Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tanuljak GYED alatt? Mit...

Mit tanuljak GYED alatt? Mit érdemes a mai világban tanulni, amit tudok kamatoztatni is?

Figyelt kérdés
Szeptemberre várom a fiam és sajnos egyedül maradtam, mert a párom most döntött úgy, hogy a világ összes nőjét meg akarja kapni és minket eldobott. Jó helyről jövök el Gyedre, de nem szeretnék visszamenni, mert egyrészt kiszervezik a céget, másrészt a fizetés sem túl bíztató (kelet Magyarország), Már van egy közgáz diplomám és egy középfokú angol nyelvvizsgám is, de most, hogy egyedül kell eltartanom a picit és az apa már támogatni sem hajlandó, valamibe bele kell kezdenem még ha beledöglök is. Adjatok tippeket kérlek. A költözés is számba jöhet, az ország bármely részébe, hiszen már semmi nem köt ide (jelenleg albérletben lakom), így mindnehonnan várom a tippeket. 28L/ 30hkm
2010. júl. 5. 22:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nyelvet tanulnék. Vagy az angolt felsőfokon vagy németet, franciát...
2010. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én sem feltétlenül tanulnék tovább, főleg ha valamelyik neves egyetemen szerezted meg a diplomát. Egy posztgrad képzés minimum 2-3 évet jelent + egy csomó pénz és idő. Hátráltat a munkahely keresésben, mert ugye el kell járni a suliba, az min. 1 nap, legtöbbször hétköznap, heti 4 napra meg hova vesznek fel? Plusz vizsgaidőszak, beadandó feladatok, diplomaírás, államvizsgák, mind-mind kiesés a munkából. Ez idő alatt pedig miből tartod el magad és a kicsit (hacsak nincs egy csomó félretett pénzed vagy családi segítséged)? Azután az is ott van, hogy a suli elvégzése után simán kiszórnak az állásinterjúkon, mert túlképzett leszel. Arról a rengeteg időről, energiáról és idegeskedésről amivel ez az egész jár, még nem is beszéltem. Egyszóval jól lehet jobban jársz, ha inkább viszonylag korán újra munkába állsz és nem esel ki évekre a gyakorlatból, kihasználod azt az előnyt hogy nem kopik meg a gyakorlati tudásod.

A fentieket sajnos saját tapasztalat alapján írom. Nem akarom részletezni, a lényeg annyi hogy Corvinus-os posztgrad diplomával és két felsőfokú nyelvtudással a régi munkahelyemre, ahol mellesleg közgazdasági elemző munkát végeztem, fordítottam, vissza sem vesznek. Mert hát az új főnöknek nem ez számít...


Ha mindenképpen tovább akarsz tanulni a számvitel+idegen nyelv nem rossz ötlet, ahogy nézem az állásokat elég sok könyvelőt keresnek, aki tud idegen nyelvű számlákat, szerződéseket értelmezni, könyvelni és szerintem Pesten ezzel azért 3-400 ezer bruttót meg lehet keresni, bár nincs tapasztalatom. Vagy pl. a számítástechnika örök befutó marad, pl. Excel, Access, Visual Basic tanfolyamok, lehetőleg nem alapszinten. Esetleg pl. Corvinus-on vagy más neves egyetemen posztgrad képzés, az jól mutat az életrajzban, de itt is valami reálosat kell tanulni, pl. statisztika, pénzügy, ilyesmi, mert a light-osabb szakokon (bocs ha valakit megbántok vele), pl. HR, marketing, vezetőképzés, stb. nagyon sokan vannak, abszolút túltelített szakok és szakmák.

2010. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Budapesten jól el tudsz helyezkedni a közgáz diplomával is, én nem tanulnék a helyedben, ha nem muszáj. Esetleg valami idegen nyelvet az angol mellé.
2010. júl. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!