Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák mit szólnátok, ha a...

Anyukák mit szólnátok, ha a tizenéves lányotok gyermeket várna vagy nagyon szeretne?

Figyelt kérdés

2015. márc. 13. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden függ a körülményektől...

Tizenhányéves? Nem mindegy hogy 15 vagy 19...

Ki a gyerek apja?

El tudják-e tartani?

Be tudja-e gyerek mellett fejezni az iskoláit, tanul-e tovább?

Van-e segítsége?

Van-e hol lakniuk, mindenük megvan-e ahhoz, hogy a gyereket fel tudják nevelni?

És még cca. 1000 kérdés...

2015. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a válaszom mint az elsőnek.
2015. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondanám neki, ha az anyja lennék:


- Kislányom, szégyelld magad, hogy 12 évesen már terhes vagy! Kitől láttad ezt?! Ehhez bezzeg van eszed, ilyen fiatalon fiúzni! De az én 24. születésnapomról bezzeg elfeledkeztél!

2015. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Hát 3-as ennek most semmi értelme... nem volt annyira vicces. Nem biztos,hogy azért akar fiatalon babát a lánya,mert ő is fiatalon lett terhes. Sok olyan van,hogy 30 évesen szült egy gyereket a lánya meg mégis 16-20 évesen szült...
2015. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felvilágosítanám őt,hogy lehetett volna ezt kivédeni és nem lett volna terhesség belőle.HA a lányom felnőtt érett,meg bizok benne ő dönti el,hogy mit akar a gyerekkel mindenben támogatnám őt.
2015. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szereznek egy rokon gyereket egy hetvegere, hogy legyen vele, ejjel nappal. Utana szerintem atgondolna a dolgot.
2015. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szeretne, akkor beszélgetnénk a dologról, mi mennyibe kerül, mekkora energiát igényel, milyen támogatásokra számíthat stb. Bizom benne, hogy elég felelősségtudatot neveltem bele, hogy csak akkor vágjon bele, ha tényeg elég felnőtt hozzá, es nem csak a cuki kiegészítőt látja a gyerekben.

Ha pedig már terhes...passz...tuti kiakadnék, részben magamat okolnám, de támogatnám.

2015. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1.Nagyon sok kérdésed lenne akkor a "lányodhoz".

Pl: Most hallottam,hogy egy 13 éves lány 03.09-én szülte meg a gyerekét.

Nem mindegy,hogy hány évesen szül valaki.


2.Neked is akkor lenne pár kérdésed a lányodhoz.

3.Ez nem volt vicces.

4.Igen van hogy az anya később szül míg a lánya fiatalon.

5.És,ha tudta,hogy kell kivédeni a terhességet,de még is szeretné?Legyen a lányod 17-18 éves akkor is támogatod?

6.Mivan,ha mégse gondolja meg magát.

Lehet,hogy megijed mivel tényeg nem könnyű egy gyermeket felnevelni.

7.Értem akkor elősször beszélgetnél vele az egész baba dolgokról.

Hát igen egy gyerek nem játék,nem csak a jókat kell nézni.

Mért okolnád magadat?

2015. márc. 16. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért okolnám magamat, mert ha a gyerekem nem éri fel ésszel, hogy mit jelent a gyermekvállalás, akkor valamit nagyon elrontottam a nevelésében. Egy gyerek még egy tapasztalt felnőttnek is kihívás, nemhogy egy tizenévesnek, aki sokszor csak azt nézi, milyen cuki, amikor mosolyog, meg jókedvű, de azt nem, hogy miből vesz neki pelenkát, ha a feltöltőkártyás telefonját se tudja feltölteni.
2015. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!