Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás gyerekkel / munka nélkül?

Óvodás gyerekkel / munka nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ismertek olyan anyukát, vagy esetleg voltatok olyan helyzetben, hogy nem mentetek vissza dolgozni, amíg a gyerek nagyobb nem lett, kb. általános iskolás, vagy 8-10 éves? Amiatt, mert nem tudtátok megoldani, hogy beteg gyerekkel táppénzre menjetek, olyan sokat volt beteg, vagy nem tudtátok megoldani a reggeli, délutáni oviba bevitelét, hazahozatalát a gyereknek, mert nagyon korán kellett volna vinni és sokáig lett volna óvodában? Mennyire elfogadható, ha valaki ilyesmikre hivatkozva nem megy el - átmenetileg - dolgozni? Ismertek családokat, ahol segítség hiányában, csak így tudták átvészelni azt az időszakot, amíg kicsi volt a gyerek?


2019. máj. 11. 17:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha megteheti a család akkor ezzel nincs semmi baj. Anyukám háztartás beli volt amég mind 3 gyereke nem lett iskolás. Bár én szerintem nem bírnám ki hogy mindig mindent a partnerem fizessen és hogy ne legyen önálló kerestem amit be tudok tenni a közösbe de ez már az én véleményem.
2019. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Ismerek ilyet, gondot okoz a napi betevő, de nem megy el dolgozni. Szerinte fontosabb a szeretet. A gyerkőce sínyli meg igazán, bárhova mennek, enni kér.
2019. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
5 éves koráig voltam vele otthon mert folyton betegeskedett. Nem éreztem,hogy bárkinek is magyarázattal tartoznék....
2019. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Én csak olyat ismerek, aki nem akar dolgozni.
2019. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Igen, elsős és még itthon vagyok. Pár évig így is lesz még, bárki bármit is gondol, magánügy. Apja sokat dolgozik, anyagilag megengedhetjük magunknak. Segítség semmi, születése óta. Több mint egy hónapot kellett megoldani évközben, betegség, szünetek miatt és jön a 2,5 hónap nyári szünet. Rosszabb, mint az óvoda.
2019. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Mennyire elfogadható? A két emberen kívül, ugyan kinek kellene ezt még elfogadni?


Én csak irígy embereket olvasok itt, akik leszólják az embert, hogy nem akar dolgozni. Hát nem is.. elég a hàzimunka is és délután tudok a gyerekemmel is foglalkozni, nem csak 5 percet vagy fél órát. Könnyebb így az élet és rossz lesz újra dolgozni, robotolni.

2019. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%
Igen, én voltam ilyen helyzetben. Ahogy betöltötte a fiunk a 3-at és óvodába ment, én még 1 évig itthon maradtam. Nagyon szerettem volna dolgozni, de senki nem volt, aki el tudta volna vinni oviba a gyerekünket, illetve ha beteg volt, akkor itthon tudott volna vele maradni, márpedig rengeteget volt beteg. Mindenki dolgozott a családban, a férjem, a nagyszülők, a testvéreink és legkésőbb reggel 6-kor mindenki elment dolgozni, akkor meg ugye még nincs nyitva az óvoda. Aztán mikor a kisfiunk 4 lett, akkor az egyik nagymama munkanélküli lett, ő vállalta be a fiunkat, így én vissza tudtam menni dolgozni. Nagyon nehéz volt. Mármint anyagilag. Meg amúgy is.
2019. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Lànyom 9 éves, itthon vagyok megint, most nem is próbàlkozok, jön a nyàri szünet, ennyi tàbort nem tudok összeszedni, segítség pedig nincs.

Szerencsére anyagilag nem okoz gondot.

Nem mindenhol élnek a nagyszülők.

2019. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#4 És mi a helyzet azzal, aki szeretne dolgozni, de semmilyen segítsége sincs, és nem talál olyan munkahelyet, ami mellett a gyerek sem kerül hátrányba? pl. nem kell betegen óvodába vinni, stb... Az ilyen élethelyzetet nem találod lehetségesnek, csak azt, h minden anya, aki ideiglenesen nem dolgozik, az lusta?
2019. máj. 11. 19:05
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a #4 válaszoló az, aki megold mindent egyedülálló anyaként, mert a szomszédokra is rá tudja bízni a gyereket és egyetemistára a nyári szünetben pl.
2019. máj. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!