Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem divat manapság...

Miért nem divat manapság megnevelni a gyerekeket? 30 éve szinte csak szófogadó, értelmes gyerekeket láttam, manapság meg csak káoszt.

Figyelt kérdés
Akkor is volt 1-2 rendetlen gyerek,virgoncabb,de többségében mindenkinek szót kellett fogadnia otthon,iskolában is volt tekintélyük a tanároknak.Nem verekedtek állandóan,max. egymás haját meghúzták,nem volt ennyi agresszió,visszafeleselés,stb.Önállóak voltak,egyedül mentek suliba,nem kellett még a 14 évest is kísérgetni mint valami ovist.Még az általános iskolában se hallottam olyat hogy valaki azt mondta volna hogy b... meg,ma meg már az óvodában ez a kötőszavuk,utcán is ezt hallom.Azt nem értem,hogy a mai szülőknek nincs igényük arra hogy normális embert faragjanak a gyerekükből ? Mindegyik el van már kén yeztetve,jómódjukban azt se tudják már mit csináljanak... Ezerszer több nemi erőszak,brutalitás történik már tizenéves korban,és ez mind a szülő hibája,mert nem hiszem el ha minden gyerek megfelelő nevelést,adott szinten szigort kapna,ennyi ilyen dolog történne.Tehát a kérdésem,miért nem tudnak a szülők felnevelni normálisan manapság egy gyereket ? A munkára ne fogjuk,mert régen is ugyanúgy dolgoztak a szülők.
2018. szept. 29. 07:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Mert ha nevelik, fegyelmezik a gyereket, akkor megsérül a kis lelke.
2018. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%
Jól mondod,a túl nagy kényelem,a jó mód. Semmire nem kell várni,mindent azonnal megkapnak,és a szülő érezze magát rosszul ha próbálja nevelni a gyereket. Vigyázni kell nehogy sérüljenek a jogai. Lassan kitermelünk egy olyan ocsmány generáciot,hogy nem tudom elképzelni mi lesz itt akár csak 30 év múlva.
2018. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az idő sok mindent megszépít. 30 éves vagyok, egy 3 éves kisfiú és egy 2 éves kislány anyukája. Sokszor azon kapom magam, hogy pontosan ugyanazokat a mondatokat szajkózom az én gyerekeimnek, amiket anno anyukám nekem. Pl."gyerekem, este 10 van, mikor akarsz aludni menni?" Vagy "miért kell mindenért külön kérvényt benyújtani?" Vagy "kivágom az összes játékodat, mert úgyis csak szétdobálod őket". A vicc az, hogy anyukám ezekre már nem emlékszik. Úgy emlékszik, hogy nyugodj, jó gyerek voltam. Amikor anyósoméknak meséljük az eseményeket, bőszen bólogatnak, hogy igen, ismerős problémák? 3szor végigcsinálták.
2018. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Jajj, hagyjuk már ezt a bezzeg régen szöveget.

50 éves kollégám mesèlni szokott, hogy kölyökként miket müveltek. Jókat röhögünk rajta. De nagyon jól összefoglalta egyszer: csoda, hogy túléltük a gyermekkort.

Nem gondolom, hogy rossz gyerek voltam, sőt, nagyon is visszahúzódó. De engem ütött-vert mindenki. Nem csak anyàm: az óvónő és a tanár is! Persze, hogy szólni se mertünk.

Mi a baj a mostani gyerekekkel? Lassan már az is, hogy léteznek. Talán pont ezért viselkednek úgy, ahogy.

2018. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

"A munkára ne fogjuk,mert régen is ugyanúgy dolgoztak a szülők." => Pedig hidd el, hogy közrejátszik, hogy nincs idő a gyerekre (nem magamról beszélek, itthon vagyok GYES-en, meg amúgy sem.)

Régebben (mondjuk 20-30 éve) az átlagember elment reggel, ledolgozta a 8 óráját, délután hazament, és el tudták tartani a családot, nem volt természetes az albérlet, mert lehetett lakáshoz jutni, stb.

Most rohadtul nem ez a helyzet, az ember kidolgozza a belét, nem ritka a másodállás, a 14 órás műszakok. Ha komolyabb beosztásról van szó, ugyanúgy túl van az ember terhelve, stresszes, ugyanúgy túlórák vannak. Idő utána nemigen van, ami van is, ott fáradt, nem ritkán idegroncs. Pénzzel, tárgyakkal kompenzálja a gyerek felé a hiányt, hogy nincs idő nevelni, törődni vele.

