Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a gyereketeknek olyan...

Adnátok a gyereketeknek olyan keresztnevet, ami minden magyarul beszélő ember számára értelmes, mert növény, állat, fogalom, stb. neve?

Figyelt kérdés
Pl. Rózsa, Farkas, Manó, Napsugár, stb. Ha igen, milyen esetben adnátok? Csak akkor, ha a vezetéknévnek nincs azonnal felismerhető jelentése, pl. Kovalszky? Vagy akkor is, ha a vezetéknévvel együtt többletjelentést kap? Pl. Kiss Manó. Fekete Rózsa. Stb.Nem aktuális a családban a névadás, csak kíváncsiságból kérdezem, mert annyi furcsa névvel kapcsolatos kérdést látok.

2019. ápr. 27. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, milyen kategóriájú nevekről beszélünk.

A Rózsa, Viola, Ibolya, Jázmin, Hanga egyáltalán nem erőltetettek annak ellenére, hogy ezek is virágnevek, sőt szerintem kifejezetten szépek.


Viszont az Eperke, Szederke, Hófehérke egyáltalán nem jönnek be.

Mivel kicsinyítőképző van a végén, eleve komolytalan, és nem tudom elképzelni, hogy valaki felnőttként is szeretni fogja ezeket a neveket, amiket rájuk erőszakoltak a szüleik.

Ismerős sokgyerekes családban minden gyereknek valami borzasztó, “hűűdekülönleges” neve van. Csak hogy egy gyöngyszemet említsek: Havaska. 😐

A Napsugár még semmi ezekhez képest, mert azt legalább lehet becézni: Napsi, Sugi.

Nekem mindig is olyan érzésem volt, hogy az ilyen szülők lekezelik a gyereküket, és egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy nem lesz örôkké totyogó kisbaba, hanem előbb utóbb állásinterjúra járó felnőtt nő lesz.

Eperke lehet akármilyen határozott és meggyőző, - senki nem fog elvonatkoztatni a Minimaxos gyerekmesétől.

Sajnos azok a szülők, akik ilyen neveket osztogatnak, a tipikus “félnomád” hungarista hippik, akik azt hiszik egy hajmeresztő névtől egyből “kis táltos, indigógyerek” lesz a porontyuk.

Én se vagyok teljesen kibékülve a nevemmel, de hálát adok a szüleimnek, higy legalább olyat adtak, amivel nem vagyok a köznevetség tárgya, és nem érzem úgy, hogy meg lennék bélyegezve a nevem miatt.

2019. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Biztosan nem adnék ilyen nevet, nem szeretnék kicseszni a gyerekemmel. Ahogy külföldi magyarosított nevet sem adnék, pl Dzsenifer, Nátániel meg társai(ha külföldön élnék/külföldi párom lenne, akkor lehet). Annyi szép név van, ami nem képezi nevetség tárgyát, inkább ilyet választanék.
2019. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem közszó vezetéknévhez van olyan amit adnék, pl.

Szabó Dália

Kovács Jázmin

Balla Napsugár

Tóth Hajnalka


Olyat ami beszélő nevet ad, NEM:

PL.

Fekete Mercédesz

Nyári Napsugár

Mezei Virág

Nagy Barna

2019. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Lánynak Kála, Zsálya, Liliom simán, szerintem gyönyörű.

Fiúnak Hárs. Csak olyan vezetéknévvel adnám, ami nem szokatlan.

2019. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Most erről eszembe jutott: fateromnak volt pár éve egy Undi Barna nevű kollégája. Szegény teljesen büszke volt a nevére, soha nem realizálta, hogy ez jelenthet valami csúnyát XD.
2019. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik a Málna név, bár nem hiszem hogy adnám is.
2019. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én nem adnám soha!
2019. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!