Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a prolaktin ennyire gátolja...

Ha a prolaktin ennyire gátolja a teherbeesést, akkor hogyan esnek ennyien teherbe szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést ha értetlennek tűnik a kérdésem, de komolyan nem világos. Ha a prolaktin felel ilyen sok esetben a meddőségért, akkor mégis miért tud teherbe esni az, aki szoptat?

Sokkal magasabb a prolaktin szintje egy szoptató anyának, mint egy PCOS betegnek.


Vagy a kulcs a szoptatás alatti menstruációban keresendő? Szóval, ha menses van, akkor a prolaktin annyira nem tudja befolyásolni a ciklust?


Köszönöm, ha valaki meg tudja válaszolni :)


2019. máj. 9. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan nem menstruálnak szoptatás alatt, pont azért, mert nincs peteérés. Ahol van peteérés, ott van menstruáció, és teherbeesHET.
2019. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát, ha a prolaktin magas, de a menstruáció rendben, akkor létrejöhet a terhesség?
2019. máj. 9. 14:59
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez tök jó kérdés ... nekem rendben van a mensim, napra pontos az ovum, mégis magas a prolaktinom és eddig nem estem teherbe. Már gyógyszert szedek, most sikerülni fog :)
2019. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De a prolaktin meg elvileg gátolja a peteérést, pont azért, hogy ameddig szoptatsz ne légy terhes, ne menjen tönkre a szervezeted.


Áhh, nem értek én semmit sem :😁

2019. máj. 9. 16:41
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon drukkolok 😊 mióta nem esel teherbe? Biztosan csak ennyi az oka?
2019. máj. 9. 16:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat van aki attolnis teherbe esik ha ranez a ferje. Es van aki meg nehezen. 🙂 kolleganommel kozoltek hogy sose lesz gyereke. Eldobta a gyogyszert elso honapban teherbe esett a masodik meg 3 honap alatt jott ossze. Ki erti ezeket?!
2019. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát ezaz. Komolyan, számomra ez homály. Nincs is olyan orvosi szakirodalom, ahol utána tudnék olvasni.


Na hátha még valaki okosabb endokrinológiából nálunk, de az én logikám itt kifújt.


Az elmélet echte cáfolatát látni nap, mint nap, ez sok nekem 😁

2019. máj. 9. 19:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért nem nagyon látsz erről tanulmányt (bár érdemes az angol szakirodalmat is megnézni mondjuk Google Scholaron) mert nehezen mérhető.

Biztos vannak tanulmányok ahol szoptató nők prolaktin szintjét mérik, illetve ugyanez PCOs nőkre is, de ez egy kis, kontrollált minta lesz, lehet nem is mind akar teherbe esni a szoptatósok közül, és persze ott az egyéni stresszfaktor is, ami a prolaktint nagy mértékben befolyásolja. Na meg az se mindegy hogy védekeznek-e a szoptatós anyukák, hogyan, milyen gyakran stb.


Ez annyira széles sávú mintát ad, hogy csak nagyon nagy léptékű százalékban tudnák megadni a vizsgálatot végzők. Pld. a szoptató nők 30%-a teherbe esHET.

Mindennapi embernek az jön le hogy elég kicsi az esély.

Na most vegyük hogy adott percben a 7.7 milliárd emberből, mondjuk, szoptat épp 100 millió (lehet alászámoltam). Ennek a 30%-a harminc MILLIÓ ember. Három magyarországnyi ember!

Most csak hasraütöttem a számokban, de érted, ilyen mintavétel mellett a kis százalék is simán a valóság talaján mozog.


Ezzel ha szembeállítod mondjuk, egy gyógyszerkészítmény tesztelését, ott a komoly mellékhatásokat ezrelékekben, tízezrelékekben mérik. És még ott is előfordulhat hogy megesik a komoly mellékhatás.

Szóval ilyet a tudományban kijelenteni, hogy van-nincs, ez ezt meg ezt így befolyásolja és sehogy máshogy, nem lehet.

2019. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem magas, hátrahajló mèhem van, elvileg az is nehezíti, majdnem csak rámnézett a férjem és terhes lettem. Kétszer is rögtön az első hónapban amikor szerettük volna. És 35 voltam a másodiknál. Iszonyat nagy szerencsém volt.
2019. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igazad van a kutatással kapcsolatban, nagyon nehéz lenne reprezentatív felmérést készíteni. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy valóban hány százalékban oka a prolaktin a meddőségnek. Lehet, hogy csomó embernek magas, csak nem okoz tünetet és meg sem nézeti. Nem rutin labor. Egy cukorra hamarabb fény derül.


Ami esetleg objektívebb képet adhatna, ha a szoptatás alatti prl szintet vizsgálnák párhuzamosan a menstruáció jelenlétével. Bár a fene tudja...



Utolsó nagyon gratulálok :) esküszöm boldoggá tesz mikor ilyet olvasok :)

2019. máj. 10. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!