Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A szoptatás miatt nem jön a...

A szoptatás miatt nem jön a második baba?

Figyelt kérdés

17 hós fiam még szopizik párszor egy nap és 1-2 x éjszaka, szerintetek ez miatt lehet? Pár hónapja próbálkozunk (ovu körül mindig) és semmi...

Ha a szoptatás miatt van, akkor azt honnan tudom biztosan? (Prolaktinszintmérés?)

Szeretnénk még egy babát a férjemmel, de nem tudom mi a gond.



2014. márc. 15. 08:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb módja ha elmész ovu környéken uh.ra es a doki megnézi van e domináns tuszod!

Nekem szoptatás alatt utan 1-2 hónappal nem volt,hiába volt rendszeres havi ciklusom,meg ovus közép idős fájdalom.az uh kimutatta h csak 1-2 kisebb tuszom érik meg.

Szerintem válaszd el a gyerekeket ha tesot szeretnél es ugy próbálkozzal!

2014. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
erre gondoltam már én is :-(
2014. márc. 15. 08:49
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, éreztem a félidős fájdalmat is és semmi. Érdemes megnézetni a prolaktinszintet!Nekem a háziorvos ingyen megnézette és tényleg egy picit a felső határ felett volt még, pedig csak 2x szoptattam.
2014. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

igen érzem én is, pedig a baba előtt nem éreztem soha.

bejelentkezem egy nődokihoz.

2014. márc. 15. 10:24
 5/20 anonim ***** válasza:
En is az elso szülésem óta érzem jobban a félidős fájdalmakat,elotte nem volt.Az orvosom azt mondja normális dolog h szülés utan ez ilyen.Sot mindegyik szüléssel csak erősödhet.nekem igy is lett...
2014. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehet. Nekem a kisfiam 8 hónapos korában tért vissza a ciklusom, és amikor 15 hós volt, már csak 2X szoptattam, ennek ellenére apró, éretlen tüszőim voltak középidőben. Elválasztottam a kisfiamat a kistesó érdekében, és az első teljesen szoptatásmentes hónapban terhes is lettem! Szóval szerencsére ez gyorsan megoldódó probléma :) Egyébként így utólag egyáltalán nem bánom, mert a terhesség első heteitől nagyon érzékeny a mellbimbóm, még a melltartót sem viseli, így szerintem mindenképp elválasztottam volna a terhesség elején legkésőbb.


23 hkm.

2014. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

a legjobban annak örülnék, ha ő választaná el magát, ugyanakkor jó lenne már egy kis "pihenés" is.

túl nagy korkülönbséget természetesen nem szeretnék, de hogy ezért elválasszam, azt még komolyabban nem fontolgattam. valószínűleg az ő szemszögéből a szoptatás erősebb és fontosabb tényező, mint hogy 20 vagy 30 hónap lesz közte és a tesója között. a mi szempontunk meg egyenlőre nem szilárd. jó lenne ha mindenkinek járható út lenne amit döntünk, amiben mindenki elégedett.

2014. márc. 19. 20:14
 8/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: Nálunk az volt a kérdés, hogy 2 évesen bölcsibe megy-e, és szopizik még egyszer, max. kétszer naponta vagy maradunk itthon, mert jön a tesó. Nálunk az elválasztás úgy ment, hogy igazából elfelejtette a délutáni szopit magától, én pedig nem emlékeztettem rá, a hajnal 4-es szopcsi még maradt egy hétig, de azt is átaludta utána. Én párszor sírtam amiatt, hogy lezárult egy korszak, ő egy könnyet sem ejtett...
2014. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
igen sokszor nekünk nehezebb a dolog :-(
2014. márc. 20. 18:57
 10/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: nem választanám el, ha nem "sürgős" nektek a tesó és a kisfiadnak ennyire fontos a szopcsi. Szerintem meg kell adni neki, amire szüksége van, 2,5-3-4 év korkülönbséggel is lehetnek szuper tesók...

Az én kisfiam "pótszopcsizni" szokott, odabújik a mellkasomhoz, az ujját a szájába veszi, a másik kezével a mellemet simizi elalvás előtt. Szóval valahol neki is fontos volt ez a dolog, annak ellenére, hogy nagy nyugalomban hagytuk el...

2014. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!