Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt Franciaországban élő...

Van itt Franciaországban élő kismama vagy családos ember?

Figyelt kérdés

Érdekelne milyen támogatásokat kaphat valaki, aki 7 éve él ott, de csak 1 évet dolgozott, van egy 6 és egy 2 éves kislánya, akikkel otthon van, mind a kettő ott született már.

Mennyi pénzt kaphat az államtól? Saccperkb érdekel, nyilván nem pontosan.


2019. máj. 9. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól függhet.

Ha egyedül neveli a két gyereket, a Caisse d'Allocation Familiale (CAF) elég szépen fizet a 2 éves után, és valamennyit a 6 éves után is.

A lakbérhez is hozzájárul.

Ha a férje dolgozik, akkor az ő jövedelméhez viszonyítják a segélyt.

Az iskolás/óvodás gyerekekre minden év elején egy adott összeget kap, a szülők jövedelmétől függetlenül.

De ezt nem itt kellene megkérdezned, hanem egyenesen a CAF-nál és a Securité Sociale-nál, ők pontos választ adnak.

2019. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem magamnak kell, én Angliában élek és egy franciaországi ismerősöm mondta, hogy mennyi pénzt kap, és olyan összeget mondott,ami nekem elég hihetetlen, de végülis akkor lehet. Nem tudtam igazat mond e, ezért vagyok kíváncsi :)
2019. máj. 10. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem írod, hogy van-e kereső a családban.

Mert pl. ha nincs, de ketten vannak két gyerekkel, kaphatnak jóval 3000-2500 euro felett is, + a munkanélküli segély.

De ebben már benne van a lakáshozzájárulás, az esetleges étkeztetés a gyerekeknek, az ingyenes orvosi- és gyógyszerellátás, a tanszerek és ruha az iskolaév elején stb.

Ha a férfinak vagy a nőnek jó állása volt, akkor munkanélküli segély összegével egyenes arányban csökken a CAF járadék.

2019. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, van kereső a családban, a férje, aki jól keres.
2019. máj. 10. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!