Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tud bàrmit is tenni ebben az...

Tud bàrmit is tenni ebben az esetben a nagymama?

Figyelt kérdés

Meleg vagyok de ennek elenére mindig is szerettem volna gyereket de nem akartam örökbe fogadni mivel hogy sajátos szeretnék. Két hét múlva teljesülni fog ez a kívánságom egy nagyon kedves barátnőmmel hàla aki vàlallozott rá hogy ki hordja és meg szüli a gyerekemet abban az esetben ha utána semmi köze nem lesz hozá mivel ő egyátalán nem akar gyereket. Ugye Magyarországon tilos a béranyaság így ez álcázva lett

Mindent az elején le tisztázzunk amikor bele vágtunk a gyerek projektbe . A megállapodásunk szerint már aznap amikor megszületik a baba le mond róla az én javamra . Sőt azt sem azeretné ha bármilyen papíron is szerepelne az anya neve nem tudom hogy ez lehetséges. Azt is meg beszéltük hogy a gyerek soha nem tudhatja meg hogy ki az anya mert nem akarja jog bármilyen formában is kötődjön hozzá sem most se később ha majd nagyobb lesz.

Azt le kell szögeznem én ezért nem fizetnem neki ez teljesen egy baráti gesztus volt tőle.

Viszont az egész dologgal lett egy nagy probléma.Ugye ezt a dolgot megpróbálta titkolni a családja előtt mert én is ismerem őket és tudom milyenek főleg az annya. Sajnos meg tudta és teljesen úgy történt amire számítottam egyátalán nem ment bele a dolgokba. Sőt ki jelentette hogy ereől szó se lehet .

Az lenne a kérdésem hogy a nagymama tud -e bármit tenni az ellen hogy a fiamat egyedül illetve a mostani párommal neveljen fel ahogy eredetileg meg is egyeztünk. Azt tervezgeti hogy ha a lánya le mond róla akkor ő veszi magához . Ez lehetséges vagy mivel én vagyok az apa automatikusan hozzám kerül majd a gyerek amint az anya le mond róla ?



2019. máj. 7. 21:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye vágod hogy a még meg nem született gyerekről nem tudott lemondani, fejzd már be a hazudozást!
2019. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
57%

Jajj de sok okos van itt, aztán belülről gyámhivatalt még egyik sem látott...


VAN ILYEN, amit a kérdezőék csináltak. Mert mi is történik? Anyuka-apuka nem élnek együtt. Anyuka nem szeretné a gyereket, apuka igen. Mind a ketten teljes értékű szülők. Miért is ne vihetné haza apuka a kórházból ugyan olyan, teljes értékű szülőként egyedül, ahogy anyuka megteheti ezt, mikor az apa lelép?!


Az a része bajos lesz, hogy az anyja neve ne szerepeljen sehol, de ezt is meg lehet oldani.

Csak minden legyen lepapírozva, ne csak gyámhatóság, bíróság által is.

A nagymama nem csinálhat jogilag semmit, max ha nagyon keresztbe akar tenni és tudja, hogy hozzád került a kicsi, nagyobb korában majd felvilágosítja a családjáról


Üdv, egy gyerekjólétis

2019. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Apuka hazaviheti. De olyan nincs, hogy anya lemond a gyerekről úgyhogy a neve sem szerepel sehol. A felügyeleti jogot adhatja át, de azt is csak akkor, ha majd megszületett, egy meg sem született gyerekről nem írhatnak megállapodást.
2019. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
87%

22- es, Kedves gyerek jólétis válaszoló. Olvasd már el a kérdező hozzászólásait, ő azt írta , hogy már lemondott az anya gyerekről és megmondták a védőnőnek, hogy nem ő fogja hatavinni, ezért a védőnő már kiment a leendő apuka házába is szétnézni. Te ezt beveszed?

Egy szintén szakmabeli.

