Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti bele vagnatok igy a kovetke...

Ti bele vagnatok igy a kovetkezo terhessegbe? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Az elmult 5 evben 3 missed ab.-om volt. Az utolso most januar elejen. Mindegyik az elso trimeszterben leallt a fejlodesben.

A nogyogyasznal azt mondta hogy fizikailag keszen allok mar most egy ujabb terhesegre. Tovabb kuldott egy reprodukcios-endokrinologushoz, hogy kivizsgaljanak. Ha itt nem talalnak semmit akkor meg ott marad az en genetikai felterkepezesem aminel 5% az esely hogy talalnak valamit. Az eltavolitot szovet komplex genetikai vizsgalatanal 25% esely van hogy megtalaljak mi okozta a fejlodes leallasat. Ezeket az ertekeket az orvos mondta.

Kulfoldon elunk es a problemam az, hogy ez a ket vizsgalat kb. 5 ezer euro lesz, a biztosito meg nem allja.

A reprodukcios reszlegen az orvos azt mondta, hogy ugy is donthetek, hogy nem csinaljuk meg a genetikai vizsgalatokat most es ha a kovetkezo terhesseget is elveszitem az o es a nogyogyaszom felugyelete mellett akkor azutan csinaljuk meg a genetikai teszteket mindenkepp.

Ti hogyan dontenetek? 3-4 het mulva kell talalkozak ujra az orvosommal es addigra meg kell mondjam neki valaszt.



2018. febr. 7. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha ki tudnám fizetni, akkor belevágnék, ha nem, akkor spórolmék rá
2018. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon függ attól, mennyire tudjátok kiszurkolni. Hajlok arra, hogy (ha az említett doki nem talál majd semmit) megcsináltatnám, mert 3 terhességet elveszíteni durva lehetett... De utána néznék azért annak is, háta valami még kimaradt vagy máshol olcsóbb...
2018. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha bírjátok anyagilag akkor a helyedbe én kifizetném most.Nagyon megterhelő lehet lelkileg a babák elvesztése egymás után és szerintem fizikailag sem mindegy..Sok szerencsét és egészséges babát nektek.:)
2018. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3 vetélésem volt (6. hét előtt), a negyedik terhességből született a kisfiam.

Utána kistesót akartunk, megint elvetéltem, majd megszületett a kislányunk.


Ha az anyagi forrás megvan rá, én belevágnék!

2018. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én belevágnék, ha van rá keret. Egyébként a vetélés utáni terhességeknél kaptál progeszteron pótlást megelőzésképpen?

Külföldön ez nem igazán szokás, főleg a Briteknél nem. Ha sárgatest elégtelenség miatt volt, akkor azon segít. Ha más az ok, akkor prog. mellett is elhal a terhesség.

2018. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért zárták ki a nem genetikai okokat, mert leálltak a fejlődésben.
2018. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha szoktatok jönni Mo.-ra, a Synlab-nál magánúton minden vizsgálatot megtudsz csináltatni az általad említett ár töredékéért.

Mi ezt már végigcsináltuk sok sikertelen lombik miatt, és meg is lett a probléma.

Ha nagyon mindent, de mindent meg akartok itt csináltatni (hormonok, immunológia, speciális alvadás, genetika, kromoszóma vizsgálat, HABAB -összegérhetőségi vizsgálat, hysteroscopia) kb. 4-500.000.- Ft lenne.

Ha így döntenétek, és kell segítség, hogy mit, hol érdemes megcsináltatni; szívesensegítek!

Mi már ezeken túl vagyunk, és jelenleg 16 hetes kismama vagyok :)

2018. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaitokat! Rossz lattni es olvasni neha, hogy milyen sokan esnek at ilyen szornyusegen. Anyagilag nem allunk tul fenyesen, en sajnos most nem dolgozom csak a ferjem. De telefonalgatam egyet es mint kiderult ilyen nagy erteku szamlat kerhetem, hogy bontsak le tobb reszre es akkor lassan kitudjuk fizetni.
2018. febr. 7. 12:57
 9/12 A kérdező kommentje:
5os valaszolonak, nem kaptam progreszteron potlast. Tegnap mondta az endokrinologus, hogyha az a gond akkor kapok ra gyogyszert es a kovetkezo terhessegemnel 2szer annyiszor kell jarjak a dokihoz mert ha lesz gond, ha nem a babaval, 3 veteles utan automatikusan veszelyeztettet terhesnek szamitok. Csak mar felek az ujboli terhesseg gondolatatol is. Remelem, hogy ez majd lassan elmulik, foleg ha kiderul hogy mi okozta a babak elvesziteset.
2018. febr. 7. 13:03
 10/12 A kérdező kommentje:
7es valaszolo, gratulalok :) Koszonom szepen, hogy felajanlotad a segitseged, igazan kedves a reszedrol. Irok neked majd privit ha megis ugy dontenenk hogy otthon csinaljuk meg a vizsgalatok egy reszet. Boldog babavarast kivanok neked!
2018. febr. 7. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!