Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen kapcsolatba te szülnél...

Ilyen kapcsolatba te szülnél gyereket? Életkorom miatt (is) nagy dilemma.

Figyelt kérdés

Kicsit nyakatekert,de próbálom egyszerűen leírni.

Idén leszek 40 éves ,meg ő is.Sohasem akartam gyereket,ő sem.

20 éve ismerjük 1mást,mindig mindent elmeséltem,sohasem húzott le negatívan,mellettem állt,barátok vagyunk.

Egyikünk kapcsolata se sikerült,egyedül vagyunk jelenleg.Jött egy ötlete,mi lenne ha megpróbálnánk 1ütt,és lenne gyerek is,mert kezdi érezni a gyerek témát.Én még nem,de elgondolkoztam,végül is miért is élek egyáltalán ?

Mintaapa,mintaférj lenne,tudom mindent megtenne,de van egy bökkenő.Szexuálisan érdeklik a férfiak is,amit nem akar elnyomni magában,szüksége van néha szexre férfivel.

Engem ez nem zavar.Viszont ha ő mehet,mehetek én is szerinte,nincs ezzel gond.Viszont mivel nő vagyok,nálam mindig van valamilyen érzelem szex közben,anélkül nem csinálom.

Ő tudja érzelemmentesen,én nem.

Tetszik ez a lazaság,miszerint közös gyerek,közös élet,én vagyok a fontosabb,megyünk erre-arra,de valahol meg is rémiszt,mert mi van ha 1szer olyan férfivel találkozok,akivel eddig 40évig nem,és belehabarodok teljesen ,miközben már ott a gyerek ?

Szép és jó ez a legyünk együtt,mert eddig senki normális nem akadt,de érzelmileg ez a pasi nem biztos hogy tudja nyújtani azt amikor egy kapcsolatban vagyok,és látom a másikon hogy odavan értem,szeret,stb.

Vagy ha ebbe nem megyek bele,akkor marad a gyereknélküli élet,esetleg némi ismerkedéssel,bár szerintem nem,mert már nincs hozzá kedvem.


2019. ápr. 18. 11:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es, te szülnél, mert te mindig is akartál gyereket.

De a kérdező sosem akart. Tehát ő ne szüljön semmilyenbe. Mert ő nem akar, csak valami életcélt. Ez nem a megfelelő hozzáállás.

Aki akar gyereket, még annak is nehéz sokszor, nemhogy egy olyannak, aki nem is akar, hanem "miért ne" alapon bevállalja...

2019. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

5-ös vagyok.

Az utolsó kommentelőnek nagyon igaza van abban, hogy a te érzéseidet kell megvizsgálnod, mennyire akarsz gyermeket, mennyire vagy képes vállalni az életed végéig tartó felelősséget.

Az utolsónak igaza van, 20 évre szóló felelősség. Én továbbmegyek: azzal, hogy gyermeket vállalok, unokát is vállalok. Amikor kirepül a gyerek, van pár olyan évem, amikor már nem a gyermek körüki napi rutin teszi ki az életemet, aztán, ahogy a gyermek családalapításra adja a fejét, én újra, mint szülő-nagyszülő kezdek funkcionálni. Ha valaki komolyan veszi a családját és az azzal járó feladatokat, akkor nem olyan nagyszülő válik belőle aki csak ünnepekkor látja az unokát.

A saját anyukámból és anyósomékból kiindulva a gyermekvállalás egy sírig tartó kötelesség, feladatvállalás...és a legnagyobb öröm az életben.

Szval ezel tükrében gondold végig alaposan!

2019. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12

Bocsánat, végig a 8-as kommentelőre hivatkoztam.

2019. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz gyereket, csak félsz, hogy valamiről lemaradsz. Ha tényleg szeretnél gyereket, akkor a leendő gyereked érdekeit is néznéd: és te szeretnél ilyen családot? (Egy gyerek meg nem olyan, mint egy háziállat, hogy csak akkor kell foglalkoznod vele, amikor épp szeretgetni akarod és ezért ő nonstop hálás lesz... és befektetésnek is elég gyatra :), mert pl. öregkorodra simán külföldre költözik.)
2019. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Hát, én aztán egyáltalán nem vagyok prűd, de hogy valakivel lefeküdjek aki meg előtte a farka egy másik férfi a se@@ebben volt , felfordult a gyomrom , már bocs.
2019. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%

Ha ilyen helyzetben lennék, nem vállalnék gyereket. És nem csak azért, mert a pasikám neha megtölt pár pasit. Hanem azért, mert 40 évesen nem akarnék pelenkazni.

