Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nappali konyhas+ szobas...

Nappali konyhas+ szobas lakasban ket kisgyerekkel, irnatok TAPASZTALATOKAT alvassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnek amerikai konyhas+szobas, tehat ket olyan helyisegbol allo lakasba ket gyereet vallaloktol, ahol tenyleg xsak ez a ket heyiseg van a furdoszoban kivul.


Hogy alszotok? Foleg a kisebbik gyerek szuletese utani elso idoszak erdekelne ugy, hogy meg a nagyobbik sem tobb 5 evesnel. Hogyan tudtatok pihenni? Hova tudtatok elvonulni? Mennyire alszanak a gyerekek melyen? Ebresztette a kicsi a nagyot? Ki kivel aludt?


2019. ápr. 14. 22:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mi nappali konyhás lakásban laktunk 1 gyerekkel. 1 eves volt a pici, mikor elkoltozunk. Szuk volt, nem volt eleg ter semelyikunknek sem. Most 2 felszoba nappaliba lakunk, ami a sajatunk, gyerekek az egyikbe mi a masikba. Szerintem csak az, hogy jo helyen van, nem insok arra, hogy maradjon valaki 1 helyen, ami nem lesz megfelelo monsjuk mikor a nagy mar iskolas korba lep. Kell neki iroasztal stb
2019. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

Mi is együttalvósok vagyunk, 4 éves lesz nyáron a nagy, 3,5 hónapos a pici. Egy háló van és egy nappali, nem okoz gondot abszolút, a kicsi mellettem babaöbölben, a nagy középen az ágyban, talán kétszer, ha előfordult az elején, hogy felébredt a nagy a kicsire, ha nem tudtam elég gyorsan adni a cicit :D most már abszolút nincs ilyen, a kicsi 2x ébred enni, már arra fent vagyok, ha elkezd mocorogni, nem várom meg, hogy hangos legyen, egyből adom a cicit és alszunk tovább mindketten. Elvonulni mi a férjemmel a nappaliba szoktunk, hahogy már alszanak. Nappal a kicsit a szobába teszem le, a nagy játszhat a nappaliban (ha nincs oviban épp).

Ami viszont nálunk is gond, az az, amit az egyik válaszoló írt: a sok cucc. Egyszerűen nem férünk el a lakásban, minden sarokban áll valami, két játékot előszed a gyerek, már kupi van. Túl sok négyünk cucca erre az 50 négyzetméterre. Épp most van folyamatban a házvétel, már csak pár hónap, és költözünk, ha közbe nem jön semmi váratlan, de komolyan számolom a napokat, mert kivagyok ettől a zsúfoltságtól. Úgy érzem, hogy hiába pakolok kb. egész nap, sosincs rend. Ha megtehetitek, hogy költöztök majd, az jó, úgy átmenetileg ki lehet bírni, de úgy biztos nem vállaltam volna ezt, ha nincs esély nagyobbra.

2019. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a tovabbi valaszokat! Kisgyerekesek tapasztalatai tovabbra is erdekelnenek, az egyuttalvos hozzaszolasnak kulon orulok, mert mi is hasonloan tervezzuk az elso honapokat.


De, a lakas elhelyezkedese nagyonis fontos ok, most mindkettonknek kozel van a munkahely es az ovi, es mivel en borzaszto rosszul alszom, nagyon fontos a csendes kornyek. Kertvarosi kornyezet, ket masik lakas van mindossze a hazban, ami egy zsakutca vegen van, nagy terasszal, sok tarolo helyiseggel, a lakas 48 nm, a halo kb. 14 nm, tehat az sem veszesenkicsi. Mindenkeppen koltozni fogunk nagyobba legkesobb 2 even belul, ezert erdekelne elsosorban az elso idoszak, amikor meg picik a gyerekek. Eddig ki sem hasznaltuk volna a plusz egy szobat valoszinuleg, es nem vagyok benne biztos, hogy az elso 1-2 evben ket gyerekkel is annyira nagyon kellene meg egy szoba.

2019. ápr. 15. 12:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 17 hónap van közöttük. Most 4 és 2,5 évesek. Babaöböllel oldottuk meg az ágy két oldalán. Nemsokára költözünk kertes házba, de még egy évig kb ott is velük fogok aludni szerintem. Ezt inkább én igénylem mint ők :)

A kicsi nálunk nagyon sírós volt az elején, órákig sírt, mire sikerült elaltatni és éjjel is ezerszer kelt. A nagyot nem zavarta, megtanult szegény síró baba mellett elaludni.

Éjszaka sokszor felváltva üvöltöttek, de egymás sírására soha nem ébredtek fel, hiába volt bármilyen hangos és hosszú...ellenben ha én átfordultam a másik oldalamra... :)

Nálunk amúgy elég nagy a lakás és cuccunk sincs sok, se játék, se más, úgyhogy még jópár évig elférnénk (egyedül nevelem őket), de büdös a belváros, ezért megyünk tovább

2019. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!