Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy nevezik azt amikor a...

Hogy nevezik azt amikor a családban az anya nem dolgozok otthon van és neveli a gyerekeket, otthon látja el a teendőket?

Figyelt kérdés
Nekem a foglalkozásának a megnevezésére lenne szükségem. Nem dolgozik, vannak gyerekei. Otthon van és a házban tesz vesz. Tudom van erre egy szó de nem jut eszembe.

2019. márc. 31. 09:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Pedig nem munkanélküli. Ő meg a párja úgy döntöttek, hogy nem dolgozik. Nem azért, mert gyerek van, avgy mert nem tudna, hanem azért, mert nekik így jó. Sajnos a csökött agyúak nemmkeoesek felfogni, hogy létezik ilyen is, hogy két felnőtt ember úgy dönt, elég egyikük jövedelme, a másiknak felesleges munkát vállalnia. Kulfoldon szerencsere ez normalisnak szamit. Az is, ha a pár ferfitagja a háztartásbeli és az is, ha azonos nemű partnerek egyike nem dolgozik munkahelyen, sőt, az is, ha nincs, nem volt és nem is terveznek gyereket. Magyarorszagon lenezik azt, aki azért nem dolgozik, mert nem kell neki, képtelenek elfogadni, hogy ezzel a világon semmi baj nincs.

Jonnek a baromsággal, hogy:

-akkor majd nem lesz nyugdíja: de lesz, mert az ilyen emberek eleve félre tesznek erre, nem az államra alapoznak

-há a férje elhagyja, nem lesz penze: de lesz, mert külföldön erre egyértelműen kapja majd a masik feltol a tartásdíjat, plusz sok esetben a házassági szerződés is alap, amiben erre is kiternek

- majd kéri a segélyt: nem kéri, mert nem szorul rá

-semmihez nem ert es nem tud majd dolgozni, ha raszorul: az ismeretségi körömben a többség magasan kvalifikált végzettséggel rendelkezik, szabadidejében pedig önkéntes munkát vegez

2019. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

Attól még munkanélküli. Persze hivatalosan főállású anya meg háztartásbeli, de a munkanélküliség is igaz. Ezen nem kell megsértődni ez nem pejoratív, csak puszta tény. A gyerekek ellátása nem munka, azt a dolgozó anyák is csinálják, az a család velejárója.

Nyilván ha a pár mind2 felének jó így akkor jó, az ő dolguk. De attól még tény hogy az otthon levő nő (ha már a gyerekek intézményekben vannak!), munkanélküli. Ez tény.

2019. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

11. itt amúgy mindenki ezzel jön, a gyakoris htb nők érdekes módon mind sokdiplomás önkéntes szupernők...de csak gyakorin. A való életben shoppingolnak, edzenek vagy neteznek amíg el nem mennek a gyerekekért az intézményekbe. Ez a valóság. Oké biztos van 10-ből egy aki időnként bemegy a helyi kultúrházba szendvicset kenni de attól még nem lesz önkéntes. Valóságban pótcselekvésekkel töltik a napjaikat. Pl. van aki minden nap más boltba (Aldi, piac, Penny stb.) járkál az akciós újsággal, van aki meg folyton futkos a közeli erdőben. Masik meg vásárolgatnak turkálókat jár nap mint nap. Ezeket látom. Ezek pótcselekvések, meggyőzik magukat hogy mennyire elfoglaltak közben meg csak széthúzzák a teendőiket mert máskülönben hülyére unják magukat.

A nyelveket tanuló kórházban naponta kisegítő 3 diplomás háztartásbeli nem jellemző az országban.

2019. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, azt írtam le, ami itt van, utolso.

De amúgy meg sosem értettem, hogy miért kell a másikat ledegradálni bármi miatt is.

