Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak kerdes, nem szeretnek...

Csak kerdes, nem szeretnek senkit megilyeszteni! Bele merjek vagni egy ujabb terhessegbe? :/

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon remelem, senkit nem fogok ezzel a par sorra megilyeszteni, nem ez a cel!

Nemreg , 2016-ban volt egy terhessegem, volt egy hematomam, ami ki is lokte a magzatot. November 1.-en elveteltem.


Aztan ra kb 2evre ismet teherbe estem, ismet egy tematoma a baba alatt , a babaval Minden rendben volt..

Vegig vereztem, vegig barnaztam az.egesz terhessegem vegig fekudtem korhazban. Iker terhessegnek indult, az egyik "valòszínû felszivodott"-mondta az orvos.

Màr a terhesseg elejen eszre vettem hogy valami nem oke. Mondtam a paromnak olyan terhesnek erzem magam, de a "menzeszem" megvolt. A hematomam mindig akkor fakadt ki mikor a menzesznek kellet jelentkezni. Ez igy ment a 3. Honapig . Aztan egyszercsak elontott... onnantol kezdve korhaz. Ott mondtak, hogy kismama vagyok, ès hogy a babaval Minden rendben van, de van egy hematomam, ami a pici alatt helyezkedik el sarlo akarban .. :o

Èn meg mondtam "jezusom, màr megint??."

Akkor elmondtam az orvosnak aki elatott, hogy volt màr egy hematomas terhessegem ami el is ment, de nem gondoltam volna hogy ez ki tud ujulni meg egy masik terhessegnel is.

Annak ellenere hogy nem vot Igazàbòl jele a terhessegnek 3 tesztet csinaltam, 1sem lett pozitiv. Gondoltam akkor Csak "bekepzeltem".

3honap korhazban fekves utan, 23het 4napra megszuletett a kislanyom, akinek nem volt kifejlodve a tudeje...agyverzest kapott ès masnap sajnos meghalt.

Mindenki azzal biztat, hogy a szulesnek koszonhetoen meg erosodott a mehem annyira, hogy nyugodtan vallaljak be most màr egy babat , mert mostmar "Csak nem lesz gond"

De be kell valjam, Èn Nagyon felek egy ujabb terhessegtol, mi van ha az is hematomas lesz ès az a terhesseg is megszakad? Vagy ha azt is megszulnem ès az is eletet vesztene? Igy is Nagyon Nagyon nehez feldolgoznom a kislanyom halalat .. !

Valaki, aki màr volt hematomasan terhes , tud nekem par sort irni biztataskent? Van valaki akinek a hematomas terhesseg utan volt normalis terhessege? (Vitamint szedtem, betartottam az orvosom utasitasait, progesterone-szedtem, nem dohanyoztam, nem volt sex, nem fogyasztok ès nem is fogyasztottam alkoholt, megtettunk mindent, de felo, hogy bekovetkezik ugyanez, ès azt lelkileg nem tudnam elviselni. :/ :(



2019. márc. 30. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, de nagyon sajnálom hogy így alakultak a terhességeid, sok erőt és kitartást kívánok bárhogy is döntesz.
2019. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megérintett a kérdésed. Szerencsére nem volt haematomám terhesség alatt, de ami megfogalmazódott bennem az a következő. Van állandó, megbízható, alapos nőgyógyászod? Ő mit mond arról, hogy az újabb haematoma csupán szerencsétlen véletlen vagy lehet erre hajlam, esetleg betegség ( akár nálad vmi genetikai) ami előidézi? Genetikai tanácsadó felkeresését nem ajánlotta fel? Pszichológusi segítséget vettél igénybe a gyász feldolgozásához? Én csakis úgy mernék belevágni, ha ezeknek a kérdéseknek utánajártam védve önmagamat és a leendő gyermekem.
2019. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hematómám a terhességem alatt. Nagy volt és nagyon véreztem, sokszor ömlött belőlem. Kb. a 7. héttől a 14-15.hétig véreztem, a 19. hétig látszott uh-n a hematóma. Végig feküdtem, vagy a kórházban, vagy otthon. Nekem megmaradt a baba. Akkor megkérdeztem az orvost, hogy egy következő terhességnél nagyobb lesz-e az esély hematómára, mint másnak és azt mondta, hogy nem. Tehát nálad véletlen lehet, hogy mindkét terhességnél volt.

Sajnálom, ami veled történt és remélem, hogy sikerül a következő terhességet kihordanod.

2019. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 terhességem volt, amiből 3 elhalt vérzés nélkül.

A másik kettőnél volt nagy hematómám. Többször öntött el a vér mindkettővel. Sokat voltam kórházban. Itthon is szinte csak feküdtem.

Mindkettő végig kihúzta a 38. hétig. Akkor császároztak velük. Egészségesek.

Szerintem ne add fel. Ahogy kiderül, hogy terhes vagy, menj táppénzre, és minél kevesebbet mászkálj.

