Változhat ez még?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok a túlaggódó anyukáktól. Úgy állnak a kisbabákhoz, minta valami törékeny tollpihék lennének. Pedig régen nem volt minden ennyire steril, ennyi szűrővizsgálat, oltás, mégis felnőttek a gyerekek. Terhesen is mindenféle vitamint szednek, mintha anélkül garantáltan beteg gyerekük lenne. Tényleg az egész világnak a gyerek körül kell forognia? Nyilván el kell látni, nem erről van szó, de szerintem már el van túlozva ez a dolog. Én állok ennyire rosszul hozzá? Változhat ez még?
2019. jan. 28. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Szüles utan mindenkiben a hormonok miatt az anyaoroszlan éled fel.

(Kiveve akiknél pont forditva sül el es csecsemőgyilkossá válnak)

Egy darabig nincsenek reális képben az anyák de ez pont igy van jol, kulonben meg sem mozdulnának a babasirásra

Régen annyi volt a kulonbseg hogy joval butábbak voltak. "Jo az a tehéntej is neki, nem kell szoptatni menni kők kapálni"

2019. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Multkor meglepődtem, állítólag most már 5 év a határ éjszakai bepisilésnél. Régen ment ez 3-ig. Hát ennyi. Ez mindent elárul.
2019. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Első bunkó vagy. Régen se volt így... Nagymamám igen ment kapálni, mert kellett, de vitte anyámat és megszoptatta...
2019. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"régen nem volt minden ennyire steril, ennyi szűrővizsgálat, oltás, mégis felnőttek a gyerekek"


Ez vagy igaz volt, vagy nem, egy csomó csecsemő meghalt. Pl. anyukám öccse is pár naposan meghalt, mert hideg tejet adtak neki a kórházban. Ezért is vállaltak akkoriban sokkal több gyereket, mert több meg is halt mindenféle betegségben.


"Terhesen is mindenféle vitamint szednek, mintha anélkül garantáltan beteg gyerekük lenne."


Kb csak a folsavat szedik azért, mert az segíti a gerinc záródását. A többi az konkrétan a kismamának a szükségleteit elégíti ki, mivel a baba rendesen leharcolja a szervezetet. Nekem (hiába a vitamin) konkrétan 4 fogamból törött ki darab a terhesség alatt, mivel a baba elvette a kálciumot a szervezetemből. De ilyenkor jön elő sokaknál vashiány stb.


"Tényleg az egész világnak a gyerek körül kell forognia?"


Nem, nem kell, és ez egyénfüggő, hogy kinél mennyire. Most volt nálam látogatóban egy barátnőm pár napra, a végén megkérdeztem, hogy tudott-e velem normálisan beszélgetni, vagy én is olyan lettem, mint sokan, hogy a gyerek így-úgy, és talán észre sem vettem?! Szerencsére nem, mondjuk én alapból próbálom magam visszafogni, barátnőknek csak néhanapján küldök 1-2 képet a piciről. Nem szeretném, ha csak ő lenne a téma. Ezeket a dolgokat meghagyom a családomnak, mivel tudom, hogy pl anyukám nagyon szívesen beszél a kicsiről. Persze ott a másik oldala is, hogy az én napjaim pillanatnyilag kb ugyanolyanok mind, túl sok újdonságot nem tudok mondani, de pl szoktam olvasgatni, mikor a pici alszik különféle híreket, eseményeket, hogy azért ha valaki kifogyna a témából, akkor ne csak kussban üljünk, illetve ne az legyen a téma, amit én feldobok, hogy a kicsi épp mit tanult az utóbbi két hétben.



"Minden" édesanya a legjobbat akarja a kisbabájának, szerencsére nem olyan körülmények között élünk, mint x évvel ezelőtt, hogy nem volt lehetőség ezeket a dolgokat elérni, illetve akinek volt, arra pedig furcsán nézett a társadalom. Én ezt pozitívnak élem meg, remélem, hogy ezáltal egy emberségesebb társadalom alakul ki.

2019. jan. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Én meg az ilyen, másokat megszóló emberektől vagyok rosszul és hányok is, mint amilyen a kérdező.
2019. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ennyire körülpárnázva az egész mert

1. az az egy szem gyerek , amit a magyar átlag bevállal, nagyon értékessé válik -tehát annál az egy terhességnél, gyereknél minden tökéletesen kell menjen, hiszen nagy az esélye hogy nem lesz már második gyerek sem . Ez részben életkor miatt is van ( egyre későbbi gyerekvállalásnál nem biztos hogy belefér az időbe még egy gyerek ) másrészt a meddőségi problémák miatt.

Így nem fér bele, hogy esetleg beteg legyen, vagy sérült, vagy ne kapjon meg MINDEN egyes megvehető lehetőséget, amit kitaláltak már eddig - különféle drágábbnál drágább vitaminok, többszázezres szűrővizsgálatok, majd később a légzésfigyelőtől kezdve a 100 ezres gyerekülésen át az 50 ezres védőoltásokig.


2. nem tudunk mit kezdeni a halállal vagy a veszteséggel , a magzati veszteséggel sem.


3. nem tudunk mit kezdeni a beteg, sérült emberekkel sem :(


(a rendelkezésre álló szűrővizsgálatok, vagy légzésfigyelő stb.t nem úgy írtam, hogy az de gáz vagy de ciki ha vki igénybe veszi- hanem hogy külső szemlélő számára ez túlaggódó magatartásnak tűnhet )

2019. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt áram, mégis használod.

Eldobható pelus sem volt stb. stb.

Élünk az elérhető és jónak tűnő dolgokkal.

Ez még nem túlaggódás.

Engem nem zavar ha valaki vitamint szed pl.


Nem kell annyit másokkal foglalkozni 😊

2019. jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Én például mindig is vitaminhiányos voltam, így alap volt, hogy a terhesség alatt is szedni fogom. Egy-két szem tablettát bárki be tud venni, ha utána ez segít, hogy minden rendben legyen a babával. Nyilván nem kötelező, de én sem szólok le senkit, aki nem szed, tehát engem se szóljanak le.
2021. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Én abszolút nem vagyok "ősanya" meg gyerektől elborult típus, értsd ezt úgy hogy első gyerekkel konkrétan egyszer sem hívtam fel a dokimat, annyira nem paráztam semmin, végig jöttem mentem és 1-2 fajta vitamint szedtem csak.


De ha már itt tart az orvostudomány, miért ne használjuk ki a szűrővizsgálatokat? Ennyi erővel régebben nem volt algopyrin se fejfájásra vagy evés nőgyógyászati szűrés, de még sorolhatnám...a folsav meg igenis fontos, attól hogy 100 éve még nem tudták, most már tudjuk, és miért ne szednénk ha bárki bemehet és megveheti a vitaminokat?

2021. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!