Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért teszi ezt? Lehet gonosz...

Miért teszi ezt? Lehet gonosz egy 2 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Tesóm 2 éves kisfia egyfolytában bántani akarja az 5 hónapos kislányom. Dobálja direkt kemény fa játékokkal ezek elől mindig sikerül még kivédenem és nevet rajta. Tegnap a férjem fogta oda ment a kisfiú és elkezdte csapkodni a hasát. Rá lett szólva és nevetve elszaladt. Ma itt feküdt mellettem a kislányom a kanapén és a férjem mutatott valamit, az én hibám volt mert nem figyeltem, a kisfiú oda szaladt megkarmolta majd megfejelte a fejét a kislányom elkezdett torka szakadtabol ordítani és ő pedig elszaladt nevetve... Miért csinálja ezt? Vele sokkal többet van foglalkozna, mindent meg mindig rá van szólva meg buntetesben van ha rosszat csinál. Mindenkit harap, karmol, rugdos. Senkit nem szeret, senkihez nem közeledik mindenkit csak bánt nevet és elszaladt. Mi lenne a megoldás? Tényleg van gonosz gyerek?
2019. márc. 28. 22:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
25%
Nekem pont most mondta a védőnő, hogy a 2 évesek ezt szokták csinálni. Rettenetesen meg tudnak örülni dolgoknak, de nem tudják még kontroll alatt tartani az érzéseiket, és ahelyett, hogy megölelné megpuszilná a másikat, megharapja, megcsípi. Ez nem szándékos, csak elviszi a hév. De majd kinövi, szépen kell tanítani, megmutatni, hogy ha erősen teszi oda a kezét, az pofon, ha finoman, az a simogatás, és az a jó. Ennyit kéne a szülőknek felérni ésszel.
2019. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!