Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit gondoltok a...

Anyukák, mit gondoltok a CSOK-ròl, illetve az egyéb gyerekvàllalàst ösztönző támogatásokròl?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék politikai vitát, csak tényleg őszintén érdekelne, hogy azok a fiatal szülők , vagy leendő anyák és apák, akiket érint, ti mit gondoltok? Van aki ki tudta használni? Van akit inkább negatívan érintett?

A fiatal házasok 10 milliós hitele és a 7 személyes autót támogatásról mit gondoltok?

Sajnos főleg idősebb emberek véleményét olvasni és hallani ezzel kapcsolatban. Akiket érint, tőlük nem nagyon hallottam eddig semmit, hogy pontosan hogy élik meg, valóban hasznos, valóban segítség stb?

Tényleg nem a politikai része érdekel akkor oda írtam volna.


2019. ápr. 8. 10:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%

2 gyerekem van, 3. valószínű nem lesz. Az a 10 milliós hitel, amit 3 gyerek után elengednek csak akkor jó, ha a hitelfelvétel után születik mindhárom. Tehát ahhoz, hogy megérje még 3-at kéne szülnöm a meglévő 2 mellé, ami nyilván kizárt, így ebből én kiestem.


A 7 személyes autó nálunk fölösleges, amúgy sem támogatnak 2 gyerekkel. De egyébként nagyon valószínű, hogy az új 7szemályes autók ára emelkedni fog, tehát a támogatás szépen beápül az árba, mint az a lakásoknál is történt.


A 10+10 milliós csok nem érint, a két gyerek után járó támogatást viszont valószínű igénybe fogjuk venni. Ugyanakkor a 10+10-es csok annyira megnyomta az elmúlt években az ingatlanárakat, hogy összességében mi rosszabbul járunk az 5-6 évvel ezelőtti helyzethez képest.


Falusi csok nem érint, minden a városhoz köt (munka, gyerek ovija, nagyszülők stb.)


Tehát engem meglévő két gyerekkel nem nagyon érint, csak 1-2 elem.


Annak jó, aki még most áll gyerektervezés előtt, és biztosan hármat akar, és ehhez megfelelő jövedelme is van, hiszen hitelekről beszélünk több esetben.


És van egy hatalmas veszélye: nem jön össze a három gyerek, megemelkedik a jegybanki alapkamat, és ezzel a törlesztőrészletek, megromlik a házasság stb. Láttam én már cifra bontpert csok miatt.

2019. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
77%

Nézd me ebben a statisztikában Budapestet:

3 év alatt (2014-2017) 10 milliót emelkedtek az ingatlanárak, aminek több oka van, de a 10 milliós csok támogatást ez el is nyeli.


Más régiókban kisebb a drágulás, de a régiókon belüli nagyvárosokban valószínűleg hasonló mértékű, ott az aprófalvak azért visszahúzzák a statisztikát. Egyik válaszoló említette pl. Debrecent, de egy új építésű 70-80négyzetméteres lakás Pécsen is kb. 30 millió.

2019. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Lemaradt a link:


[link]

2019. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
85%

Ja és ami a legfontosabb!


Miért nem az összes fiatalt támogatják? Miért csak azoknak egy kis rétegét?


Laktam külön a szüleimtől érettségi után, hatalmas tapasztalat volt. Most egy szobát nem tudnék fenntartani egyetem vagy egyszerű munka mellett Bpn.. Nem jó az, ha a szülőktől egyből az új házba költöznek a fiatal párok. Honnan tudják, hogy tudnak e együtt élni, mikor nincs lehetőségük kitapasztalni az albiárak mellett?( mondom ezt úgy, hogy nekem lakáskiadás szempontjából jól jött az áremelkedés)


Manapság rémes helyzetben van egy egyedülálló középosztálybeli fiatal, vagy hozzámegy az első szembejövőhöz, vagy otthon lakik a párjával. két átlagos (150nettó)keresetű ember csak nyomorogni tud manapság együtt albérletben.


