Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit gondoltok a...

Anyukák, mit gondoltok a CSOK-ròl, illetve az egyéb gyerekvàllalàst ösztönző támogatásokròl?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék politikai vitát, csak tényleg őszintén érdekelne, hogy azok a fiatal szülők , vagy leendő anyák és apák, akiket érint, ti mit gondoltok? Van aki ki tudta használni? Van akit inkább negatívan érintett?

A fiatal házasok 10 milliós hitele és a 7 személyes autót támogatásról mit gondoltok?

Sajnos főleg idősebb emberek véleményét olvasni és hallani ezzel kapcsolatban. Akiket érint, tőlük nem nagyon hallottam eddig semmit, hogy pontosan hogy élik meg, valóban hasznos, valóban segítség stb?

Tényleg nem a politikai része érdekel akkor oda írtam volna.


2019. ápr. 8. 10:49
1 2 3 4
 31/36 Böbe1990 ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom mint már előttem is irták, hogy ezzel még sokan megfogják szívni. Aztán lehet sirni. Nekem 1hónapon belül fog születni a harmadik babóm, de eszem ágába sincs felvenni a csokot, nem hogy még a nyakamba akasszak 25 évre egy hitelt. Ámitás az egész.
2019. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam minden hozzászólást, de szerintem a csokosok lesznek az új devizások.
2019. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

"A drágulás mértéke pedig köszönőviszonyban sincs a támogatások mértékével (pláne a fizetésekével), így összességében szerintem nem könnyebb, hanem nehezebb házat venni."


Szerintem ez tökéletesen összefoglalja a helyzetet. Városokban gyakorlatilag triplajara emelkedtek az ingatlan árak. Nagyon károsnak tartom, hogy úgymond mesterségesen beleavatkozott a kormány a piacba. Ha nem lenne a csok és a kamatmentes hitel, akkor több esélye lenne vásárolni azoknak is, akik gyermektelenek, vagy mondjuk 1 gyerekük van.

A fizetések meg tényleg nem indokolják ezeket az árakat. Mert az a baj, hogy így az albérlet is iszonyúan megdràgult.

Ez meg mindenkit érint, mert valahol lakni kell..

A lakástakarèk beszàntàsàt is írtátok többen. Teljesen jogos, jobb megoldás volt a takarékoskodàst jutalmazni állami támogatással, mint hitelbe hajszolni az embereket. Én nem érzem igazán segítségnek, bár az idősebb rokonaim szerint hálátlan vagyok, mert sose kaptak még ennyi segítséget a fiatalok. Hát, vannak kétségeim.

2019. ápr. 8. 17:04
 34/36 A kérdező kommentje:

Egyébként a mi gyerekvàllalàsunk a párommal, pont ezért tolódott ki. Albérletbe nem merünk gyereket vállalni. Sajatra meg legalább 15-20 millió hitel kéne.

Meg nem született gyerekre nem is merünk hitelt kérni.

Ördögi kör, pedig már szeretnénk gyereket nagyon.

Egyébként nem akarnánk mindenképp sajátot, de itthon sajnos nem nézik jó szemmel a családokat, nem nagyon találsz gyerekkel albit. Illetve annyira drágák. Amikor a minimálbér 99 ezer, akkor nem reális 120 ezer egy garzonért.

2019. ápr. 8. 17:12
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 gyerekünk van de legfiatalabb is csok elött született mi is gondolkozunk sima 10milliot felveszük,+eladjuk a saját lakásunkat,és nem lett volna elég mert egy kulcsra kész lakás 2 éve is 35-40 millió volt győrben.hitel nélkül esély sem lett volna így maradunk saját hitelmentes 70nm panel lakásunkban .és tényleg 2x-3x emelkedtek az ingatlan árak mind használt mind az új építésű lakásoknál.
2019. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy döntöttük meglèpjük a lakásvásárlást, mivel nem akartunk örökké egy egy szobás lyukban élni, pláne gyereket vállalni. Azt meg nonszensznek tartom, hogy 100 ezret vagy még többet kifizessek egy nagyobb albérletre. Persze ha nincs önerő, nincs más választás. Albérletbe amúgy sem szívesen vállaltam volna gyereket. Ezzel nem akarok senkit megbántani, én egyszerűen nem lennék nyugodt. Mi bevállaltunk egy elég nagy hitelt, de ha minden jól megy, akkor 12 év alatt vissza fizetjük. (Ha nem megy minden jól, akkor vészhelyzetben ott vannak a szülők akik tudnak segíteni). Használt lakásra igényeltük a 2. gyerekre járó 1 430 ezret. Ha mégsem jönne össze ezt mèg vissza tudjuk fizetni. Mi ennél többet egy nem létező gyerekre nem mertünk volna bevállalni (pl.2 meglévő esetén egy nem létező 3 ra felvenni a 10 milliót). Amúgy is mindig 2 gyereket szerettünk volna. Nem rossz, hogy ennyit is kapunk, de ilyen lakásárak mellett a fenekünket kitörölhetjük vele... Ráadásul ha igazán segíteni akarnának akkor nem az kapna többet akinek amúgy is van és képes új építésű lakást venni....A mi lakásunk 26 millió volt, erre több mint 1 millió volt az illeték, szóval amit adtak el is vettèk majdnem..Holott első lakásunk,30 évesek vagyunk és még évekig a bankè... Viszont ez az új babaváró támogatás jól jöhet nekünk.
2019. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!