Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam mert a...

Rosszul érzem magam mert a párom rám hagyja nagylelkűen a döntéshozatalt? Kettős vezetéknevet szeretnék a picinek de ő nem hogy tudtátok ti megbeszélni?

Figyelt kérdés

Én nagyon büszke vagyok a szüleimre , példaképeim és szeretném ha a gyermekem büszkén viselhetné ezt a nevet is. De a párom régimódi és szerinte a férfi vezetéknevét kell hogy kapja és mikor próbálok érvelni annyit mond úgyis az lesz amit te akarsz minek veszekedjünk.


Olyan rossz érzés hogy engedi , bűntudatom van. Próbálnam megértetni vele hogy nekem ez fontos hogy kifejezze jelezze a név midnkettőnk nevét . Kicsit egyenrangúnak érzem ezáltal magunkat. Ketten vagyunk a szülők ketten neveljük , ketten hoztuk össze. Nekem ezt fejezné ki.


De így hogy rámhagyja sosem lesz nyugtom. Nagyon hálás vagyok neki esküszöm hogy ilyen, de mégis lelkiismeretfurdalást kel és nemtudom mi megoldás lehetne rá.


2019. ápr. 24. 21:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
Ha egy férfi azt mondja, amit a férjed mondott, az egy megtört, beidomított, csicskának tartott férfi. Legyél büszke rá, hogy ilyenné tetted :) Neked nem partner kell, hanem valaki, aki az alattvalód. Egy darabig még húzni fogjátok együtt, aztán a férjed le fog lépni egy normális nőhöz, aki egyenrangú partnerként kezeli. Én szóltam előre.
2019. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Alapból nem akarok babát csak miatta szülök , nem hiszem hogy nem egyenrangúak vagyunk. Komprumisszumok kellenek. Elég unalmas is lenne ha mindent ugyanúgy gondolnánk.


De most akkor mondjak le én a kettős névről és engedjem az ő akaratát ? Akkor jót teszek? Neki biztos , és magamnak?

2019. ápr. 24. 21:47
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Kompromisszumból nem szülünk gyereket :(
2019. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

De én igen , én 5 év múlva szerettem volna , ő nem szeretett volna várni.

Úgy érzem nem egy nagy ördöngősség hogy nem várok. Szeretni ugyanúgy fogom ,viszont a nézőpontom attól nem változik hogy lehet jobb körülményeket tudtunk volna teremteni neki 5 év elteltével.

2019. ápr. 24. 21:57
 5/27 anonim ***** válasza:
53%

Hűűű ez egyre durvább lesz. Becsicskított férj, csak férj miatt vállalt gyere, mi a következő?


Magán véleményem, hogy legalább a gyereket ne szívasd két vezetéknévvel.

2019. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Azért biztos nem szülnék gyereket mert a fejem azt akarja ,ez már itt el lett jól cseszve...mi úgy döntöttünk a 2 névnél hogy az első az én anyukám neve a másik az ő anyukája neve és nagyon jól hangzik a kettő..
2019. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
6 # vagyok. Boccs nem olvastam el rendesen ,vezetéknévről van szó..Hát azt mondjuk én sem igazan szeretném..
2019. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Eléggé félreértetek, és egyből a megatív vélemények.

Pontosabban véleményt nem is kertem. Egy kerdést tettem fel.

Ha annyira idomítanám nem bántana a dolog ha már filozofálunk. Kérem ne 8 álltalános iskolás végzettségűek válaszoljanak.

2019. ápr. 24. 22:05
 9/27 anonim ***** válasza:
36%
Az "anyja neve" rovatnál mindig a Te neved fog szerepelni, ne szúrj ki vele a dupla vezetéknévvel.
2019. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha házasok vagytok, akkor a házasságkötéskor úgy tudom nyilatkozni kell arról, hogy a gyerekek milyen vezetéknevet fognak viselni. Nem tudom, hogy ezen lehet-e - és ha igen, hogyan - változtatni.

Ha nem vagytok házasok, akkor ugyanezt a nyilatkozatot az apasági elismerő nyilatkozatnál kell megtenni és az apának alá kell írni. Vagy aláírja vagy nem.

2019. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!