Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a párommala, ha...

Mit kezdjek a párommala, ha úgy vettem észre, hogy a viselkedése akadályozza a kislányunkat a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon okos 21 hónapos kislányunk.Szellemileg nincs vele semmi baj,mondatokban beszél,mondókázik,szobatiszta,szóval szellemileg minden rendben vele,viszont a mozgás terén akadnak gondok.Már elég korán(11 hónaposan elindult),és azóta párom megbolondít.Folyton ott kell lennem a kislány mellett,ha mondjuk belemászik a medencébe(nincs benne víz,ez a felfújhatós gumimedence,amiben ha feláll,a térdéig ér a medence széle).Ő odaküld mellé,hogy nehogy elessen.Ha fut rászól,hogy ne fusson,mert elesik,és bibis lesz.Ha hajtja a hintalovat,fogja neki a lovat,mert eldől és leesik,pedig nem dől el.Egész nap a nyomában kell szegény kislánynak lennem,mert az apja fél,hogy elesik.Meg ő is egész nap rajta ül,nehogy megüsse magát.Ez valahol jó dolog hogy félti,de én úgy vettem észre,hogy a kislányom nem mer ezért sokmindent megcsinálni,mert fél hogy bibis lesz.És ha a páromnak mondom,hogy miért csinálja,tiszta félős lesz ilyen téren,azt mondja,hogy mert félti,és minden apró esésből nagy baj lehet,és hogy én nem foglalkozom vele,azért nem akarom folyton fogni a kezét ha csinál valamit.Pedig aztán rengeteget foglalkozom vele,mert egész nap vele foglalkozom,tanítgatom,és rettentően imádom,de ezt azért túlzásnak tartom.És a játszótéren nem engedi csúszdázni,meg felmászni a csúszdára,meg ilyenek,mert neki még a hinta való,meg a futkosás,meg a homokozó,meg azok a játékok,amivel nem tudja magát megütni.És ezt tegnap szóvátettem,azzal magyarázta,hogy ennyi idősen a mászókán beszakadt a feje,és azt mondta az orvos a szüleinek,hogy két centi,és meg is hal.(tényleg megvan még a helye,és tényleg elég veszélyes helyen van).De akkor is olyan rossz,hogy szegény kislány nem is mer már felmászni semmire,hátha bibis lesz,pár hete meg még ugy érdekelte,a tőle pár hónappal idősebbek meg már simán másznak.Pedig nem lenne baja,mert figyelnék rá,ott lennék,hogy ha esik,akkor elkapjam,de nem fognám a kezét,csak mögötte lennék,amig teljesen magabiztosan nem mászik fel egyedül.És attól félek,hogy ez a későbbiekben gondot fog okozni a mozgással(sport,torna óra)
2010. júl. 6. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig engedtem a gyerekeimnek,h a játszótéren felmásszanak arra amire akarnak,pontosabban amire tudnak.Annyi szabály volt,h amire nem tudnak,arra nem teszem fel őket-mászókára gondolok-.Persze ott voltam mellettük,de sosem volt gond,sosem estek le.

Figyelj meg egy gyereket,aki felmászik valahova.Ügyes,nem bizonytalan.Megjelenik az anyukája,és elkezd hangosan sápítozni,h "Jaj,vigyázz leesel"-és a gyerek már el is bizonytalanodik,tényleg megcsúszik a lába,és nem tud tovább mászni.Anyuka pedig büszkén mondja:"Ugye megmondtam!"

Igazad van,teljesen felesleges burokban tartani a kislányotokat,mert semmi haszna nem származik belőle.Saját tapasztalataim szerint egy gyerek akkor tud a legnagyobbat esni,ha 10 centire állsz tőle,és figyeled.:))Azt nem hiszem,h elmaradna a mozgásfejlődése-pontosabban,h "kórosan" elmaradna-,mert ha oviba kerül,ott már testőr nélkül fog játszani.Viszont az biztos,h nehezebb lesz neki,mert ügyetlenebb lesz mint a többiek.

