Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan írnátok le milyen...

Ti hogyan írnátok le milyen az anyaság?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Egyszóval: szívás. A legnagyobb, amit az ember a nyakára vehet. Állandó teher, készültség, nulla szabadidővel és a társadalom szerint el is felejtheted, hogy esetleg te is fontos lehetsz magadnak, a te életed is fontos, nem csak a gyereké. Le kell szarnod, hogy neked mi a jó, csak a gyerek érdeke a lényeg. Önmagadat kell feladnod. A terhesség során szó szerint elvesz tőled mindent a magzat, ami kell neki, teljesen kiszipolyoz, a szülés során esélyes, hogy tönkremegy az alfeled, vagy legalábbis valami maradandó sérülésed marad, a szülés után meg jön az, hogy elfelejtheted magad.
2019. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Első kicsit komor, de van benne igazság amit ír, de nem teljesen így van. Pl nem kell fél adnod magad ha van egy társad aki támogat. Én pl nem szűntem meg magam lenni, annyi hogy most mást helyezek előtérbe magammal szemben.


Amúgy marha nehéz de csodálatos dolog anyának lenni, és igen néha szívás is, de azért nem az az első ami eszembe jut.

2019. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják hogy ez az élet egyetlen fő értelme? Gyereket szülni és felnevelni? Ha van gyermeked csak akkor mondhatod hogy van valami amit fel tudsz mutatni az életben?
2019. ápr. 12. 15:33
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát, számomra nagyon nem olyan, mint az 1-esnek. Fárasztó sokszor, igen, 4 éve nem aludtam addig, ameddig én akartam, folyton készenlétben kell lenni, ez igaz, de én semmiért nem adnám a gyerekeimet. Imádom nézni, ahogy egyre okosabbak, ügyesebbek, közben kicsit vérzik a szívem, hogy rohan az idő. Nem mondom, hogy minden rózsaszín, nyilván nekem is tele a puttonyom, mikor az ovis hisztizik, mikor a babának semmi se jó napja van stb. De számomra bőven túlsúlyban vannak a pozitívumok. És igaz ám, hogy soha senkitől nem kapsz olyan feltétel nélküli szeretetet, mint a gyerekedtől. Egyébként nemcsak ők tanulnak tőlem, én is tőlük, sokat formáltak és formálnak a gondolkodásomon. Nálam az se igaz, hogy nem lehetnek igényeim, meg elfelejthetem magam. Van férjem is, aki teljes értékű szülő, társ, aki figyelembe vesz engem is, és megosztjuk a dolgokat, hogy legyen idő mindenkinek magára is. Nekem most ez picit nehézkes, mert a kisebb gyerek 3 hónapos, még csak szopik, így én nyilván nem tudok nagyon kimozdulni nélküle, de ez átmeneti időszak. Én szeretek anya lenni, nem csinálnám vissza.
2019. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

" A legnagyobb, amit az ember a nyakára vehet. Állandó teher, készültség, nulla szabadidővel és a társadalom szerint el is felejtheted, hogy esetleg te is fontos lehetsz magadnak, a te életed is fontos, nem csak a gyereké. Le kell szarnod, hogy neked mi a jó, csak a gyerek érdeke a lényeg. Önmagadat kell feladnod."


Hát már ne is haragudj, de nem kell önmagad feladnod. Tény, hogy mindent megváltoztat a gyerek, és olykor lemondással jár, de nem szívás. Nem a társadalom szerint kell élni, hanem az elveid szerint. Egy gyermek feláldozas, de jobbá és szebbé teheti az életed.


"A terhesség során szó szerint elvesz tőled mindent a magzat, ami kell neki, teljesen kiszipolyoz, a szülés során esélyes, hogy tönkremegy az alfeled, vagy legalábbis valami maradandó sérülésed marad, a szülés után meg jön az, hogy elfelejtheted magad."


Nekem nem ment tönkre az alfelem, pedig 2 gyereket szültem, de intimtornáztam és nem fogtam fel ugy, mintha valami parazita nevelkedne bennem, pedig elhiheted, részem volt rossz terhessegben.


Kérdező:

Számomra az anyaság egy szóval: kihívás. Minden egyes nap próbára van téve a türelmem, a kitartásom, az energiám. Szeretem a feladathelyzeteket, amikor a nagyfiamra ezredjére szólok valami miatt, akkor sem gondolom azt, hogy minek vállaltam. Élvezem, hogy gondoskodhatok róluk, hogy tanithatok nekik új dolgokat, szeretem látni, ahogy a kisebb napról napra fejlődik. Pl, most is, ahogy felfedezte a kezét, és élvezettel próbál megfogni dolgokat.