Viszonylag koran ismertem meg a ferjemet, 23 voltam, és ő volt az első és egyetlen férfi, aki képes volt bennem feléleszteni a vágyat a gyerek utan. Előtte senki. Ha ez a jobarát nem ilyen neked, felesleges csak azért szülni, mert ő akar, te viszont nem igazán.

Az élet fő célja nem az anyavá válás szerintem. Nem áldoztam fel érte magamat, sem az életemet, nem lettem leharcolt, elhanyagolt külsejű, mint sokan a környezetemben. Anyának lenni kihivás, kompromisszum, türelem és kitartás. Mégis, ha nem a párom lett volna a legfontosabb az életemben, nem szülök gyereket csak azért, hogy legyen, vagy hogy valaki tovabbvigye a vérvonalamat. Azért szültem, mert akartam annak ellenére is, hogy tudom, egy nap 20-25 év múlva kirepülnek, és utána ismét ketten maradunk majd a férjemmel. Olyan férfit válassz, akivel akár egy életre lehet tervezni, akar gyerek nelkul is. Tudom, ritka az ilyen, meg majd jol beoltanak, hogy naiv vagyok, mert ugyis majd minden kapcsolat tonkremegy, es ebredjek fel, de azt hiszem, elég dolgon mentünk at a férjemmel ahhoz, hogy tudjam, együtt akarjuk és fofjuk leélni az életünket.

Te is tudod szerintem, hogy ez nem biztos, hogy bejon a barátoddal, mert ő csak a barátod, nem a párod, a szerelmed. Hurrogjatok le, de a kérdező helyében inkább egyedül maradnék jelen helyzetben, minthogy olyannak szüljek, akivel semmilyen mélyebb érzelmi köteléket nem alakitottam ki.

2019. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem!

Le sem birnék feküdni vele,miután más férfiba járt a farka. Ha nem lenne férfi léttére bisex,átgondolnám.

2019. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, én bevállalnám, de azért ehhez kell egyfajta hozzáállás, nekem ugyanis egyáltalán nem lenne gond a meleg haverommal dugni, azért, hogy, legyen egy gyerekem. De sok embernek ez azért nagyon meredek. Az tuti, hogy 40 évesen már nem várakoznék a hercegre fehér lovon, mert a végén még ha jönne se tudna teherbeejteni, öreg vagy hozzá. Muszáj neked összeköltözni ezzel a haverral? Mi lenne ha hétvégi apuka lenne és nem játszanátok el a házasságot?
2019. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez több sebből vérzik.

Nem szülnék neki, kapcsolatban sem lennék vele.

2019. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szulnek igy. Mar leirtak masok egy csomo ervet elottem, de van megegy dolog amin elgondolkoznek a helyedben: mi van ha nem sikerul elsore a baba?


A legtobb gyerek nem egyetlenegy alkalombol fogan, hanem 3-6-10 honapos vagy evekig tarto folyamatos vedekezes nelkuli egyuttletbol. Rengeteg (egeszseges) parnak egy ev utan sem sikerul osszehozni. Ebben az esetben mit tennel? El tudnad engedni, azzal a tudattal, hogy gyakorlatilag "feleslegesen" szexeltel a baratoddal egy even keresztul? Vagy elmennetek egyutt meddosegibe? Ha lombikra kerulne sor, akkor el is kellene, hogy vegyen elotte. Ebben is benne lenne?

Vagy csak ugy gondoltatok, hogy egy alkalomrol lenne szo, es "ha osszejon osszejon, ha nem nem, de szexeltunk egyet"?

Es ha nem jon ossze, akkor ezek utan szerinted minden ugyanolyan lenne kozottetek, mint elotte? Nem fogsz hozza erzelmeket kotni?

Szerintem ezeket is gondold vegig mielott belevagtok.

2019. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!