyon jó kedvű baba. Csak szimplán idegesíti őt. Legszovesebben már néha a popojára csapnék de hogy is tehetném. Még a gondolatért is bocsánatot szoktam Kérni. A kisfiúnak 1000+1 szebbnél szebb játéka van még is minden más is kell neki hiába másnál van. Ez oké ez eddig tipikus gyerek. De nem az a megoldás, hogy szét karmolja és hozzá vág mindent. Van egy cicajuk azt ha sikerül elkapnia hát szegény amit kap... Nem hiszem, hogy bármi szellemi baja lenne mert néha még olyan aranyos és szófogadó tud lenni és akkor is ott van a kislányom is meg a tesója is.
2019. márc. 28. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Szeretné magára felhivni a figyelmet. Valószinűleg otthon nem foglalkoznak vele, csak mikor rosszalkodik. Igy megszokta hogy amikor rossz, akkor figyelmet kap. A szülei rontották el. Ha ti is ott vagytok, vele is foglalkozni kell, igy nem lesz féltékeny.
2019. márc. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Vannak gonosz gyerekek, vannak pszichopata gyerekek, akik ezzel a személyiségzavarral születnek. Nyilván még korai rá kimondani bármilyen diagnózist, de nem kizárt, hogy ez a baja. Nem engedném a gyerekem közelébe. Az én 2 évvel idősebb unokabátyám is folyton terrorizált kiskoromban, utáltam és féltem tőle. Aztán kamaszként már jóban lettünk, nála ez mondjuk a gyerekkori elhanyagolásából fakadt.
2019. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Akkor a szülőknek illene egyszer lekeverni egy pofont. Nem mindig amikor ilyet csinál, elég csak egyszer. De csak akkor ha már felfogja, hogy miért kapta
2019. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
A kisfiú viselkedése normális a korához képest, pont olyan, mint mikor egy gyerekkel nem foglalkoznak megfelelően, vagy rossz környezetben van (veszekedés, stb.)!!! Igen! Ez a 2 éves gyerek se nem gonosz, se nem hibás. Tesódéknál rohadt nagy baj lehet otthon, amit ők csodálatosan tudnak titkolni, de a kisgyerek éppen a viselkedésében mutatja ki!
2019. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

"Vele sokkal többet van foglalkozna, mindent meg mindig rá van szólva meg buntetesben van ha rosszat csinál."

És néha úgy is van vele foglalkozva, hogy megölelik, játszanak vele, jutalmazzák, ha ügyes; vagy annyi a foglalkozás, hogy leb@sszák, mert rossz volt, és kap valami büntit?

2019. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor leirom egy átlagos napját ugyan is eddig minden egyes nap együtt voltunk reggeltől estig szinte.

-Reggel elkiserik a tesót a suliba.

-Vissza haza, gyors takarítás, ebéd előkészítés, addig ő a 256db autójával jatszik(igen meg számoltam)

- utána irány az udvar, hintáznak, trambulinoznak, homokoznak, csuzdáznak az anyukával közösen. Ez kB 2 óra

-Itt az alvás idő anyuka énekelve álomba ringatja.

-ameddig alszik, gyorsan mosás, teregetés, rendrakás utána.

-Fel ébred, vissza a tesóért

-ha tesó haza ér vele is kimennek játszani 1 órára.

-utána ameddig a tesó leckét ír, van a mondókázás, tornázás.

-utána nem tudom mi történik, de lejön a tesó. Ő megőrül és oda szalad, harapja, rúgja, marja, sikít, hisztizik.

A tesó inkább vissza megy a szobájába tabletezni.

Rászol az anyukája és nevetve elszalad. Innen még lancreakcio és azokat már tudjátok.

2019. márc. 30. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!