Persuze nehéz, hogy még éjjel is éberen alszom, hogy néha a nagy felriad, vagy már a kialvatlanságtól nehez elaludnom. Nehéz, mert nincs az, hogy lejár a munkaidő, megyek dögleni. Nehéz, mert vannak programok, amikre még nem elvihetők, de ugyanakkor már nem vágyom bulizásokra. Bőven elég, amit tőlük kapok. Pedig a nagy nagyon hasfájós volt, visított, mikor kínozta a foga, és vele zombi voltam az első 3 hónapban. De mégis szültem még egyet és igy teljes az életem. Nem vállalok több gyereket, mert kettőt tudunk tisztességesen felnevelni és nem az anyagiak miatt, hanem a figyelem miatt. Rájuk tudunk 100% koncentrálni.

Sok rossz oldala van, de egy gyerek nem csak lemondásokkal jár, hanem pozitivumokkal is. Csak sokan a rosszban ragadnak meg, ahelyett, hogy meglátnák benne a jót is.

2019. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

#1 Sajnálom h ilyen rosszul jártál a gyereked/gyerekeid apjával. Nyilván nem segít semmit és csak cselédnek tart 😕


Kérdező: valóban nem csak napsütés és kacagás.Mégis szeretek anya lenni. Soha nem szerettem még így senkit. Ls nem szerettek még ennyire (ilyen tisztán, önzetlenül)

Kihívást jelent (ez negatív és pozitív is egyben)

2019. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Aki szerint az élete mércéje, hogy jól érezze magát, amíg lehet, az lehet, hogy csak szívásként éli meg. Aki meg tudja élni az anyaszerepet akár fejben karrierként, akár testileg zsigeri ösztönként, akár lélekben örömet lelve az adni akarásban, az nagyon sok örömet és értelmet és jutalmat talál benne. Szóval ez a része a hozzáállásodtól függ. A többi meg nagyon soktényezős, mert nem mindegy, mit ad az élet, hogy milyen a gyerek, mennyire támogat a családod, környezeted, és milyen események, tapasztalatok, fordulatok rakódnak az "Gyerekvállalás, nevelés" :) korszak köré.
2019. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Csodálatos. Őszintén annak tartom, pedig nagyon pici a korkülönbség a gyerekek között éd egyikük tartós beteg. De soha nem voltam boldogabb, mint most, velük.
2019. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az utakat sokáig nem érti meg az ember. Csak lépdel az utakon és másra gondol. Néha széles az egyik út, aszfaltos, néha rögös, barázdás, meredek. Az utakat sokáig csak alkalomnak tekintjük, lehetőségnek, melynek segítségével elmehetünk a hivatalba vagy kedvesünkhöz vagy a rikkantó tavaszi erdőbe. Egy napon megtudjuk, hogy az utaknak értelmük van: elvezetnek valahová. Nemcsak mi haladunk az utakon az, utak is haladnak velünk. Az utaknak céljuk van . Minden út összefut végül egyetlen közös célban. S akkor megállunk és csodálkozunk, tátott szájjal bámészkodunk, csodáljuk azt a rejtelmes rendet a sok út szövevényében, csodáljuk a sugárutak, országutak és ösvények sokaságát, melyeken áthaladva végül eljutottunk ugyanahhoz a célhoz. Igen, az utaknak értelmük van. De ezt csak utolsó pillanatban értjük meg, közvetlenül a cél előtt."



Találtam idézetet, átvitt értelemben vmi ilyesmit jelent:

"

2019. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

10. Vagyok.

Szoval bennem olyasmi van, hogy igen, megesik, hogy kemény, izzaszto, fárasztó, embertprobálo, de amikor majd az esküvőjén morzsoljuk a könnyeket, mégis ugy fogunk visszatekinteni a multra hogy mégis nehéz elengedni azt a kisbabát akivel virrasztottunk, de mi láttuk az első lépéseit, azt a bölcsist, aki néha histztizett, de mi halottuk az első szavait, azt az ovist, akivel együtt rajzoltunk, es gurultunk le a dombon, azt a kisiskolast, akivel együtt izgultunk a dolgozatokra, azt a bizonytalan pályakezdőt, akiert aggodtunk, hogy megtalálja a helyét az életben, és azt aki az oltár előtt áll már es elengedte a kezünk végleg.

2019. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!