2019. máj. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Es ha megszüli, es egyszer csak elöntik az anyai érzések? Akkor mi lesz? En igaz császárral szültem, de mikor felsírt ugy sírtam mint még soha. El se tudtam volna képzelni nélküle a továbbiakat.
2019. máj. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
33%

a védőnőt hagyjuk

spec én terhesen lemondtam a védőnői szolgálatot

1x kijöttek megkérdezték miért, elmondtam h felesleges

a körülmények jók

aláírták és ennyi volt ...


azóta se láttam


annyi a javaslat

h ha megszületett a gyerek, egy bírósági határozat legyen h kinél van a teljes felügyeleti jog és ott nyilatkozzatok a gyt ügyében is

előtte ügyvéddel írassátok meg a papírt akkor csak egy max 20 perces tárgyalás lesz

ekkor a nagyi max annyit tehet h perel a láthatásért ami ekkora gyereknél kb havi 1-2 óra felügyelet mellet

2019. máj. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Ha igaz lenne ez az egèsz, akkor nem a gyerek születése elôtt kèt hèttel jarnàtok körben, hogy mi is fog törtènni ha az anya lemond a gyerekrôl.....
2019. máj. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak bennem merül fel a kérdés,hogy ha te valóban meleg vagy hogy az istenbe sikerült ezt a nőt természetes úton teherbe ejteni?? Nekem vannak meleg barátaim szeretem őket semmi bajom a nemi identitásukkal mindenkinek a saját dolga de tudom,hogy esélytelen,hogy bámelyikük is lefeküdjön egy nővel. Ugyanis nem állna fel rá.....

Amúgy ha ezen túl is lépek már csak azért is van kamu szaga mert nem 2 héttel szülés előtt kéne a gyakorin informálódni. Nem???

2019. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
21%
Màsrèszt, ha ez igaz lenne, azon aggódnàl, hogy ne a börtönben vègezzètek mindketten... Ugyanis ez illegàlis... Elég ha a nagymama felnyom... Hàt egy pasival elsz együtt bameg... Elèg egyèrtelmû a sztori.. Vagyis az lenne, ha igaz lenne.
2019. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 babyboom567 ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Azzal kezdem, hogy szerintem is kamu ez az egész.

Apasági nyilatkozatot nem a gyámügyön kell tenni,hanem az anyakönyvi hivatalba, anyakönyv vezető előtt,amiben BENNE lesz hogy TE VAGY XY NEVÜ NŐ GYEREKÉNEK APJA,ez a hivatalos irat sosem fog megváltozni, ha a gyereket örökbe fogadják akkor sem.

A gyereked anyja a felügyeleti jogról lemondhat, de attól még ő az anya minden hivatalos iraton rajta lesz,minden hivatalos helyen kérdezik.A felügyeleti jogról csak a gyerek születése UTÁN,gyermek elhelyzési perben van lehetőség ,(és ehez meg kell várni a gyerek hivatalos papirjait).

A kórházból simán hazaviheted,hiszen te vagy az apa, teljes jogú szülő vagy.

Igazából mivel teljes jogú szülő vagy a gyámügynek ehez kb semmi köze.Viszont a gyereked anyaja fog kapni láthatást, és gyerektartást kell fizetnie, ami NEM NEKED JÁR, hanem a gyereknek, és kötelező,börtönbe is kerülhet ha nem fizet, vagy tilthatják a fizuját.

Egy helyzet van , amikor megszünik az anyasága, ha aNŐNEMÜ FELESÉGED házastársi örökbefogadással örökbefogadja,és innentől az ő gyereke lesz, ha elválltok ő fizet gyerektartást(vagy te neki ),és egyenesági örököse lesz a gyereked.

A gyereked nagymamája is indithat gyerekelhelyezési pert, de kb semmi sikerrel, max. láthatást itélnek meg neki.

Most leíron a véleményem.Ha igaz a történeted, akkor embertelenül önző vagy.Hisz tudatosan ANYÁTLANSÁGRA itélted a saját gyereked.Nincs bajom ,hogy meleg vagy,hogy gyereket akarsz nevelni, átadni a tudásod,alakitgatni egy kis életet, de tehetted volna olyannal akik eleve anya nélkül vannak, de ti úgy hivtatok életre egy kis lényt,hogy tudatosan nem lesz anyja.Majd amikor 4 évesen(vagy hamarabb) megkérdezi, hogy őt miért ne szereti az anyukája?Meg fog szakadni a szíved.

2019. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!