Anya csak otthon ül?

Figyelt kérdés
3 gyermekem van,itthon vagyok a legkisebbel.Na jó kertet nem kell ásnom,a bevásárlás nem az én feladatom,de ezenkívül mindent megcsinálok.Lassan a két kezemen nem tudom megszámolni hány éve nem aludtam át az éjszakát.Nem járok szórakozni,...sehova nem járok.Mindíg a gyerekekkel vagyok,ellátom őket,a feladatomat.Én szeretem őket,a párom szerint mivel ő jár el dolgozni csak ő lehet fáradt,semmibe veszi az én "munkámat".Napok óta szinte el is megyünk egymás mellett.Tényleg egy otthon lévő anyuka semmit nem ér?
2018. jún. 11. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván te is tudod, hogy nem így van.

De sajnos az anyák is hibásak abban, hogy ez elterjedt a férfiakban..mártírkodás, nem kérsz segítseget tőle, stb. A legtöbben itt rontják el, sorra szülnek, otthon házicselédként viselkednek (épp csak lencsét válogatni nem kuporodnak a konyhakőre mint Hamupipőke), évekig nem szólnak semmiért, elhanyagolják magukat aztán sírnak az anya-fórumokon hogy "nihincs énidőm" meg "nincs segíccségem brühühü".



Határozottnak érdemes lenni, nem szabad lábtörlőként viselkedni, és akkor egyenrangúként fog kezelni.

2018. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Igen, még mindig az a felfogás, főleg vidéken és a férfiak körében, de még a nők körében is valamilyen szinten, hogy csak az a munka, amivel pénzt lehet keresni, így az otthoni munka és a háztartás nem munka.


Ez a felfogás nehezen oldódik.

2018. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Van egy külföldi műsor, ahol anya elmegy pár napra welnesselni, és apa csinál mindent. Na azok az apukák sem tudják elvégezni azt a semmi feladatot, és alig várják, hogy a feleségük hazaérjen...


Szóval mondd meg a férjednek, hogy cseréljetek, te szívesen elmész helyette dolgozni, és akkor meglátja, hogy mennyi "semmit" csinálsz...

2018. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Vallalj mukat atmenetileg hetvegen, es kerd meg, hogy akkor addig csinalja azt a semmit, amit te evek ota 0-24ben.
2018. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan drága! Még 1 gyerekkel sem.

Ne foglalkozz az irigyekkel, beszólókkal. Értékes vagy, a lenézett, ostobák által értéktelennek tartott otthoni munkád is az!

Egyébként tényleg él az említett falusi nézet, hogy a gyereknevelés, házimunka nem munka.

Bezzeg a földtúrás, gyári robot! Az igen!

Śzard le!

2018. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Pontosan tudod, hogy mi itt a gond: az, hogy a "párod", a gyerekeid apja nem tisztel és nem becsül.


És annyira hülye, hogy fel sem fogja: neki lejár a munkaideje, neked meg nem, plusz te kihordtál, megszültél, és kialvatlanul nevelsz 3 gyereket.


Ezzel van a baj. Kommunikációt, annak végleges kudarca esetén válást tudok javasolni.

2018. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
0-ig pontozták az 1. választ. Feltételezem azok, akiknek könnyebb panaszkodni, mint tenni a helyzet ellen. Na az olyan nő meg is érdemli! Aki szerint rossz ötlet nem nyámnyilán itthon mártírkodni hanem a sarkamra állni, az folytassa, igaza van, jobb a gyakorin panaszkodni.
2018. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Az én férjem elismerte, hogy rohadt fárasztó a gyerekeket intézni, pedig házimunkát nem is nagyon csinált, csak hozta-vitte, fürdette őket, vacsit adott nekik stb., amíg a harmadik születésénél a kórházban voltunk. Azóta nem szól be nekem, de nem is töri jobban magát.

7-es válaszolónak: én nem vagyok mártír és nem is vagyok hajlandó beledögleni a házimunkába, de attól a férjem nem csinálja meg helyettem! Így nálunk kupi van, van hogy napokig nincs elmosogatva. Egyszer olvastam itt egy kifejezést: Házicseléd és dugópajti. Ez nálam nagyon betalált. El is mondtam a férjemnek, akkor kicsit jobban odatette magát, de ez mindig csak időszakos.

Igazából semmi más probléma nincs közöttünk, az élet többi területén összepasszolunk. Sajnos ő így nevelkedett, hogy a nő cseléd, én meg abszolút nem, és nem is érzem annak magam.

Kérdező, beszélj a pároddal, hogy te nem tekinted magad alsóbb rendűnek, hanem a társa vagy és ha szeret téged, akkor nem akarhatja, hogy te rosszul érezd magad és belegebedj a házimunkába. Ha ő nem így érzi, akkor nem szeret eléggé. Én a férjemnek szoktam mondani, hogy higgye el, hogy én is ugyanúgy utálom a házimunkát mint ő, akkor miért akarja rám erőltetni az egészet?

2018. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Amire én reagálni szeretnék az "ellátom a feladatomat." Mert annak a mikéntje a nagyon nem mindegy. Lehet ellátni úgy is a feladatokat, h a kicsi bolti bébikaján él, a család többi tagja meg hideget eszik. Mert végül is így is ellátod a feladatodat mert van nekik kaja. Vagy másik példa lehet patika rendet is tartani, meg "látszat" tisztaságot is. Persze ezek csak végletek van köztük ezer és egyféle átmenet, de én is kontextusban is végiggondolnám, h nem vállalok-e túl sokat vagy keveset.
2018. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Miert bem jarsz el sehova????

Annyira nem ertem az ilyen noket....nem csavarodsz be allamdoan a gyerekek mellett?

Nekunk is 3 van,es en bizony havonta 1-2 este vagy delutan elmegyek baratnozni gyerek nelkul.nem hajnalig tarto,reszegen hazajovos estek. jokat setalunk,beszelgetunk,nevetunk.

Meg is bolondulnek ezek nelkul.

Ezen kivul a gyerekeknek van 2 mamaja es papaja.viszik oket rendszeresen egesz kicsi koruktol.

Akkor romantikazunk a parommal.

A legkisebb most epp nincs itthon.ma elvoltunk bevasarolni,pihentunk egyet es nemsokara megyunk kajalni valamerre,utana moziba.

Ettol en meg epp olyan teljeserteku anya vagyok mint azok akik a gyerek 18 eves koraig egy percre nem hagynak oket "egyedul".

Csak en neha feltoltodom,utana sokkal tobb energiam,turelmem van.jobban erzemagam a boromben.neha 12 orat alszom huzoban 😁

Ez a gyerekeknek is hasznukra valik.

2018. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!