Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen maradt először...

Hány évesen maradt először egyedül a lakásba a gyereked?

Figyelt kérdés
Panelba lakunk, nemsoká 9 éves, elkezdtünk gondolkodni rajta. Nyilván nem túl sok időre. Telefont már tudja kezelni
2019. ápr. 12. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

8-9 évesen már 1-2 órára maradt. Most 11 éves, fél napra is szokott már egyedül maradni. Mondjuk az hétvége délig dolgozom,fél 1 körül otthon vagyok, szóval mire felkel majdnem haza is érek :))

A nagyobbik is kb ekkora korától volt 1X-1X egyedül, aztán ahogy nőnek nyilván változik :)

2019. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
9 évesen fél napokra. De a szomszéd ránézett sokszor.
2019. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
8 évesen.
2019. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már megint? Hol a válaszom? És miért tűnik el, magyarázat nélkül?
2019. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

és mi van azzal hogy ne nyiss ajtót senkinek? én teszteltem a gyereket. magára hagytuk, aztán mikor kopogtam, még csak ki se kérdezett ki az, rántotta fel az ajtót...

vagyis rántotta volna, de be volt zárva, nem sikerült neki. a kulcsot ha felhív megmondtam volna neki hol van

2019. ápr. 12. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyolc évesen, ha beteg volt, egyedülmaradt, míg elvittem a húgát oviba.

Illetve, mikor a húga volt beteg, akkor csak átkísértem a főúton (forgalmas, csesznek lassítani, rengeteg a kamion) és onnan már egyedül ment iskolába.

De ez egy falu, mindenki ismer mindenkit.

2019. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy 9 éves gyerek tudja, hogy ne nyisson ajtót csak úgy. Ezt tanítsd meg neki
2019. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, fogjuk gyakorolni
2019. ápr. 13. 08:03
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

8 évesen maradt először "hosszabb" időre egyedül, amikor a pár hónapos öccsét vittem védőoltásra a szomszéd lépcsőházban lévő gyerekorvosi rendelőbe. Ez mondjuk nem a legelső volt, de az első olyan, ami öt percnél tovább tartott, és ahol nem tudtam pontosan megmondani, hogy mikor fogok végezni. Semmi gond nem volt belőle, igazából ő nem akart jönni, mert tök jól elvolt valamivel, én meg úgy döntöttem, hogy hát jó, nem kell neki végigunatkoznia, amíg sorra kerülünk.

Tudta, hogy nem nyithat ajtót senkinek, ezt amúgy nagyon szépen be is tartja, erről megbizonyosodhattam, amikor egyszer bekopogtam, mert tele volt a kezem, és nem akartam előbányászni a kulcsot. Megkérdezte, ki az, és hiába mondtam, hogy én vagyok az, először leellenőrizte, feltett olyan kérdést, amit csak én tudhatok. Ezt magától találta ki, nem beszéltük meg előre :) Azt viszont megbeszéltük már az elején, hogy ha idegen bekopog, mondja, hogy nem nyithat ajtót, de azt ne mondja meg, hogy nincs otthon felnőtt, hanem azt kell mondani, hogy anyukám/apukám éppen fürdik, jöjjön vissza később.

Most már nagyobb, 11 éves, egyszer megkértem, hogy a vízórásokat engedje be, mert tudtam, hogy jönnek, és azt is, hogy én biztos nem érek haza akkorra, de a gyerek már otthon lesz. Őket beengedte, de először őket is kivallatta, hogy honnan jöttek, és az ajtórésen be kellett mutatniuk az igazolványukat :D Ez szintén saját ötlet volt, de bírom, hogy ilyen határozott az ilyen kérdésekben :)

2019. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!