Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire allergiás vagyok a...

Ennyire allergiás vagyok a kutyaszőrre? Megválnátok emiatt a kutyákitoktól a te és baba érdekében?

Figyelt kérdés

Takarított a takarítónő a teraszon én meg ki ültem a kicsivel addig a teraszra.

Van 4 ebünk és mindig a teraszon tanyáznak.

Elkezdett sepregetni felkavarta a sok sok port benne a sok kutyaszőrt és elkezdtem fulladva köhögni. A gyerek szerencsére nem na de nekem papírom van róla hogy kutyaszőrallergiám van.Ami érdekes eddig soha nem volt a kuytáimtól semmi bajom most a sok sok szőrtől és portól rosszul lettem és fulladtam le.

A kislányom is féltem ha közeljövőben emiatt nála is ki alakul mert örökölhette.

Én még szoptatom is őt gyógyszert amúgy sem szednék.

Ami banális dolgot hallottam egy nő megfulladt a kutyaszőrtől most én is megijedtem.


2019. máj. 11. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én is allergiás vagyok a macskaszőrre, még sincs semmi bajom, még akkor sem ha puszilgatom, csak ha a kis sz.ros a poros szőnyegen pörög, mint egy rúdtáncos. Na akkor kezdek tüsszögni, folyik az orrom és viszket a szemem
2019. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért a tüsszögés az más mint a fulladas
2019. máj. 11. 15:14
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Más igen, de az allergiának is vannak szintjei. Nekem enyhe allergiám van, van inhalátorom is, de sosem használtam, sosem fulladtak, mert ennyi a tünet, amit produkálok. Szerintem neked sem túlzottan erős az allergiád, ha egyébként meg semmi bajod.
2019. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Én semmire nem vagyok allergiás, de ha az orrom előtt úgy söprögetnek, hogy felkavarják a port, én is fulladozva köhögök.
2019. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
A portól volt,nem a kutyaszőrtől.
2019. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Azért én ott alapból nem sepregetnék a takarítónő helyében, ahol emberek, köztük gyerek is van. De nem ez a lényeg.

Fel se merülne bennem, hogy megváljak az állataimtól, pedig nekünk is van cicánk. Egyszerűen családtagot nem dobunk ki másik családtag miatt. Mindenre van köztes megoldás.

Nem fogsz megfulladni nyugi.

2019. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Ne aggódj, nem fogsz megfulladni. A por sokkal veszélyesebb ilyen szempontból, mint a kutyaszőr. Ha eddig nem volt komolyabb bajod tőle, akkor valószínűleg nem hirtelen alakult ki. Egyáltalán nem biztos, hogy a kislányod is allergiás lesz. A kutyatartás nem okoz allergiát, tehát emiatt semmiképpen nem szabadulnék meg a kutyától. Főleg, ha a lányodnak nincsenek tünetei tőle. Rengeteget kaphat egy kisgyerek egy állattól fejlődés, kötődés, szemlélet terén. Ha nincs problémája, még hasznára is válhat, hogy kutyát tartotok.


Ennyi miatt eszembe sem jutna megszabadulni a kutyáimtól. Lehet kompromisszumos megoldást is kötni, ha valaki a családban enyhén allergiás. Pl. a kutya nem jár be a házba vagy bizonyos helyiségekbe, valaki rendszeresen fésüli, kutyás játék után átöltöztök és gyakrabban takarítotok. Ha a kutyák tiszták, egészségesek, oltottak, akkor nem fognak ártani a lányodnak.

2019. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Macskaszőr allergiám van, mégis 4 macskám van. Bár 3 a szüleimnél, mert ők ott nőttek fel. Egy pedig velünk lakik. Egyetlen indok esetén válnék meg tőle, de borzalmasan nehezen... Ha a gyerek lenne rá nagyon allergiás.
2019. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Én a macskaszőrre vagyok allergiás. Viszketnek a nyálkahártyáim, folyik az orrom, tüsszögök. Ha kint tartják a macskát, semmi bajom nincs, megsimogathatom, de ha benn, akkor jönnek a fent említett tünetek. Párommal megbeszéltünk, hogy nem tartunk macskát, csak kutyát. A kutya bejöhet a lakásba, de nem lenne szívem a macskát kicsukni.
2019. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a felvetest nem is ertem. Eszembe sem jutna megvalni a kutyaimtol azert mert egyszer befulladtam a kutyaszortol vagy a portol. Magad se tudod. Es azert mert egyszer egy tavoli jovoben talan a gyerek is allergias lehet. Amugy bizonyitott hogy a kutyaval felnovo gyerekek kevesbe hajlamosak allergiara.
2019. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!