Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Találkoztatok már hasonló...

Találkoztatok már hasonló gondolkodással?

Figyelt kérdés
A barátommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Egyenes ember vagyok, nem szeretem a "tökölést" és egymás idejének vesztegetését, ezért pár hónapja megkérdeztem tőle, hogy akar-e a jövőben gyereket. Egyből rávágta, hogy nem. Én kifejtettem neki, hogy nekem mindig is több gyermek volt tervben. Sokat beszéltünk a témáról - nem vita formájában természetesen- és a kérdésre egyből kinyögött "nem"ből az lett, hogy ő vagy nem akar gyereket, vagy sokat szeretne, de ők egytől egyig jó emberek legyenek, és ha úgy alakul engem sem fosztana meg az anyaságtól. Teljes mértékben megértem a gondolkodását, ő egy nagyon jó ember, azonban a testvére hogy is mondjam, néha kétes ügyekbe is belekeveredik, az élethez pedig enyhén furcsa hozzáállása van és minden félvállról vesz. A kérdésem csak annyi, hogy ismertek ilyen gondolkodású gyermekeket? Esetleg ti hogy vélekedtek a témáról? A megfelelő emberrel igen, a kevésbé megfelelő emberrel nem vállalnátok gyermeket? (Remélem értitek mire gondolok itt.) Az előző barátnőinél szóba sem jött volna a gyerek, így tudom, hogy nem is gondolkodott nagyon a témán, ezért a kettős válasz.

#gyerek #gyerekvállalás #kettős gondolkodás
2019. ápr. 27. 10:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én megértem a párodat, én se akarok gyereket.

Néha belegondolok milyen lenne, de nekem nem ér meg annyit mint amennyi felelősséget ezzel a nyakadba veszel. Néha meg elképzelem magam milyen anya lennék. Aztán megint eszembe jut hogy nem csak szép oldala van a dolgoknak, és rájövök hogy ezer dolog tehet még boldoggá ezen kívül.

Ne bäszoga$d sokat a témával, hagyj időt hogy ezen ő is gondolkodhasson, aztán pár hónap múlva essetek neki megint a témának. Ha akkor sem szeretne vagy hezitál lehet nem ő a te embered. De azért mert most ide is hajlik meg oda is, semmit se jelent.

2019. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem cseszegetem, tisztában vagyok vele, hogy fiatalok vagyunk még, ráérünk, inkább csak olyan érdeklődés szintjén beszélgettünk róla, hogy nagyjából ki hogy képzeli el a jövőt. :) Csak kíváncsi voltam hogy vélekednek erről mások. Köszönöm a válaszod!
2019. ápr. 29. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!