Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy anyuka nem bírja a...

Ha egy anyuka nem bírja a gyerekkel otthon és vissza menekül a munkába, az miben másabb, mint akit nagyon leterhel és stresszel a munka, és emiatt inkább megpihenne a gyerekneveléssel?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy minden körülmény adott (jó anyának tartja magát, anyagiak stb)


akkor miért írják azt, hogy "büdös a munka?" típusú válaszokat, vagy "gyerek miatt nem akarsz dolgozni" vagy "munka helyett inkább gyereket vállal"


és aki már azért beadja a bölcsődébe a gyerekét 1-2 éves kor között, mert nem bírja idegekkel és inkább visszamenekül dolgozni?

Mert van ilyen


(egyik kérdés ihletett)



2015. ápr. 22. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez mindenki magánügye. Engem meg azért szólnak meg mert itthon vagyok a gyerekkel és még nem dolgoztam. Meg hogy az ő adójukból veszek el. Na ez mivel jobb? Ugyanmár...
2015. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Régen rossz, ha a menekülés szó szóba kerül ilyen esetekben! Nem azért kell szülni, mert nem akarok dolgozni, ill. a gyerek mellől nem menekülni kell, hanem ésszerű döntést hozni, mikor állok vissza a munkába!
2015. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Más lelki alkat, ennyi az egész. Adottság, amin nem lehet változtatni.
2015. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Talán mert gyereket vállalni nem kötelező, de dolgozni igen. Ha valaki ezt nem bírja, akkor hogy akarja megállni a helyét a világban? A gyerek nem biztos, hogy megfogan, aztán felnő, a férj is elhagyhat, meghalhat stb, akkor mit csinál a nő akit annyira stresszel a munka?

Valamint vonzóbb azt hallani, hogy szeretem a gyerekem, de emellett a munkám is, így előbb visszamegyek, mint azt, hogy szültem egy gyereket, csak hogy ne kelljen dolgozni. Na persze ettől még ő is szeretheti a gyerekét, de aki annyira imádja, azt nem érdekli a megterhelő munka, nem fog azzal érvelni, az egyszerűen csak azt fogja mondani, hogy nagyon akart gyereket.

2015. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Számomra mindkettő nagyon ellenszenves hozzáállás, nagyjából ugyanaz a kategória. Ugyanis gyereket nem "b" tervként kell szülni, hanem mert tényleg és igazán akarod, és képes vagy a kedvéért félretenni korábban olyan fontos dolgokat is, mint pl. a munkád. Aki pedig egy (azaz az első) gyerek mellől megy vissza dolgozni, mert nem bírja, az még valahol megbocsátható, hiszen amíg nem próbálta, nem tudhatja, hogyan fog működni ebben a szerepben, mint ahogy azt sem tudhatja, hogy a leendő gyermekével mennyire lesznek egy hullámhosszon. Az viszont szerintem megbocsáthatatlan, amikor valaki már az első gyerekét sem bírta elviselni, és rohant vissza dolgozni, de azért megszüli még a harmadikat is. Sajnos ismerek ilyet.
2015. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A visszamenekül a munkába szerintem erős. Én több, mint 3 évet voltam itthon a kislányomnal,,előtte folyamatosan dolgoztam 15 évet. Részben örültem neki, hogy dolgozhatok. Szeretem a munkámat és jó volt, hogy felnőtt emberek között lehettem miközben rossz volt, hogy nem voltam a kislányomnal.


Az, hogy valaki a gyerekszülésbe menekül, teljesen más. A gyerek ne azért szülessen, mert utálom a munkámat és minden jobb, mint dolgozni.

2015. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!