Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan írnátok le milyen...

Ti hogyan írnátok le milyen az anyaság?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 15:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

11. Vagyok.


Lehet hulyeség, de en néha azzal szorakozom hogy a jövőből 60-80 éves korombol még visszajöhettem egyszer babázni vagy egyszer az ovisomat megölelni ujra.

Teljesen más ugy a nap ha kicsit is el tudod hinni hogy a jövőből jöhettél vissza!

A babámat agyon szeretgettem aznap mint aki utoljára láthatja, az ovisommal párás szemekkel játszottam, iskolásom még nincs :)

2019. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Javaslom az I. Mesterseges intelligencia c filmet. Kicsit könnyfakaszto meghato a vége, de átadja valahol amirol irtam
2019. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
Nehéz, fárasztó, rengeteg tanulást kíván, önismeretet és alázatot. De mindemellett olyan kapocs és érzelem, amit soha előtte nem tapasztaltam még. Nekem ezt jelenti.
2019. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%
Szar, olyan mint a melytorkozas csak ennek nincs vége és senki se nyal közben
2019. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Férfiként csak apai oldalról tudok reflektálni a kérdésre, de talán nem lesz hiábavaló fáradság.

Az anyaság valóban hatalmas szívás. Talán a legnagyobb az életben. Csak tudod, ott van a csavar a dologban, hogy a boldogságot mindig csak valamilyen áldozat árán érhetjük el. És minél nagyobb az áldozat, az elért siker okozta boldogság is annál nagyobb. A szülőség a legnagyobb projekt a legtöbb ember életében. 20-25 évet elvesz tőlünk. 20-25 évig nincs ÉN, nincs saját célért való küzdelem, lemondhatsz jóformán mindenről, amit magadért tennél. Mindenben a gyerek az első, mindenben az ő érdekét kell nézned.

DE! Minden emberben ott munkál a vágy, hogy valami nagyot, valami maradandót alkosson. És mi lehet maradandóbb, mint az, ha remek emberpéldányok szaladgálnak a világban a te génjeiddel?

ÉS! Soha a büdös életben semmi nem ad akkora boldogságot, mint amikor látod, hogy nem volt hiábavaló a két évtizednyi áldozat, mert csemetéd megáll a saját lábán.

2019. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%
Tíz gyermekem van (kamasztól a legkisebbig, minden korosztály). Számomra az anyaság hatalmas öröm és hatalmas kihívás. Valóban sok áldozattal, lemondással és munkával jár, de amit a gyermekeidtől kapsz, azt a fajta boldogságot senki mástól nem kapod meg. Tényleg nem rózsaszín köd a gyermeknevelés, sokszor hulla fáradt az ember és úgy érzi, nem bírja tovább, de aztán megölel a gyermeked, újra erőre kapsz és örömmel csinálod tovább. És nem igaz, hogy mindenről le kell mondani! Csak szervezés kérdése! Én tíz gyerek mellett is nő tudtam maradni, feleség tudtam maradni, vannak barátnőim (még ha sokszor csak telefonon beszélünk is) és szakítok időt olyan dolgokra, amik nekem fontosak. Szóval az embernek nem kell feláldoznia magát az anyaság oltárán. Igenis hatalmas boldogság a nehézségeivel együtt is!
2019. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!