A legjobb a gyereknek,minden szempontból,ha biztos hátországot nyújtotok neki.Ne azt szokja meg,h mindig van mellette valaki aki megoldja a dolgokat,hanem azt,h a felfedezések után van hova visszatérni,vagy ha gond van,van segítség.De nem előtte,feleslegesen.Így csak bizonytalan,ügyetlen,mindig másra számító,félénk gyerek lesz belőle,akinek nagy megrázkódtatás lesz,ha oviba kerül,ahol egyedül lesz "belökve" a veszélyes világba.

2010. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, így lehet egy nyafka nebáncsvirágot nevelni. A férjed ezzel csak ezt éri el. Szerintem mondd meg neki, hogy az egészséges gyerekkorhoz hozzá tartoznak a kisebb nagyobb esések, fejkoppanások is, ebből is nagyon sokat tanul egy gyerek. Ha pl. én a fiammal ezt csináltam volna, még mindig nem tudná becsukni az ajtót. Mindig is nagyon szerette ő becsukni az ajtókat, de eleinte hiába mondtam, hogy vigyázzon az ujjára, sokszor elfelejtette. Elég volt csak egyetlen egyszer az ujjára csuknia, azóta gyönyörűen csukja az ajtókat, nagyon figyel, hogy ne kerüljön oda egyetlen ujja sem.
2010. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg örülj, hogy ennyire figyel! Abban igaza van, hogy egy rossz mozdulatból több baj is lehet. Nem egy ismerősöm mesélte, hogy a gyerek keze itt tört ott tört volt akire a tv esett, volt akire a könyvespolc(hagyták a gyereket mászkálni). Inkább legyen óvatos, egy év múlva amikor már biztosabb lesz mehet csúszdázni. Gondolod el, ha viszont baj lenne, és ügyeletre kellene menni mert pl beszakadt a feje, akkor milyen lelki ismeret furdalásod lenne.
2010. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szegény kislány! Tényleg elrontjátok. Így egy félős , tornából felmentett gyerek le
2010. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egy gyerek úgy esik,hogy törik valamije,kar-láb-koponya...azt csak azt mutatja,hogy nem figyelnek rá a szülei!!!!De egy gyerek attól gyerek,hogy tele van horzsolással és bibivel...így ismerkedik a világgal,nem pedig úgy,hogy még levegőt sem enged venni,mert az is beszorulhat és baj lehet belőle!Milliónyi gyerek a világon esik-bukik,akik megsérülnek és hála az égnek csak kevesen akikre annyira nem figyelnek,hogy nagy baj történik vele!!!!!!!Milyen elmebeteg dolog ez....egy fél év múlva a férjed fogni fogja a gyerek lábát az utcán,mert ha megbotlik lila lesz a térde??? "-.-"
2010. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, h nem tanulja meg ezeket a mozgásokat, és egy tényleg ügyetlen, mindig eleső kislány lesz.


Nekem fiam van, de engedek neki mindent, amit ki akar próbálni, mászókázik, csúszdán csúszik stb, de pl szekrényre, székre felmászni én sem hagyom.

2010. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

09:15ös vagyok!Meg hát amúgy is...tapasztalja meg,hogy ha nem vigyáz,akkor leesik a székről!Ha semmi esést,bukást,horzsolást,ebet sem tapasztal meg,akkor később,mikor a szülők már nem fogják annyira felügyelni...felmászik a szekrény tetejére és onnan zuttyan le 6 éves korában...nah az már baj lenne!!!!Mert ugye nagyobb korában már távolabb "van" a földtől!!!

Volt egy szomszéd kisfiú,akit a szülei annyira védtek az állatoktól (nehogy bántsa a gyereket bármi élőlény)hogy a gyerek szabályosan rettegett 10 évesen a légytől!Nah ez is valami ilyesmi túl...túl...túl...túl féltés!!!És károsabb bármilyen bibnél!!!

2010. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!