Rémes véleményem van a mostani rendszerről, mert a gazdagabb házas fiatalokat támogatja, azt is hitellel, a gyerekeiket meg a nagyszülőkkel neveltetnék fel.


Én azért szültem, hogy velem legyen a gyerekem, ne más nevelje helyettem.



Egyébként a húszévesek házasságkötését pocsék ötletnek tartom.

2019. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%

A mostani rendszer üzenete: Házasodj meg fiatalon, szülessen sok gyereked(3gyerekes csok), ezt hitellel jutmazzuk, hogy eladósodj 25 évee, hogy új házba költözhess, mert a régi nem jó(felújításra nincs csok)a gyerekeidet neveltesd fel a nagyszülőkkel(nagyszülői gyed), miközben te kidolgozod a beled(rabszolgatörvény).


Igénybe vehetném a csokot, megtakarításom van, de hülye leszek új házat venni ezek mellett az árak mellett hitelre, mikor pár éven belül megtehetem hitel nélkül is.

2019. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%

Tegyük hozzá mindehhez, hogy a Fundamentát és az ltp-ket (új szerződésre vonatkozóan) megszüntették, a lakástörlesztésre vonatkozó cafeteriát megszüntették, tehát annyira az átlagembert mégsem támogatják, csak egy bizonyos kört.


Mindemellet kevés a bölcsödei férőhely, romlik az oktatás és az egészségügy színvonala, alig vannak részmunkaidős állások. Ezek pl. engemsokkal jobban motiválnának egy harmadik gyerekre, mint 10 millió Ft hitel.

2019. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
22%

Egyszerűen nem értem ezt a jó magyar felfogást, ha kapsz 10et, miért nem adnak már 20at.. Komolyan mondom. Mi fiatal házasok vagyunk, normális munkahellyel, csok nélkül esélyünk sem lett volna venni egy saját házat, hanem még évekig fizettük volna ugyan azt a pénz albérletre.. Megvettük a kicsi házunkat, nem egy 30 milliós lakás, felujitunk folyamatosan, de a sajatunkon dolgozunk. 2 gyereket vallatunk be ezért, 8 éven belül, az első már a pocakban van. Ha le tisztazodik a kedvezményes hitel részletei, azt is fel fogjuk venni, szeretnénk több gyereket pénz ide vagy oda, úgy érzem pont mi vagyunk a célkorosztaly.

De a jó magyar mindig elégedetlen lesz, kedves kérdező, ezt jobb ha megszokod.

2019. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy már előttem írta egy nálad értelmesebb, úgy megdrágultak az ingatlanárak emiatt, hogy most ugyanaz a ház tízmillióval többe kerül. Tehát neked ugyanazt a pénzt ki kell adnod, a Csokk-al együtt. A többi kilencmillió kilencszázezer embernek meg esélye sem maradt.
2019. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
21%
Kedves (?) utolsó. Miért kellene ugyan azt a pénzt kiadnom? 3 éve vettük a házat, azóta el szálltak az árak, de mi pont jókor voltunk jó helyen. Ezért mondom, hogy pont mi vagyunk a célkorosztaly. De mindegy, köszi a jó szándékú hozzaszolast.
2019. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, örülök, hogy pont jókor találtatok egymásra, pont van x milla megtakarításotok, 2 határozatlan idejű szerződésetek korábban tudtatok egyedül élni, volt lehetőségetek kipróbálni milyen másokkal a kapcsolat, Eredetileg is 3 gyereket akartatok, és a mostani árak mellett akartok hitelre lakást venni, de egy olyan szűk réteghez tartoztok, ami kb egy maréknyi embert fed le.


Szerintem nem a népességfogyás a legnagyobb gond az országban, Gondolom nem nehéz felfogni, hogy az ország durva többségét nem érinti ez a csodásan bereklámozott dolog.


Hadd ne essek már hanyatt 10 milla hitelkedvezménytől, miközben itt, ahol szeretnék élni semmit sem kapni 20 alatt, olyat meg pláne nem, amiért megérné 25 évig fizetnem

2019. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!