2019. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves elso! Nagyon szèpen Köszönöm a jò kivansagokat, remelem, hogy sikerulni fog. !



Kedves masodik!

Sajnos az okat nemtudja senki, volt vegig orvosom. Nagyon megbizhato, jò szakember.

Ami a lelki allapotomat illeti voltam tobbszor orvosnal azzal is, Hàl istennek egyre jobban vagyok ! Nagyon szèpen Köszönöm a valaszod!!

Lehetseges hogy genetikai okok, bar az eddig ismert csaladtagjaim nem eszleltek hematomat a terhesseguk soran, az orvosom azt mondta , lehet , hogy mas agrol oroklodott. De nem allitotta Biztosra.

2019. márc. 30. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Négy terhességből van egy gyermekem (különböző okok miatt nem maradtak meg). Utólag annyi számít, hogy VAN gyermekem! Ne add fel, megéri küzdeni!
2019. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolso ès utolso elotti ! Èn a terhessegeimet vegig fekudtem, Csak mosdora ès furdeni kelhettem fel. Ès a vizsgalatokra keltem Csak.fel. meg fogat mosni. Köszönöm a biztato sorokat, nem fogom feladni, ennel szebb erzes a vilagon nincs, hogy a gyermekedet a kezedben tarthatod amikor megszuletik.

Siman szultem,nem csaszarral . De sokan azt mondjak mikor elmondom hogy 50 perc alatt szultem fajasokkal mindennel együtt egy olyan kisbabat aki "nemtud segiteni" abban hogy vilagra johessen, hogy nagyon "konnyu " szulesem volt. Fajasok kozeette kiabaltam, hogy nem fogom tudni megszulni, mivel vegig fekudtem a terhesseget, csaszarozzon meg. De azt mondta egyreszt Nagyon jòl Haladunk, masreszt nem csaszarozhat 24het alatt , mert ez meg vetelesnek minosul., nem szulesnek.


Nagyon szèpen Köszönöm a sok jò tanacsot, valaszt. ! Jò egeszseget kívànok, ès bar konnyu- fajdalommentes szules nem letezik, de Èn kivanom, hogy nektek konnyu legyen ! Köszönöm

2019. márc. 30. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia barátnőmnek most lesz 3 hónapos a kisfia. 3 szor volt kórházban azzal a tudattal hogy elveszti a babát.. elöntötte a vér a mentőből is engem hívott. Először olyan 6-7 hetesen kezdődött nála akkor ah orvosok nem talàltak rá okot mitől vérzik. 2 hét kórház. Majd 22 hetesen.. ott mondták ( másik kórház) hogy hematóma miatt. Szigorú fekvés. Majd 28 hetesen is. Szigorú fekvés akkor az első kisfia volt első osztályos így nehéz volt de megldották a párjával. 38 hetesen befektették elővigyázatosságból. Majd pár napos tulhordas után csaszarral megszuletett a 4860 grammos kisfia egészségesen mint a makk! Császárra készült így beszeltek a hematoma miatt. De hatalmas volt a kis srác is. Tudtuk végig éreztük hogy nem lehet baj ez a csöppség egészségesen fog megszületni bár párszor ránk ijesztett. Szívből kívánom hogy a következő varamdossagod problémamentes legyen!!!!!!! Ja és a 6 hetes kontrollon mondta a doki h nincs akadálya egy újabb terhességnek az előzmények miatt! Sok sikert!
2019. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt hematomám. Aznap mikor meg kellett volna jönnie pozitívat teszteltem, és még akkor este vérezni kezdtem. Jó.. - gondoltam, akkor ez csak kémiai terhesség volt, majd legközelebb sikerül. De aztán egy hét múlva petezsákot láttak, majd újabb egy hét múlva szívhangot. Én meg közben ültem egy érzelmi hullámvasúton, mert hol abba maradt a vérzés, hol elöntött. A 11. hétig kb már azt vártam hogy legyen már vége. Mert a biztos vetélés legalább tiszta sor, nem úgy mint a "fene se tudja, van-e még szívhang". Minden alkalommal gyomorgörccsel mentem uh-ra. De ő egyre csak nőtt és egyre inkább baba formája lett. Mindeközben én dolgoztam, nem keveset, egy kórházban. 24 órás ügyeletet is vállaltam. Eü szakdolgozóként az a véleményem és a dokimnak is, hogy a hematóma lutri és teljesen felesleges vele feküdni, mert semmit nem lehet vele megakadályozni még ilyenkor. Vagy elsodorja az embriót vagy nem.

16 hetesen is még véreztem, és aztán még a 20. hét után is elő elő fordult, bár akkor már csak egy egy csepp vér. Azóta pedig közel 5 hónapos és folyton kimászik a takaró alól 😊

(mondjuk a terhesség végül koraszüléssel végződött, de nem ezért! Toxémia miatt. Egy hősnek tartom a fiamat, mert baromi erősen kitartott minden nehézség ellenére)


Szóval szerintem hajrá! Rutascorbint kaptál?

2019. márc. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!