Megkap mindent, amit lehet, de... Kb ennyi.


Ezt azért gondold át. Nem azt mondom, hogy csak ez az oka, de ha már kiemelted, hogy ne fogjuk erre... Azért bejátszik.

2018. szept. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Felnőttél, más szemmel látod a világot. Más szerepbe kerültél. De nem zavar, hogy ugyanazt a sablonszöveget olvasod a mai gyerekekre, mint amit a te korosztályod kapott annak idején?

Régen egyik tanárnőm mesélte, hogy 5 évesen kihajtatták vele a libákat a mezőre. Mikor elverte őket a jég, otthon véresre verték érte. Ő nem szerette azt a világot van aki arra esküszik, hogy csak így lehet embert nevelni.

2018. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Először is regen inkább az idomítás és a veréssel fegyelmezés volt a módi, másodszor ma már mindenhonnan hozz a lehet ferni minden információhoz, így jóval veszélyesebbnek tűnik a világ.


Anno a tanár is simán nyakonvagta a gyereket, meg adta a kormost és senki nem mert vissza szólni. Ma már ilyen szerencsére elég ritkán fordul elő, viszont túl nagy lett az öntudat mindenkinél. Nehogymar a tanár mondjon meg bármit is, hat ugyan ki az....


A b+ konkrétan folyik minden médiából, nem csoda higy a gyerek felveszi ezt a stílust akkor is, ha otthon em így van nevelve. A közösség személyiség formáló ereje óriási és gondolj bele, egy átlag gyerek 3 év felett több időt tölt valami intézményben, mint otthon, így nincs min csodálkozni.


Nekem most 15 éves a lányom. Amióta középiskolás, iszonyat sokat változott a stílusa, most kb a kibirhatatlan kis tinipitsa ponton van, hiába van bizony normálisan nevelve. Ilyenek az osztálytársai, a baratai, minden szülő ismerősöm panaszkodik.

2018. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Lassan 40 éves vagyok,ennél lazább amilyen vagyok gondolkodásmódban már nem is lehetnék,de ezek a dolgok fel tudnak idegesíteni.Nem kellett megverni gyerekkoromban sem engem,se mást a környezetemben,mégis tudtuk azért sokszor a határokat.Ugyanúgy bejátszott a cigi,vagy alkohol,de nem vertük egymást félholtra mert beszólt a másik.Talán egyszer piszkált valaki suliban,szóltam anyámnak,ő elbeszélgetett a másik anyukával,kisgyerek megijedt,normális lett utána,de ezen kívül semmilyen atrocitás nem ért,sem másokat.Nem nyomom ezt a bezzeg az én időmben szöveget,de ha valaki azt mondja hogy ez a normális ami most megy oviban,tinik között,annak nincs semmilyen értékrendje.Ilyen hogy lopás,senkinek meg se fordult a fejében.Max. eltűnt egy radír,már az is nagy szám volt,nemhogy gyerek fejjel megtámadjanak utcán embereket pénzszerzés céljából... Simán lehetett még sötétedéskor is flangálni,most meg már tényleg azt kell nézni,hogy a beivott fiatal társaságokat nagy ívben ki kell kerülni,mert nem bírnak magukkal.Katasztrófa az egész helyzet,akárki akármit mond.
2018. szept. 29. 09:03
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Régen is voltak rosszabb és jobb közösségek a gyerekek között is, ahogy a felnőttek között is. Tuti voltak kiskorú bűnözők is. Ha te egy normális közösségben töltötted a gyerekkorod, amikor még másra nem láttál rá annyira, mint most felnőttként, akkor örülj neki, de ez egy szubjektív élmény, az egész társadalomra nem lehet ráfogni.

Ma biztos, hogy a tanári pálya már a szülők által is le van nézve, hiszen csak annak van tekintélye, aki sok pénzt keres. A tudás vagy társadalmi haszon nem mércéje a sikernek sokszor a felnőttek között sem, és a gyerek ezt látja példának.

2018. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%
Igazat adok, kemény vilag van ilyen szempontbol, borzasztóak a mai gyerekek. Semmi szerethető nincs némelyikben, agresszív kis elkenyeztetett hulye gyerekek. Mikor az anyját üti seggbe a bevasarloközpont kozepen, es az anya mar majdnem hogy megdicséri pfff meg van a véleményem...es nem a gyerek hanem a szulo tehet mindenrol...koszi hogy kiírhattam magambol...
2018. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!