Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még mindig kötött a csípője,...

Még mindig kötött a csípője, ez változhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6+fél hónapos a babám. 6 hetes korában kötött csípő miatt terpesz rugit kapott. Minden nap tornázunk, és mei tai-t használunk, ha megyünk valahova, egyébként meg mosipelust használunk. Ma voltunk orvosnál, és mondták, hogy még mindig kötött a csípője. El fog ez múlni valaha? Ha nem, így is élhet teljes életet, mármint lesznek nagy problémái majd? Már teljesen kibőgtem a szemeim. :"(

2019. ápr. 2. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet jobb! Ne sírj :)Folytassátok a tornát mindenképp! Nyugodj meg minden rendben lesz,a babóca is megérzi rajtad ha szomorú vagy és feszült.Fel a fejjel helyre fog jönni :)
2019. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Terpesz pelust használjátok még? Mi hónapokig használtuk, 2darabot szó szerint elfogyasztottunk, mire helyrejött a csipője. Plusz dévényre is jártunk 8 hónapos korig erős c tartás miatt. Mára semmi nyoma egyiknek sem. Kitartást!
2019. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érintett vagyok a dologban, mert anyukám kétoldali csípőficammal született. Így fokozottan kellett ellenőrzésre járnunk. Az, hogy kötött a csípője, az nem jelenti azt, hogy így is marad. Az én két lányommal nem volt gond, de bátyám kislánya kb. eddig hordta a terpesz betétet, mint amennyi idős a a babád. TELJESEN egészséges, most már felnőtt nő. Öröklődő betegség, de ha ennyire lelkiismeretes vagy, tornáztatod, az ortopéd orvos is "csak" annyit mondott, hogy kötött a csípője, az semmi, de semmi maradandót nem okoz. (Mert akkor azt mondta volna, hogy csípőficam.) Nála ez a kötött csípőízület teljesen gyógyítható. Ne ijedj meg, nem fog a későbbiekben a járásán látszani.

Az meg tényleg csak a féltéseden múlik, hogy megkérdezted, élhet-e teljes életet? Meg fog gyógyulni! Nem is hinnéd, milyen hamar. Anyumnál más volt a helyzet, őt műteni kellett, de az évtizedekkel ezelőtt kiderült. Pici korában platinát tettek a csípőjébe. Ezért írtam, hogy a mi családunkban halmozottan fennállt a veszély, mégsem lett egyik unokájánál sem maradandó gond. Se nekem (a lányának, sem a fiának). Ne sírj, minden rendben lesz!

2019. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az lemaradt, hogy a terpeszbetéten kívül a keresztlányom hámot is kapott, ami teljesen kifeszítette a lábait, hónapokig rajta volt, mégis meggyógyult. Egy évesen már simán lépkedett önállóan. A járásán semmi, de semmi nem látszott. És azóta sem... Remélem, sikerült megnyugtató választ írnom. Ha baj lenne, ma az ortopéd orvos a kötött csípőn kívül biztos, hogy mondta volna, ha gond van.
2019. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Azt mondta az orvos hogy nincs nagy gond szerinte, de most csak a gyermekorvosnál voltunk. 24-én megyünk vissza ortopédiára.
2019. ápr. 2. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok, visszanéztem a kérdésedre. Azt nem írtad, hogy nem szakorvosnál voltatok. A háziorvosok hajlamosak megijeszteni a szülőket jobb félni, mint megijedni alapon. A kötött csípő nem egyenlő a csípőficammal, ami valóban maradandó. 25-én mentek, ott majd megnyugtatnak. Remélem, már jobban vagy. Nem tudom, miért kell ijesztgetni előre feleslegesen egy gyerekorvosnak. Az addigra 7 hónapos babádnak nem lesz kellemes a vizsgálat, de annyira nem vagyok jártas a dologban az azóta eltelt évek miatt, hogy UH-n nézik meg, vagy még mindig manuálisan?
2019. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Jav.: elírtam, 24-én. Sok jelentősége nincs, csak mikor írtam, pont nem láttam. Majd írj, mit mondott a doki. Privátban is írhatsz, nem kell feltétlenül ide.:)
2019. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!