Voltam amúgy én is háztartásbeli és most is csak részmunkaidőben dolgozom. Itt a bankban az első kérdés volt a közös számlanyitasnal, hogy dolgozom, munkanélküli vagyok vagy háztartásbeli. Itt tudjak hogy mi a különbség. Hogy a magyarok nem értik és csak köpködni tudnak, az nagyon szomorú. Az is, ha szerinted egy HTB-nek a turkálóra futja, meg az akciós újságra. Látod, azt kelleme felfogni, hogy azoknál a pároknál, akik úgy döntenek, az egyik HTB lesz, a turkáló ismeretlen és a bevásárlás sem az akciós termékeken múlik. Az általad leírtak épp a munkanélküliekre vonatkoznák

2019. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Na és megegyszer: a HTB nem feltétlenül nő és nem kell, hogy legyen gyerek se.
2019. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

14, nem az akciós újságot arra értettem hogy azért bogarássza végig mert azzal is telik az idő, és hasznosnak érzi magát mert mindent legolcsóbban vesz meg. (az életből vett valódi példa).

Nem a magyarokat kell állandóan szidni, hiszen szerintem pont hogy elég szprgalmas nép, a magyar nőknél nagy általánosságban ugyanis nem elvárás hogy a pasi tartsa el akkor sem ha gyerek is van. Én értem hogy "féfi megy vadászat, asszony őriz tűz" de ezen lehet túl kellene lépni így 2019-ben.

2019. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
14 még annyi hogy olvass figyelmesebben, azt is írtam hogy a legtöbb otthonlévő nő edz meg shoppingol. Ez mondjuk nem a csórók mindennapi tevékenysége... Magyaroknál sem a csóró férfi felesége ül otthon, hanem akinek nincs kedve/kvalitása dolgozni vagy a férfi nem akarja mert "az asszony munkahelye a konyha." Ilyet is ismerek.
2019. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Laylah ***** válasza:
0%
Inkább dolgoznék normális munkahelyen két gyerek mellett is, de nekem ne jöjjön senki olyan felfogással, hogy "a nő helye a konyha", mert lerúgom a koronaékszert.
2019. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%

Anyuka, háztartásbeli. Ne szóljátok le, mert valószínű nem tud olyan munkát vállalni, amit össze tud egyeztetni a családdal, gyerekekkel. Nekem is 2 gyerekem van, hamarosan a kicsi is ovis lesz, de nagyon nehéz munkát találni, főleg úgy, hogy fél 1-re megyek értük az oviba, mert nem fognak ott aludni, de ha igen, akkor is max 6 órás munka fér bele az időbe, viszont akkor felborul a napirend, de ha lesz ilyen lehetőség, azt meg fogom próbálni.

De azért aki 8 órát dolgozik, mennyi ideje van a gyerekekkel foglalkozni őszintén? Mikor főz meg, mikor foglalkozik a kerttel? Szünetekben meg ide-oda dobálja őket? Vagy hogy oldja meg?

Nekem rengeteg dolgom van itthon, főleg most nyáron, nagy kert, 2 gyerek egész nap itthon, 1 percet nem ülök a tv előtt, nem érnék rá dolgozni járni, mert akkor vmi más fontos dolog elmaradna. Majdnem minden nap kell főzni, mosni, kertben dolgozni, gyerekeknek mesélni, társasozni velük, nagyot sétálni, biciklizni, csavarogni, nagyon ritkán tévéznek, sokat kell rakodni utánuk, bár ezt-azt azért elpakolnak nagy nehezen, de szoktatom őket a rendrakásra. Ja és így hogy fél 1kor eljövünk az oviból télen is látnak egy kis napot, ilyenkor kint vagyunk egy- másfél órát, és nem sötétedés után hozom haza őket. Nem is nagyon betegek. Egyébként nagyon sokat lehet spórolni azzal, ha az anyuka itthon van. A gyerekek igénylik hogy foglalkozzak velük, nem csak 5 percet naponta. Ráadásul a nagyszülők is rokkantak, nem bírnak utánuk szaladni, ugrabugrálni, meg messzebb is vannak. a 4(esetleg 6) órás munkát még el tudom képzelni, többet semmiképp, akkor inkább itthon. Ja és ha véletlenül betegek, akkor itthon kell maradnom, plusz majd az összes iskolai szünetbe is, ha a nagyobbik iskolás lesz.

2019. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%
19, aki 2 gyerek mellett nem tud dolgozni az vagy béna, vagy lusta. Konkrétan nem ismerek kétgyerekest aki nem tud rendes munkahelyet felmutatni.
2019. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!