Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás gyerekkel / munka nélkül?

Óvodás gyerekkel / munka nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ismertek olyan anyukát, vagy esetleg voltatok olyan helyzetben, hogy nem mentetek vissza dolgozni, amíg a gyerek nagyobb nem lett, kb. általános iskolás, vagy 8-10 éves? Amiatt, mert nem tudtátok megoldani, hogy beteg gyerekkel táppénzre menjetek, olyan sokat volt beteg, vagy nem tudtátok megoldani a reggeli, délutáni oviba bevitelét, hazahozatalát a gyereknek, mert nagyon korán kellett volna vinni és sokáig lett volna óvodában? Mennyire elfogadható, ha valaki ilyesmikre hivatkozva nem megy el - átmenetileg - dolgozni? Ismertek családokat, ahol segítség hiányában, csak így tudták átvészelni azt az időszakot, amíg kicsi volt a gyerek?


2019. máj. 11. 17:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%

Utálom, amikor ezen stresszelik egymást a nők. Szar vagy ha hamar mész, szar vagy ha későn... Szerintem a te dolgod, de gondold át, hogy ez jó-e neked is. 8-10 évet otthon lenni elég borzalmasnak hangzik. Nem tudom, hogy milyen végzettséged van, de én ennyi kihagyott idő után sosem kapnék újra állást a szakmámban.


Ismerek 2 ilyet is, de nekik 3 gyerekük van. Addig maradtak, amíg a legkisebb lett kb 8. Az egyik most közgázos diplomával ruhákat hajtogat meg pakolgat egy boltban. Ezt nem rossznak mondom, imádja a gyerekeit és látszik, hogy ma sem csinálná másképp, de ehhez kell egy személyiség. Én spec megőrülnék ettől és sosem vállalnám be. Ha te is olyan vagy mint én, akkor neked sem lesz jó. Ha szeretnél dolgozni, akkor nézz részmunkaidőt, otthonról végezhető dolgokat, bármit. Ha nem szívvel lélekkel maradsz otthon, hanem kényszerből, akkor nem sok időt adok neki, hogy frusztrált/mártír/házisárkány/mindenen problémázó anya legyél (személyiségtől függ, hogy melyik), ami senkinek sem lesz jó.


Szintén nem szimpi, hogy neked egyedül kell hozni, vinni, mindent megoldani. A férjed egyik nap sem dolgozik úgy, hogy be tudja vállalni?

2019. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
59%
Sok jó és hasznos dolgot olvastam, én még a betegségeken kívül a nagyobb gondot (segítség hiányában) a szünetekben látom. És ez nem is ovis korban gond, mert akkor bezártnak pár hétre a fennmaradó időben összevont csopi van. A gond a suliban a nyári szünetet azt a 10-11 hetet megoldani, az rengeteg. Persze lehet felesbe szabit kivenni akkor jó!!! esetben meg van oldva 4-5 hét, de a másik 5-6 héttel mi a helyzet? 2-3 gyereket heti átlagban 30 eft-ért táboroztatni? Erre sajnos nincs jó megoldás.
2019. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
#21 Pénzügyi számviteli üi. végzettségem van, de nem dolgoztam a szakmámban, idáig egy ügyvédi irodában voltam titkárnő-adminisztrátor. (egyébként nem szándékozom tétlenül ülni itthon, pár hete kezdtem el egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot, hátha azzal könnyebb lesz elhelyezkedni majd... ) Kényszerből maradnék itthon, mivel nem tudtam összeegyeztetni a munkát a családdal, és idáig még nem találtam olyan munkát, ahonnan gond nélkül el lehet jönni táppénzre, nincs kötelező túlóra, stb... Fél éve próbálkozom ilyen 'álommunkát' találni, és most kicsit elkeseredtem. Férjem vetette fel az ötletet, hogy ne görcsöljek ezen, maradjak itthon pár évig, amíg könnyebb nem lesz... (A férjem nem tud segíteni, hajnalban indul, késő délután ér haza)
2019. máj. 12. 11:34
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

Majd 2,5 hónap nyàri szünetet segítség nélkül megoldani egyenlő a nullàval.

Oviban ugye azért nem volt ennyi szünet, be lehetett vinni.

Tehàt mint írtam, mostmàr így màjus közepén fölösleges is próbàlkoznom, mert itt összvissz kettő tàbor fog indulni, az is ugye csak 1-1 hét, a maradék időben kire hagyjuk?

Hiàba, hogy 9,5 éves, önàlló és megbízható kislàny, egész nap nem lehet egyedül.

Biztonsàgos falu, biztonsàgos hàz, nem omlana rà a fal stb, de egyedül egész napra akkor sem hagynànk még.

Gondolom a gyàmügy sem dicsérne meg.

2019. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
52%

Értem, szóval azért haszontalan a vàlaszom, mert nem élnek a nagyszülők, egyedül meg nem hagyom, és megtehetjük, hogy itthon maradjak?

Ez érdekes gondolkodás...

2019. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
(azt zárójelben megjegyezném, hogy nem én pontozom le a válaszokat...számomra minden válasz hasznos a maga módján)
2019. máj. 12. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!