Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért a kisebb gyereket kell...

Miért a kisebb gyereket kell jobban szeretni? Miért kell a nagyot utálni, és mindenért őt bántani? Mitől jobb egy kisebb gyerek mint egy nagy? Miért értékesebb és aranyosabb?

Figyelt kérdés
2019. máj. 1. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Nalunk tesommal pont forditva volt, envagyok az idosebb, en felhuztam szegenyt, mert idegesitett, o emiatt megutott, es mindig ot vettek elo a szuleim, mert alapjaraton en voltam a nyugodtabb gyerek, meg akihez szegenyt hasonlitottak, nem voltam sajnos epp a legjobb testver. Szerencsere ez sokat valtozott, mikor nagyobbak lettunk, es nagyon joban lettunk, de nalunk es ferjemnel is mi vagyunk az idosebbek, es mi voltunk a bezzeg-gyerekek, a tesoink meg a hisztizosebbnek, turelmetlenebbnek mondottak.
2019. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 persze, hogy hisztisek, ha azt érzik, hogy másik tesó jobban van szeretve. Ki ne lenne ettől frusztrált.
2019. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

6 éves a fiam, 4 éves a lányom. Mindkettőt imádom, sosem teszem felelőssé egyiküket a másikuk hibájáért. Nagyom odafigyelek, hogy mindkettővel minőségi időt tudjak tölteni. Amikor a kislányom megfogant, azt tartottam szem előtt, hogy a kisfiam semmiben sem szenvedhet hiányt azért, mert a szülei vágytak még egy gyermekre. Ugyanakkor a kislányunk sem szenvedhet hiányt semmiben csak azért, mert másodiknak született. Ez azóta is a vezérelvem.

Kérlek, ne általánosíts!

2019. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy a 10-es írja. Ez egészen pici korban nagyon kijön. Ha a 3 éves már megtanulta hogy nem verjük a falat az autóval, de aztán az 1 éves öccsével megint csinálja akkor persze hogy rászólok. Mindkettőre rászólok, de az 1 éves nyilván folytatni fogja, és ha mérges vagyok a 3 évesre ha nem fogad szót akkor őt kevésbé szeretem? Ebben a tekintetben a kisebb gyerek jár rosszabbul, viszont mást meg pl neki engedünk meg hamarabb, mert ő a nagyobb. Játékot egyik se vehet ki a másik kezéből, és senkinek nem kötelező odaadni amíg játszik vele. Ha az 1 éves kiveszi a nagytesó kezéből, akkor visszaadjuk a nagytesónak.
2019. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat belegabalyodtam a kisebb - nagyobba de értitek. Utolsó.
2019. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!